Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izbori: Prvi i neslužbeni rezultati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.12.2006. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: ›
Opcenito glomazna industrija u drzavama velicine Hrv. ne funkcionira(npr.brodogradnja,tekstilna ind.,metalurgija).Buducnost je malo i srednje poduzetnistvo


a čime bi ti silni dujučerašnji metalurzi i mi žene što smo šile, a današnji poduzetnici trebali trgovati?
neki su u stanju pravdati propast i pljačku.
ja se ne razumijem u to što vi pričate, ali da tekstilne industrije ima, a budući i sama imam nešto fakulteta reći ću ti jednu riječ - restrukturiranje. a to nije gašenje, likvidacija, stečaji i to...

tyler_durden je napisao/la: › a sto se tice stranih jezika zupan govori i njem. i eng....a preds. mesic govori strane jezike u tragovima.


mesić bar ne dođe pred ljude pa onda ispadne da nema pojma. ja nisam išla na izbore, imam malu djecu, ali čini mi se da neki da su mogli, sto puta bi glasali za hdz ili hdssb ili za koga već danas "mladi" glasuju...

_________________
godinama pričaju, ima nas malo, a sve nas je više
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2006. 1:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još mi nitko nije rekao tko je taj lik s Lijeve obale....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2006. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
da, javno izjavljujem da sam glasala za penziće.


Stari ljudi su balast društva i ne bi trebali glasati. Oni su redovno nazadnih svjetonazora, a najdiscipliniranije biračko tijelo. Budimo iskreni, oni donose prevagu na svim izborima, pa i na ovim.



pune ulice pemzijonera a groblja zjape prazna!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2006. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne htjedući glasati niti za jednog lopova s liste prekrižila sam listić tako glasno da su me pogledali svi sa zapsiničkog stola i uputili mi prijekoran pogled..
No, to je moje ustavno pravo koje sam iskoristila kako sam ja htjela..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2006. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: ›
...'Oko Osijeka nema niti jedne table na kojoj piše: "Projekt financira EU / Cards / Phare / Vlada Kraljevine Abesinije...'
....apsolutno netocno.Reci cu ti samo SAPARD i USAID (a ti trazi i gledaj sto je to).....


Dobro, reci gdje su. Pa da vidimo koji su to iznosi.

tyler_durden je napisao/la: › Ako mislis da je pored SAD-a,Kine,Rusije i inih. Hrv. sa 5 mil.ljudi mogla odrzati svoju metalusku industriju onda vidim da ti ni ekonomija nije jaca strana...TLM,zeljezara Sisak -gubici u milijardama.Opcenito glomazna industrija u drzavama velicine Hrv. ne funkcionira(npr.brodogradnja,tekstilna ind.,metalurgija).Buducnost je malo i srednje poduzetnistvo,a to znaci da ne vrijedi vise izreka- Ne mogu oni mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi.


Brodogradnja je u Njemačkoj bila pred krahom sedamdesetih, pa su se specijalizirali, rade skupe i osjetljive poslove, a grublje su preuzela japanska brodogradilišta. Danas Korejci preuzimaju poslove i naružbe, jer imaju jeftiniju radnu snagu, a Japanci su ti koji se specijaliziraju.
Isto tako, neka hrvatska brodogradilišta posluju i dogovaraju poslove unaprijed za mahom skandinavske bordare i jedni gubitak koji imaju je - gubitak na tečaju.

Na području Istarske županije 1100 poduzetnika izravno ovisi o kooperaciji s brodogradilištem. Ne znam što će oni prodavati kad oni zatvore.

A što se tekstila tiče, LIO, Mara, Slavonija... Pa da, nema mjesta kad domaći tajkuni uzjašu... Ali zato možemo dovesti Talijana robovlasnika kojemu žene šiju za 1,5 kKn / mjesec.

Upravo mi je pao na pamet i Varteks i Mura i Galeb koji su ime u regiji, a ne samo tu...
Ako se neko žensko sjeti još koje hrvatske tvornice tekstila i konfekcije, samo dodajte.

Lupaš bez veze.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2006. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
tyler_durden je napisao/la: ›
...'Oko Osijeka nema niti jedne table na kojoj piše: "Projekt financira EU / Cards / Phare / Vlada Kraljevine Abesinije...'
....apsolutno netocno.Reci cu ti samo SAPARD i USAID (a ti trazi i gledaj sto je to).....


Dobro, reci gdje su. Pa da vidimo koji su to iznosi.

tyler_durden je napisao/la: › Ako mislis da je pored SAD-a,Kine,Rusije i inih. Hrv. sa 5 mil.ljudi mogla odrzati svoju metalusku industriju onda vidim da ti ni ekonomija nije jaca strana...TLM,zeljezara Sisak -gubici u milijardama.Opcenito glomazna industrija u drzavama velicine Hrv. ne funkcionira(npr.brodogradnja,tekstilna ind.,metalurgija).Buducnost je malo i srednje poduzetnistvo,a to znaci da ne vrijedi vise izreka- Ne mogu oni mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi.


Brodogradnja je u Njemačkoj bila pred krahom sedamdesetih, pa su se specijalizirali, rade skupe i osjetljive poslove, a grublje su preuzela japanska brodogradilišta. Danas Korejci preuzimaju poslove i naružbe, jer imaju jeftiniju radnu snagu, a Japanci su ti koji se specijaliziraju.
Isto tako, neka hrvatska brodogradilišta posluju i dogovaraju poslove unaprijed za mahom skandinavske bordare i jedni gubitak koji imaju je - gubitak na tečaju.

Na području Istarske županije 1100 poduzetnika izravno ovisi o kooperaciji s brodogradilištem. Ne znam što će oni prodavati kad oni zatvore.

A što se tekstila tiče, LIO, Mara, Slavonija... Pa da, nema mjesta kad domaći tajkuni uzjašu... Ali zato možemo dovesti Talijana robovlasnika kojemu žene šiju za 1,5 kKn / mjesec.

Upravo mi je pao na pamet i Varteks i Mura i Galeb koji su ime u regiji, a ne samo tu...
Ako se neko žensko sjeti još koje hrvatske tvornice tekstila i konfekcije, samo dodajte.

Lupaš bez veze.


Osnovna sirovina u brodogradnji je celik,kojeg mi nemamo te ga moramo uvoziti.A to koliko su nasa brodogradilista profitabilna govori cinjenica da kod svakog napravljenog broda gubitak ti je između 1-1.6 eura...ako ti se to cini kao dobra poslovna politika onda samo daj.

....Brodogradnja je u Njemačkoj bila pred krahom sedamdesetih, pa su se specijalizirali, rade skupe i osjetljive poslove, a grublje su preuzela japanska brodogradilišta....
...Malo si bolje pogledaj podatke pa ces vidjeti da je u njemackoj i danas brodogradnja jedna od najvecih industrija u GUBITKU...

LIO, Mara, Slavonija bi propali i da nije bilo tajkuna jer sa Kinom(njiuhovom tekstilnom ind.) se ni SAD ne moze boriti,a kamoli Hrv. sa 5 mil stanovnika.

Ako si mi kao primjer uspjesnog poslovanja dao Varteks,Galeb i muru e onda stvarno ne znam sto da ti kazem osim mozda KANI SE EKONOMIJE ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2006. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: ›
8 je napisao/la: ›
tyler_durden je napisao/la: ›
...'Oko Osijeka nema niti jedne table na kojoj piše: "Projekt financira EU / Cards / Phare / Vlada Kraljevine Abesinije...'
....apsolutno netocno.Reci cu ti samo SAPARD i USAID (a ti trazi i gledaj sto je to).....


Dobro, reci gdje su. Pa da vidimo koji su to iznosi.

tyler_durden je napisao/la: › Ako mislis da je pored SAD-a,Kine,Rusije i inih. Hrv. sa 5 mil.ljudi mogla odrzati svoju metalusku industriju onda vidim da ti ni ekonomija nije jaca strana...TLM,zeljezara Sisak -gubici u milijardama.Opcenito glomazna industrija u drzavama velicine Hrv. ne funkcionira(npr.brodogradnja,tekstilna ind.,metalurgija).Buducnost je malo i srednje poduzetnistvo,a to znaci da ne vrijedi vise izreka- Ne mogu oni mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi.


Brodogradnja je u Njemačkoj bila pred krahom sedamdesetih, pa su se specijalizirali, rade skupe i osjetljive poslove, a grublje su preuzela japanska brodogradilišta. Danas Korejci preuzimaju poslove i naružbe, jer imaju jeftiniju radnu snagu, a Japanci su ti koji se specijaliziraju.
Isto tako, neka hrvatska brodogradilišta posluju i dogovaraju poslove unaprijed za mahom skandinavske bordare i jedni gubitak koji imaju je - gubitak na tečaju.

Na području Istarske županije 1100 poduzetnika izravno ovisi o kooperaciji s brodogradilištem. Ne znam što će oni prodavati kad oni zatvore.

A što se tekstila tiče, LIO, Mara, Slavonija... Pa da, nema mjesta kad domaći tajkuni uzjašu... Ali zato možemo dovesti Talijana robovlasnika kojemu žene šiju za 1,5 kKn / mjesec.

Upravo mi je pao na pamet i Varteks i Mura i Galeb koji su ime u regiji, a ne samo tu...
Ako se neko žensko sjeti još koje hrvatske tvornice tekstila i konfekcije, samo dodajte.

Lupaš bez veze.


Osnovna sirovina u brodogradnji je celik,kojeg mi nemamo te ga moramo uvoziti.A to koliko su nasa brodogradilista profitabilna govori cinjenica da kod svakog napravljenog broda gubitak ti je između 1-1.6 eura...ako ti se to cini kao dobra poslovna politika onda samo daj.

....Brodogradnja je u Njemačkoj bila pred krahom sedamdesetih, pa su se specijalizirali, rade skupe i osjetljive poslove, a grublje su preuzela japanska brodogradilišta....
...Malo si bolje pogledaj podatke pa ces vidjeti da je u njemackoj i danas brodogradnja jedna od najvecih industrija u GUBITKU...

LIO, Mara, Slavonija bi propali i da nije bilo tajkuna jer sa Kinom(njiuhovom tekstilnom ind.) se ni SAD ne moze boriti,a kamoli Hrv. sa 5 mil stanovnika.

Ako si mi kao primjer uspjesnog poslovanja dao Varteks,Galeb i muru e onda stvarno ne znam sto da ti kazem osim mozda KANI SE EKONOMIJE ...


1-1.6 mili. eura

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2006. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@8: zar je tebi jedino mjerilo tabla na kojoj piše SAPARD ili štogod?...da si imalo informiran, ne bi ti lupetao gluposti...potraži malo po netu raznorazne natječaje, raspitaj se po ministarstvima što su ti programi (koji se btw. sada sklapaju svi u jedan pod drugim imenom koje ti neću reći), koja područja pokrivaju i ostalo...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2006. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›

pune ulice pemzijonera a groblja zjape prazna!


to si u pravu. Ukop je opet objavio rezultate kako je na njihovu veliku žalost manje sahranjenih nego lani........ ali spašavaju ih dodatne djelatnosti, izvoz....

zapravo, nisu groblja prazna, već se ljudi počeli sahraniivati po seoskim grobljima gdje Ukop nema koncesiju pa ne moraju plaćati članarinu.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2006. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tyler, Republika Koreja ima znaš kakvu proizvodnju čelika, da se usereš! A proizvode i brodove i aute i mostove i oružje!

Konfekcija se ne može proizvoditi planski, ali to nije izgovor za potjerati radnice, zatvoriti pogon i njivu prodati Kauflandu.

Ne znam odakle ti podatak o gubitcima u brodogradnji, kad u njoj postoje ogromne razlike! sereš nevjerojatno, upetljao si se i sad izmišljaš.
Kad već paušalno lijepiš brojeve pogledaj cijenu zadnjeg isporučenog tankera, rok isporuke (doba godine) i stavi u odnos s (tardicionalnom) fluktuacijom tečaja HRK prema USD. Vidjet ćeš da se samo na isporučivanju u proljeće, a ne u jesen može zaraditi ili uštedjeti i do 20-30 milijuna HRK po tankeru.

To što ja otvoreno pišem protiv Glavaša, ne biste trebali koristiti pa da se automatizmom stavljate u opoziciju. Ispadneš blesav. A i toneš sve dublje.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2006. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › raspitaj se po ministarstvima što su ti programi (koji se btw. sada sklapaju svi u jedan pod drugim imenom koje ti neću reći)


Ma reci mi, molim te. Ni samom mi nije jasno kako li sam samo živio sve ove godine bez toga znanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2006. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › raspitaj se po ministarstvima što su ti programi (koji se btw. sada sklapaju svi u jedan pod drugim imenom koje ti neću reći)

Ma reci mi, molim te. Ni samom mi nije jasno kako li sam samo živio sve ove godine bez toga znanja.


Ma boli mene banana sto ti pises protiv Glavasa...niti sam clan neke stranke niti cu biti...nije mi samo jasno kako netko sa 24 godine moze imati tako nazadne stavove...

Kao netko tko je pokrenio svoj posao i vrlo dobro zivi od toga,placa poreze,isplacuje place mogu ti samo reci.......SOCIJALIZAM JE MRTAV...... Shvati to ,manje ce te boljeti kasnije...



8 je napisao/la: ›

Ma reci mi, molim te. Ni samom mi nije jasno kako li sam samo živio sve ove godine bez toga znanja.


Fali tebi puno znanja lega...bez ljutnje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2006. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tyler_durden,

rekla bih da @8 jako dobro zna da je socijalizam odavno mrtav.
ako napiše nešto protiv Glavaša (je li on zaštićen nekim lokalnim zakonom?), ne znači da je nazadan. ima pravo na stav. većina od onih kojih izlaze na izbore pobjeđuje ali ne znači da svi tako onda moraju misliti.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2006. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › raspitaj se po ministarstvima što su ti programi (koji se btw. sada sklapaju svi u jedan pod drugim imenom koje ti neću reći)


Ma reci mi, molim te. Ni samom mi nije jasno kako li sam samo živio sve ove godine bez toga znanja.


...ni meni nije jasno, ali jasno bi je da voliš pričati o stvarima o kojima nemaš pojma...
...ato se B.G. tiče, čini mi se da ne shvaćaš kako ti je uzaludno pisanje traktata...bili mi na njegovoj strani ili ne, više je tako svejedno, kad je on politički mrtav...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: