Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



I Unikom održao smotru svoje mehanizacije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71830
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2014. 10:39 
Naslov:  I Unikom održao smotru svoje mehanizacije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dan nakon Cestinga, i Unikom je jučer na redovitoj zimskoj smotri mehanizacije predstavio svoje „jake snage“ za borbu sa snijegom i ledom za predstojeću zimu.

Na Trgu Ante Starčevića djelatnici Unikoma postrojili su vozila i mehanizaciju čija će zadaća biti održavanje prohodnima osječkih cesta, pješačkih i biciklističkih staza i nogostupa u zimskim uvjetima.



Na smotri je predstavljeno 10 velikih vozila za ceste te 10 manjih vozila za pješačke, biciklističke staze i trgove kojima će Unikom čistiti 370 kilometara cesta u Osijeku, među kojima je 96 kilometara cesta prvog prioriteta, a 90 kilometara drugog i trećeg prioriteta. Od prije tri godine Unikom skrbi o svim cestama na području grada – državne, županijske ceste sve do Sarvaša, Tenja i Bilja, a za sve ostalo nadležan je Cesting.



Zimska služba Unikoma u prvome je stupnju pripravnosti od 15. studenog kada počinju zimski uvjeti na prometnicama, a od ove sezone, zbog novog pravilnika, u stupnju pripravnosti ostat će mjesec dana dulje – do 15. travnja.

Unikom trenutno na skladištu ima 300 tona soli, a planirana je nabava ukupno 1.500 tona soli, ovisno o potrebama. Blaga zima ne znači i manju potrošnju soli – najviše soli troši se upravo u preventivnim radnjama kada temperatura se kreće oko nule. Ode li temperatura ispod -5, sol više ne pomaže i snijeg se mora skidati s cesta. Iz Unikoma su poručili građanima i to da bi grad funkcionirao u zimskim uvjetima, osim zimskih službi potrebno je i da građani imaju zimsku opremu propisanu zakonom jer najčešći uzrok kvrcavica upravo je nedostatak iste.





Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Radio Osijek


Pročitajte i..
Cesting spreman za zimu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glupko
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2014. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje su bili komunalni redari da naplate kaznu bahatim unikomovcima prilikom smotre na trgu, mislim da građani ne bi trebali financirati tuđe bahaćenje, kroz popravak štete nanesene parkiranjem Flote teških strojeva ispred katedrale!!!
Tko je odobrio istu na tom mjestu?
Zar se nije mogla smotra održati i negdje dalje a ne na najskupljem trgu u državi ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2014. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo, Glupko: odmot'o si "klupkoo"!! Da ih kritika ne boli: stavi im na ranu: soolii!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cavino
Offline
Ukupno postova: 202
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2014. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

smješno..gradski uhljebi i još gubitaši...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2014. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cavino je napisao/la:
smješno..gradski uhljebi i još gubitaši...

Što je tu smiješno?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2014. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hhahahah...ovo je stavrno smiješno. Napičili bagere na glavni trg da pokažu kako imamo ralice Smile. Ma baš me briga kako izgledaju sad, ja bih da ih vidim kad snijeg padne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: