Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO i VIDEO] Eksplozije u GZ Antunovac: Čermak: "ne vjerujemo da je požar podmetnut"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65842
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2014. 5:22 
Naslov:  [FOTO i VIDEO] Eksplozije u GZ Antunovac: Čermak: "ne vjerujemo da je požar podmetnut"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[06.07.2014.] Još se ne zna uzrok požara u punionici plina tvrtke Crodux plin u gospodarskoj zoni Antunovac kod Osijeka. Serija detoncija punih plinskih boca počela je jučer oko tri sata. Izgorjelo je oko 300 boca plina te pretakalište plina i terminal. Vatrogasci su mlazovima vode rashlađivali mjesto požara i plinske boce kako bi se spriječio ponovni požar.

Vlasnik punionice Crodux plina umirovljeni je general Ivan Čermak. "Koji su razlozi požara još uvijek ne znamo. Punionica je tehnički najmodernija, no ne vjerujemo da je požar podmetnut. Šteta je oko milijun eura", izjavio je Čermak za HTV-ov Dnevnik 3.

Vatrogasci su dojavu o požaru zaprimili ujutro oko tri sata, a nakon intervencije požar je ugašen oko 7.30 sati. U požaru je došlo do niza detonacija punih plinskih boca. Vatrogasci su se morali privremeno povući dok se eksplozije malo ne smire, no čim je bilo mogućnosti da priđu vatri, počeli su s gašenjem.

Vatrogasci s tri mlaza rashlađuju požarište i plinske boce, kako bi se smanjio rizik od eventualnog ponovnog izbijanja požara, rekao je zapovjednik osječke Javne profesionalne vatrogasne postrojbe Boris Banjan. Dodao je kako će se sancija moguće nastaviti i danas jer je riječ o velikom požarištu.

Izvijestio je kako je u požaru izgrojelo oko 300 plinskih boca za kućnu uporabu te pretakalište plina i terminal, a bilo je i šteta na cjevovodu. Rekao je kako bi nesreća, a time i opasnost za okolna mjesta bila mnogo veća, da je požar zahvatio nadzemne spremnike plina od po 80 kubika i njihove instalacije. To bi bila sasvim druga situacija i imali bismo puno više problema, ističe Banjan.

U požaru nije bilo ozlijeđenih osoba, a tijekom gašenja bio je obustavljen okolni cestovni i željeznički promet, koji je uspostavljen oko 5.40.

Tekst: Radio Osijek




[10:36 05.07.2014.] Malo prije 10 sati posjetili smo mjesto događaja. Vatrogasci i policija dežuraju, velike cisterne s plinom se rashlađuju kako ne bi došlo do novog požara, a iz skladišta i punionice se još uvijek ponegdje dimi. Uzrok požara još uvijek nije poznat, ali se nadamo da će se i to uskoro otkriti.

[klik za uvećanje]


Vatrogasci Osijek:














[07:14 05.07.2014.] Snažne eksplozije uznemirile su rano jutros Osječane i stanovnike okolnih mjesta. Na teren je odmah izašao načelnik Antunovca Ivan Anušić.

- prvo su me probudile eksplozije iz pravca gospodarske zone i nakon toga sam dobio poziv policije da gori Croduxovo skladište i punionica u gospodarskoj zoni Antunovac… -

Video: Dalibor Bauernfrajnd






Dojavu o požaru u punionici plina vatrogasci su dobili oko 3,00 sata, rekao je zapovjednik javne vatrogasne postrojbe Grada Osijeka Boris Banjan

- Naša dežurna smjena se odmah uputila na mjesto događaja, pokušali su zaustaviti požar koji su zatekli u dijelu terminala za punjenje boca s propan butan plinom to su boce za kućnu uporabu , međutim požar se vrlo brzo proširio na velik dio uskladištenih boca na tom terminalu, boce su letjele par stotina metara u krug, a ima i ugroženih objekata. -

Vatrogasci su se morali privremeno povući dok se eksplozije malo ne smire, no čim su dobili mogućnost da priđu vatri počeli su s gašenjem.

Na terminalu je uništena i instalacija plina, ali je velika nesreća ipak na vrijeme zaustavljena, dodaje Banjan.

- Najveći su problem bila dva velika spremnika, svaki sa po 80 000 kubika kapaciteta -da su oštećene instalacije na njima-bila bi to puno veća tragedija i nesreća. Na sreću nema stradalih ni ozlijeđenih. Vatrogasci su osigurali dva velika spremnika s mlazevima vode i počeli smo s gašenjem boca koje su gorile, uspjeli smo zasada….-

Požar je lokaliziran, no situacija je još uvijek vrlo ozbiljna i nesigurna.

-To znači ako dođe u kontakt s iskrom, vrućom površinom ili otvorenim plamenom može ponovno doći do požara. Radimo sve radnje u smislu osiguranja lokacije zatvorili smo sve glavne vodove od spremnika do preostalih dijelova punionice, hladimo boce koje su gorjele i one koje nisu eksplodirale, struja je kompletno isključena na lokaciji.-

Prema posljednjim informacija iz policije državna cesta prema Antunovcu otvorena za promet.

Poslušajte i...

Reportažni prikaz M. Milas


Tekst: Radio Osijek


[05:22 05.07.2014.]Oko 3 sata i 15 minuta došlo je do eksplozije plina u regionalnom centru Crodux plina u Gospodarskoj zoni Antunovac.

Prema prvim informacijama, u snažnim eksplozijama koje su na noge digle Osječane i mještane okolnih mjesta nije bilo ozlijeđenih i brzom intervencijom vatrogasaca požar je ugašen. Vatrogasci i policija su na terenu a cesta prema Antunovcu je zatvorena.Croduxov centar je opremljen nadzemnim spremnicima plina, punionicom boca za domaćinstvo i maloprodajom autoplina.

Uskoro više informacija...

Teks: Radio Osijek





Foto: Dario Vračević, HRT




Zadnja promjena: Redakcija 031; 06.07.2014. 10:53; ukupno mijenjano 6 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2014. 7:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strašno, dobro je što je zona van Antunovca.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2014. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislio Srbi krenuli po "svoja vekovna ognjišta".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2014. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la: ›
Ja mislio Srbi krenuli po "svoja vekovna ognjišta".

Zašto bi? Nema se tu više što opljačkat.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2014. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
partwish je napisao/la: ›
Ja mislio Srbi krenuli po "svoja vekovna ognjišta".

Zašto bi? Nema se tu više što opljačkat.


Kad te u 3:15 probude eksplozije, nemaš puno vremena za razmišljati što bi moglo biti, a ovo mi je prvo palo na pamet. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2014. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...osobno me najvise nazivcirala najavna recenicu na jednom drugom portalu: "Mnoge je Osjecane eksplozija podsjetila na ratna vremena".....e, pa bas sto sam ja jedna od mnogih i Osjecanka zelim reci slijedecu cinjenicu: "mnogi" i "Osjecani" nemaju pojma o ratnim vremenima, al' su im danas zato usta puna gruvanja i 91.....de, manite se toga, licemjeri obicni.....
@partwish, ne mislim ovom prilikom na tebe osobno, tvoj me post samo potakao na moju rasisticku izjavu....od previse sam krivih ljudi danas cula takva govna, da mi je mukica malo....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2014. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...osobno me najvise nazivcirala najavna recenicu na jednom drugom portalu: "Mnoge je Osjecane eksplozija podsjetila na ratna vremena".....e, pa bas sto sam ja jedna od mnogih i Osjecanka zelim reci slijedecu cinjenicu: "mnogi" i "Osjecani" nemaju pojma o ratnim vremenima, al' su im danas zato usta puna gruvanja i 91.....de, manite se toga, licemjeri obicni.....
@partwish, ne mislim ovom prilikom na tebe osobno, tvoj me post samo potakao na moju rasisticku izjavu....od previse sam krivih ljudi danas cula takva govna, da mi je mukica malo....


Sve ok, ja sam svoje djetinjstvo proveo u podrumu tako da se ni ne pronalazim u tvom postu. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: