Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ništa od izravne zračne linije Osijek - Dublin

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70844
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2015. 13:05 
Naslov:  Ništa od izravne zračne linije Osijek - Dublin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije nekoliko dana veći broj Osječana, koji su zbog nedostatka posla i teške ekonomske situacije u Slavoniji otišli put Irske, konkretno Dublina, pokrenuo je inicijativu za uvođenjem redovne avionske linije Dublin - Osijek.

Grupa se obratila e-mailom avio-prijevozniku Ryanairu koji upravlja odlično popunjenom linijom Osijek - London te upravi Zračne luke Osijek. Iako su naveli veliki potencijal i rentabilnost linije između Osijeka i Dublina, čini se da će im to ipak ostati samo sanak pusti.

Direktor Zračne luke Osijek obavio je razgovore s čelnim ljudima iz Ryanaira na tu temu i Ryanair ne vidi isplativost uvođenja linije Osijek – Dublin. Naime, prema nekim procjenama u Irskoj trenutno živi i radi 2.000-3.000 Osječana i stanovnika obližnjih mjesta, a obzirom da ljetna linija traje od ožujka do listopada te da Rynairov avion ima 189 sjedala, to znači da bi za cijelu sezonu trebalo prodati 22.000 mjesta što je mission impossible.

Naime, Osječani u Irskoj naveli su kao primjer upravo uspješnu liniju Osijek - London koja je prošle sezone bila popunjena s 90%, no London i Dublin su dvije totalno različite priče. London je jedna od najvećih svjetskih turističkih destinacija, ujedno i poslovni centar svijeta, a tom se linijom koriste i ljudi kojima je London samo transfer za daljnje destinacije, pa nije čudo što je ta linija jako uspješna. Dublin se u tom pogledu ne može usporediti. Stoga će, kako stvari sada stoje, Osječani na radu u Irskoj i dalje do „domaje“ morati ići preko Londona.





Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Josip Andračić - Antonov/Foto-arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70844
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2015. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitajte i ostale Facebook komentare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: