Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za božićno drvce treba izvojiti od 30 do 300 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2006. 17:41 
Naslov:  Za božićno drvce treba izvojiti od 30 do 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ostalo je samo desetak dana do božićnih i novogodišnjih blagdana. Ulice i trgovački centri već su u velikoj mjeri okićeni u predblagdanskom ugođaju, a počela je i prodaja božićnih drvaca kojima će obitelji ukrasiti svoje domove. Zasad na samo nekoliko mjesta u gradu Osijeku već se prodaju drvca, a zanimanje za jele raste približavanjem Badnje večeri.

Prodajem drvca od 10. prosinca, a do sada sam prodao samo dvadesetak komada. Međutim, ljudi se sve više zanimaju za drvca, pa vjerujem da će uskoro biti prava navala, riječi su Besima Mahmudija, prodavača jela iz Osijeka. On ih prodaje na Trgu slobode, cijene su im, ovisno o veličini, od 40 do 200 kuna. Božićna je drvca nabavio iz rasadnika pokraj Orahovice, a Unikom je bez naknade ustupio prodajno mjesto.

Najljepša su drvca na Trgu Ante Starčevića, gdje se djelatnici Unikoma brinu o prodaji borova i drugih biljaka te ostalih božićnih asortimana. Prema riječima djelatnika, zanimanje za borove je veliko, a cijene zasađenih drvaca su od 196 do 303 kune, dok rezani koštaju 150 kuna. Međutim, ponuđena su drvca uistinu prekrasna.

- Svojom se ljepotom ističu normandijska jela i božikovina, a najveći izbor drvaca je u našem novootvorenom Vrtnom centru kraj Baumaxa - pojasnila nam je Kristina, djelatnica Unikoma, koja je na usluzi građanima na glavnom trgu.

Danica Jandrijević, umirovljenica iz Tenje, kaže da već dvije godine ima umjetno drvce, a nada se kako će ove godine biti u mogućnosti kupiti pravo, ako joj to financije budu dopuštale, dodajući da bi uistinu htjela kupiti pravi bor jer je mnogo ljepši od umjetnog te se više sviđa djeci i prirodniji je ugođaj, a želi pomoći i uzgajivačima u rasadnicima. Zvonimir Holik, umirovljenik iz Osijeka, namjerava u drvce uložiti od 50 do 70 kuna, a uvijek kupuje posječeni bor jer zasađene kasnije nema gdje držati.

Autor: Ivan Kos
Prenosimo s Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2006. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

riga mi se od tog psihodeličnog kupovanja u prosincu, nabave tone hrane i neizostavnog božićnog drvca.. a onda u siječnju ta ista drvca leže po cijelom gradu kao neki silovani, potrošeni leševi.. kakav glup običaj.
ne bi li bilo ljepše (ako ih se već mora (??) imati), kupiti ga u kaliću, ili umjetno drvo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boogie
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Lokacija: Osijek - IN-ČE
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2006. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

umjetno drvce rula Very Happy

_________________
Born To Lose, Live To Win
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2006. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
riga mi se od tog psihodeličnog kupovanja u prosincu, nabave tone hrane i neizostavnog božićnog drvca.. a onda u siječnju ta ista drvca leže po cijelom gradu kao neki silovani, potrošeni leševi.. kakav glup običaj.
ne bi li bilo ljepše (ako ih se već mora (??) imati), kupiti ga u kaliću, ili umjetno drvo?


Biti ekoloski osvijesten i kupiti PLASTICNO drvo...svasta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.12.2006. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po mom bi se trebalo prodavati samo drvca sa kaljićem... iliti zasađena kako je navedeno. Onda bi i ljudi ima vecu zaradu posto ne bi morali svake godine kupovati novi bor, ne bi se toliko borova sjeklo ( iako ima rasadnika borova, ali opet ... ), a i onda imas malo vise zelenila u dvoristu ili gdje bi ga vec drzao... Ali sam protiv umjetnih borova... To je smeće, prelosa imitacija pravog...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2006. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nas mama svake godine plaši da će nam kupiti plastično božićno drvce (da ne mora čistiti iglice koje opadaju), ali ne damo se mi... Nije to to, živo drvce ima onaj poseban miris koji daje neku svoju čar Božiću, čak i kad nije pravilno i lijepo...
Jest da je šteta što će uvenuti i propasti i definitivno bi najbolja solucija bila kupiti drvce s korijenom, pa ga održavati na životu godinama (iako bi kod mene uvenulo, jer je prevruće), nema se tu puno za žaliti, ipak je to njihova "životna" svrha... da budu dio nečijeg Božića! (pa makar samo jednog)

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2006. 0:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je nema ništa ljepše nego udarit motorkom po drveću samo zato što se navodno rodio neki lik...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.12.2006. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
je nema ništa ljepše nego udarit motorkom po drveću samo zato što se navodno rodio neki lik...


Nemoj tako, Božić je ipak najveći i najljepši blagdan u cijeloj godini, a sto se tice drvaca, pa ne idu ljudi u sume ( mislim ima i takvih ) i sjeku ono koje im se najvise svidi, nego sva ova božićna drvca koja vidis da se prodaju su sa raznoraznih rasadnika i cim se jedno posjece odmah se zasadi drugo ( sada ja tebi tupim nesto sto sigurno znas ) tako da ne dolazi do istrebljenja borova.... Priznajem da bi bi bilo bolje da se uzme bor sa korjenom, ali i ako se uzme "zivo" drvce bez korjena nije neki bed kada znas da ce umjesto njega biti zasađeno novo...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2006. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma daaaj Gaap, sijeku se drva i zbog puno glupljih razloga...

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.12.2006. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Janis je napisao/la: ›
Ma daaaj Gaap, sijeku se drva i zbog puno glupljih razloga...


Potpisujem... ( nista od kikacha... nemoj zicat )

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2006. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
je nema ništa ljepše nego udarit motorkom po drveću samo zato što se navodno rodio neki lik...

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: