Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grafit iza katedrale

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2006. 15:47 
Naslov:  Re: Grafit iza katedrale
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se sviđa grafit.
I inicijativa općenito.
Puno je ljepše od bezveze išaranih zidova.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2006. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

očigledno ovdje nekima smeta grb nk osijeka, križ i šahovnica... ak vam smeta odselite se jer će u budućnosti ovakvih i sličnih grafita biti po cijelom gradu!

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2006. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe a koliko bi koštalo da se nariše grbek od dinama za nas Đakovčane, ili ako se napitura i grbonjić od Ajduka za nas Baranjce jel se dobije neki popust ili po pichki Question Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2006. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i need space je napisao/la: ›
Za grafit je dobijena dozvola!
Komentari na ovoj stranici su čisti dokaz mentaliteta osječana a to je da treba popljuvati sve i svakog!



nemoj me uzrujavat. ovo se zove FORUM. oprečna mišljenja su poželjna.

meni je taj grafit i estetski i sadržajno neukusan. samo još fali jedno licitarsko srce! Brrr...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
i need space
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: rawanda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2006. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako znaš nekoga tko lijepo crta i ima vremena i volje pomoći pošalji ga u Kohortu (vega). Do onda će se raditi kako se zna i umije ma koliko to nekima smetalo....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2006. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam puno dobrih slikara, ali čisto sumnjam da bi se iko od njih htio kompromitirat crtajući grbove i pleter po narudžbi nogometnih navijača.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2006. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ideja je odlična, ja bih sve sive i ružne zidove prebojala grafitima...a o temi grafita i umjetničkom izražaju ne bih...ukusi su različiti...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2006. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svatko ima svoje vidjenje grada. No kad bi se svatko potrudio barem upola kao ti decki grad bi nam bio puno ljepsi, cisci i uredniji. Nekim ljudima nikada udovoljit.

Kada teenageri razbijaju grad smeta im. Kada se organiziraju i pokusaju napraviti nesto za Osijek opet im smeta. Sasvim sigutno je bolje da su dobili svoje prostorije i da si sami organiziraju svoje aktivnosti te da na to trose vrijeme nego na klosarenje po gradu.

Svidjao se taj grafit nekome ili ne, cijela akcija je hvale vrijedna. U normalnom svijetu ulicni grafiti su postali urbana umjetnost. U NY su cijeli jedan vlak u suradnji sa gradom obojali grafitima.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
i need space
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: rawanda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2006. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vau ti tvoji slikari su neke veličine jel... i ispod časti im je napraviti nešto za svoj grad! Bljuje mi se od takvih kao ti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2006. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
meni je taj grafit i estetski i sadržajno neukusan. samo još fali jedno licitarsko srce! Brrr...


tebi bi bilo vjerojatno bolje da je tamo neki grafit od nekog writera i na kojem piše "HEWERXYZ1399" nekim fontom koji nitko osim autora ne može pročitati. ovo je ipak malo drukčiji grafit i nema veze s tom writerskom scenom jer i dečki koji su ga crtali nisu u tom filmu, nego u drugom.

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2006. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›

Kada teenageri razbijaju grad smeta im. Kada se organiziraju i pokusaju napraviti nesto za Osijek opet im smeta. Sasvim sigutno je bolje da su dobili svoje prostorije i da si sami organiziraju svoje aktivnosti te da na to trose vrijeme nego na klosarenje po gradu.




Ma slažem se s tim... Iako mislim da klinci mogu i pametnije utrošit svoje vrijeme... Da je moje dijete u pitanju radije bi i da na folklor ide nego da je aktivan član navijačke skupine. Nije da ne volim, i ne pratim sport, al taj koncept organiziranih navijačkih skupina mi nije baš jasan:

Grupa muškaraca (A)- mladi, zgodni, u formi, popularni, hodaju isključivo s ljepoticama, para ko blata...

Grupa muškaraca( B )- sve dobne skupine, u vrlo lošoj fizičkoj kondiciji, uglavnom luzeri iz kvarta, cure-daj šta daš, para- uvijek se nađe za pivkana...

I onda grupa B s obožavanjem prati i navija za grupu A, pruža im podršku u dobru i zlu ( ciča zima, pripeklo sunce, prodana tekma...), veseli se njihovim uspjesima i provodi veeeelik dio vremena pričajući o istima... Hmm...

Zar ne bi bilo prirodnije da ih mrze?!




Ah, Poppy, opet ništa od kikaca... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2006. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i need space je napisao/la (Pogledaj post): › Za grafit je dobijena dozvola!
Komentari na ovoj stranici su čisti dokaz mentaliteta osječana a to je da treba popljuvati sve i svakog!


Grafit je lijep, ali mu možda nije mjesto u najuužem središtu grada koje se prema nedavnim izmjenama nastoji proširiti.

Svaka čast momcima za grafit i konstruktivnu inicijativu, ali po meni imate previše nepovezanog sadržaja... Osijek i Hrvatska - bili i ostali sekularni, dakle križ je privatna stvar... Ako sam u krivu, reci mi gdje si vidio križ na grafitu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
i need space
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: rawanda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2006. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grupa B.) osobno sam apsolvent ETF, a i masa glavnih ljudi u Kohorti su visoko obrazovani, neki sa vlastitim biznisom,...! Klošara ima svugdje tako da djeljenje na A i B nema smisla!
90 i nešto posto Hrvata (a tako i ljudi u Kohorti) se izjašnjava katolicima tako da ne vidim kako i zašto križ nekome smeta, a i katedrala je 20 metara dalje tako da smatram da mjesto na kojem se on nalazi nije moglo biti bolje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2006. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Rajnus je napisao/la: ›

Kada teenageri razbijaju grad smeta im. Kada se organiziraju i pokusaju napraviti nesto za Osijek opet im smeta. Sasvim sigutno je bolje da su dobili svoje prostorije i da si sami organiziraju svoje aktivnosti te da na to trose vrijeme nego na klosarenje po gradu.




Ma slažem se s tim... Iako mislim da klinci mogu i pametnije utrošit svoje vrijeme... Da je moje dijete u pitanju radije bi i da na folklor ide nego da je aktivan član navijačke skupine. Nije da ne volim, i ne pratim sport, al taj koncept organiziranih navijačkih skupina mi nije baš jasan:

Grupa muškaraca (A)- mladi, zgodni, u formi, popularni, hodaju isključivo s ljepoticama, para ko blata...

Grupa muškaraca( B )- sve dobne skupine, u vrlo lošoj fizičkoj kondiciji, uglavnom luzeri iz kvarta, cure-daj šta daš, para- uvijek se nađe za pivkana...

I onda grupa B s obožavanjem prati i navija za grupu A, pruža im podršku u dobru i zlu ( ciča zima, pripeklo sunce, prodana tekma...), veseli se njihovim uspjesima i provodi veeeelik dio vremena pričajući o istima... Hmm...

Zar ne bi bilo prirodnije da ih mrze?!


Shocked de drž se kuhače, kani se nogometa i navijača! Laughing Laughing

navijači ne navijaju za nogometaše, nego za nogometni klub.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2006. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Haha naročito je sada oko 40 % malih kohortaša kojima ruke otpadaju mašući zastavama kako bi stariji kohortaši mogli reći kako je taj mali dobar i kako će od njega biti pravi visoko- obrazovani kohortaš. A naš najviše orazovaniji kohortaš je Drago, jer ni sam ne zna koje je sve škole završio.
Od 12% vosoko obrazovanih u HR 90% njih sigurno simpatizira Osijek.
Ja se ograđujem od Spaceneedera jer sam ja kohortaš koji se gnuša VŠS-a

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: