Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Put na more (Osijek - Split)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mimiz
Offline
Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.07.2014. 0:14 
Naslov:  Put na more (Osijek - Split)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, kao što naziv teme kaže, kojim putem najčešće idete iz Osijeka u Split?
Zanima me koja su vaša iskustva putovanja preko Bosne (i pozitivna i negativna), kakve su ceste, koja je ruta najbolja (po vašem mišljenju).




Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.07.2014. 6:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikad ne idem preko bosne ... znam kako bosanci gledaju na stranjske table, tako da i jedan "krivi korak" tipa nemam zihericu u autu il neš slično može me osakatit za više stotina kuna ... miholjac/slatina/daruvar/kutina/sisak/petrinja/glina/vojnić/slunj/plitvice/sveti rok i maltene to je to

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65447
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.07.2014. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komentari s Facebooka:


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2015. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › nikad ne idem preko bosne ... znam kako bosanci gledaju na stranjske table, tako da i jedan "krivi korak" tipa nemam zihericu u autu il neš slično može me osakatit za više stotina kuna ... miholjac/slatina/daruvar/kutina/sisak/petrinja/glina/vojnić/slunj/plitvice/sveti rok i maltene to je to



Pa svasta od tebe i tvoje price , mi godinamo putujemo i nikad nije bilo problema jedino ako prekoračiš brzinu moras coltati i to je to a i kod nas bi isto zbog brzine morao coltati tako da . A put je jeftniji , kraci i uspot mozes zamezit cevapose Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OSm
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2016. 19:13 
Naslov:  Re: Put na more (Osijek - Split)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Putujem na more kroz bosnu vec par godina nakon rata, a prije rata smo kroz bosnu putovali gotovo redovno svake godine. Kroz BiH putujemo jer većinom ljetujemo u južnoj Dalmaciji, oko Dubrovnika i sl. pa je vrijeme puta znatno kraće i troškovi puta su neusporedivo povoljniji, nego da idemo okolo kroz RH. Nikada do ovog ljeta nismo imali nikakvih većih problema ako izuzmemo bljutavu janjetinu u Zdravoj vodi, hrpu kamera + nelogična ograničenja brzine ili divljanje domorodaca po cestama.

Prvo želim reći da tko god putuje kroz bosnu mora biti iskusniji vozač sa puno živaca jer domorodci jednostavno ne poštuju prometne propise i još ti i trube i psuju ako voziš po propisima.
Npr.1. lik zaobilazi cijelu kolonu kroz tunel preko pune linije da bi ni nepunih 500 metara nakon tunela stao sa strane u birtiji.
Npr.2. lik nas zaobilazi sa cca 70km/h u tunelu koji je neosvjetljen i razrovan/neasvaltiran jer se vrše radovi u istom i jasno je označeno ograničenje brzine od 30km/h na ulasku u tunel
Npr.3. lik se iz kukuruza ubaci ispred kolone na cesti izvan naselja gdje vozila voze 90km/h bez ikakve provjere i obaziranja
Npr.4. lik se okreće polukružno preko pune linije na nizbrdici iza zavoja
itd. itd.
Uz takvu vožnju vijesti poput ove:
Studenti iz Hrvatske išli kući za blagdane pa automobilom sletjeli u Neretvu, četvero ih poginulo
ni malo ne začuđuju.

Uglavnom...da opišem što nam se dogodilo ovog ljeta.
Na dionici između Konjica i Jablanice, negdje oko Čelebića vozimo u koloni na blagoj nizbrdici, cesta ima tri trake s tim da naš smjer ima punu liniju i zabranu preticanja. Sa lijeve bočne strane se pojavljuje sivi golf mislim 7-mica, zaobilazi kolonu i ubacuje se u kolonu tik prije zavoja u desno. Cijela kolona koči i uspjeva izbjeći lančani sudar.
Nakon zavoja vidimo kako majstor koči nebi li stao sa desne strane na ugibalište, zaustavlja se na ugibalištu i suvozač izlazi i trči u žbunje.
U trenutku prolaska pored tog golfa čujemo snažan udarac sa desne strane auta i u toj brzini mi se učino da nas je ovaj suvozač iz grmlja pogodio kamenom u prednji kraj auta iznat točka.
Slijedi šok...zašto nas gađaju? šta je ovo?pa možda nije kamen možda je nešto drugo?
Ne zaustavljamo se odmah jer je nizbrdica, nemamo gdje stati i vozimo u koloni.
Ali nedaleko nakon zavoja stajemo na ugibalište da provjerimo šta je.
Istog trena kako smo stali i praktički nismo ni izašli još iz auta dolazi taj golf i uparkirava se ispred nas, lik već pri uparkiravanju viče:
'A ba odvali mi retrovizor i ode?'
Gledam njegov retrovizor i stvarno retrovizor visi kao polomljen.
U tom trenutku zaboravljam sve do tad i prva misao je:
'A u PM kud sad bas meni sudar tu u nedođiji, šta sad...?'
I krenu razgovori kako je ovaj drugi išao pišat pa su naglo stali, a mi smo im zakačili retrovizor. Kao zvali su oni policiju, ali su u Konjicu na nekom uviđaju pa ce doći za sat i pol valjda.
Pa dali imaju kasko, kako cemo to rijesiti i sl.
U međuvremenu odem pogledat njihov retrovizor pobliže i svoju ogrebotinu.
A njihov retrovizor kao da je otklopljen, žice na mjestu, ogledalo čitavo, nigdje tragova boje mog auta, ništa puknuto...
Ogrebotina na mom autu je iz dva dijela: iznad prednjeg točka udarac, a na stražnjim vratima ogrebotina kao od kamena, bez ostataka njihove boje, krivudava...
I tu počnu razgovori kao:
'Ajmo to riješiti polo-pola pa da ne čekamo policiju i da se nama kao ne oduži put...'
Slijedi klik u glavi da nas pokušavaju zavaljati definitivno.
Pitam lika jel on zvao policiju:
'Jesam ba!'
Uzimam ja svoj mobitel i pravim se da zovem policiju.
I istog trena likovi se pakuju i odlaze, kao:
'Ma ajde bolan nije to neka šteta rješit ćemo to nekako'...i odlaze.

Sijedam u auto psujem sve živo i nastavljamo put. Ni nepunih kilometar od mjesta 'nesreće' stoji policija i zaustavlja aute (a kao u Konjicu su i imaju uviđaj....)
Zaustavljam se pored policije sa namjerom da ih prijavim, ali u tom trenutku likovi dolaze ponovo okreću se pred policijom preko pune linije polukružno u zavoju i mašu kroz prozor sa tom plastikom od retrovizora koja je kao bila otkinuta i razbijena.
Kao:
'Našli smo plastiku, sve ok, ajde da se pozdravimo ko ljudi...'
Njihova policija ne reagira na njih ni najmanje i još se smijulje nama kad smo stali pored njih...

Znajući za situacije poput ove:
Reketarenje na bosanski način
u tom trenutku odustajemo od ikakvih prijava i peripetija i gledamo samo da što prije napustimo tu zemlju...

I to bi ukratko bilo to. Kako je moglo završiti još je dobro i prošlo...ne želim ni zamisliti što bi se dogodilo da je promašio i npr. razbio šajbu na tim nizbrdicama tamo....

Uglavnom bosančerosi su htjeli iskamčit neke pare, kamenom nas pogodili i ogrebali, to im je valjda uigrana akcija za iznuđivanje/maltretiranje turista kroz bosnu.
Likovi su u oko 26-33 godina, obojica su malo deblji i cca 185cm visine.

Eto toliko, da svi koji se odluče na rutu kroz bosnu znaju sto mogu očekivati.
Osobno više nikad ne idem nigdje kroz tu zemlju bez oružja ili eventualno ako naprave onaj njihov autoput do kraja. Zapravo ovo mi je toliko zgadilo putovanje kroz bosnu da se odričem sarajevskog kiseljaka, piva, ćevapa i slično...

LP

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: