Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti koji studiraju po starom programu moraju dovršiti studij do 30. rujna inače prelaze na "Bolonju"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2014. 13:02 
Naslov:  Studenti koji studiraju po starom programu moraju dovršiti studij do 30. rujna inače prelaze na &quo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Senat osječkog Sveučilišta na jučerašnjoj je sjednici donio mišljenje prema kojemu će studenti koji su studij upisali prema starom četverogodišnjem programu, studij moći i završiti po starom programu pod uvjetom da im nakon 30. rujna ostane nepoložen samo jedan ispit.

To se odnosi na otprilike 1.200 studenata koji su prvu godinu četverogodišnjih studija upisali prije uvođenja Bolonjskog procesa na osječko Sveučilište, odnosno najkasnije u akademskoj 2004./2005., a studij još nisu završili. S 30. rujna istječe im 10-godišnji zakonski rok za dovršetak studija prema starom programu, pa će se nakon tog datuma morati prebaciti na studiranje u skladu s „Bolonjom“.

Studentima kojima je do završetka studija nakon 30. rujna ostao samo jedan nepoložen ispit omogućit će se polaganje tog ispita u dekanskom roku, dok će za izradu i obranu diplomskog rada imati „fore“ do 28. veljače 2015. Ostalim studentima, koji će nastaviti studij prema Bolonjskom procesu, treba se ishodovati priznavanje položenih ispita, utvrditi eventualne razlikovne ispite te im omogućiti nastavak studiranja na odgovarajućoj godini, ovisno o broju položenih ispita, tj. ostvarenih ECTS bodova.

Starim studentima ostaje slaba nada obzirom da mišljenje Senata nije obvezujuće za fakultete i odjele, već je to preporuka na temelju koje će oni donijeti konačnu odluku za svoje stare studente, ukoliko ih imaju. No, očekuje se kako će svi fakulteti i odjeli Sveučilišta prihvatiti mišljenje Senata što će bez sumnje razočarati svih 1.200 „starih“ studenata.





Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Cacan/Foto-arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Filius
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2014. 17:57 
Naslov:  Re: Studenti koji studiraju po starom programu moraju dovršiti studij do 30. rujna inače prelaze na
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imali su fakultet koji je trajao 4 godine i sada ŠEST godina nakon kraja zadnje godine trebaju kao dati sve ispite... pa koji beskičmenjak se uopće usudi buniti.
Ne znam kako je na svim fakultetima ali na mome i na ETF-u su ti koji su upisali kao zadnja generacija uopće nisu imali uvjet za upis sljedeće godine. Znam jednog koji je 10 godina studirao medicinu i na DRUGOJ godini je bio. Koja budala bi se njemu dala u ruke da ga liječi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2014. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Filius je napisao/la: ›
... Znam jednog koji je 10 godina studirao medicinu i na DRUGOJ godini je bio. Koja budala bi se njemu dala u ruke da ga liječi...

šta ti misliš da mi ostali znamo tko nas liječi ili ne daj Bože siječe. kako to uopće znati? nikako...

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.09.2014. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zar ima takvih??? a joj da, zaboravio sam da smo zaglavili u rvackoj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2014. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

platiš pa prođeš, kao neki nakon 15 godina "studiranja" Wink

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: