Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Održana je svečana promocija polaznika transatlantskog seminara "Agricultural business and entrepreneurial seminar"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65860
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2014. 20:08 
Naslov:  Održana je svečana promocija polaznika transatlantskog seminara "Agricultural business and entr
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tijekom svibnja i lipnja 2014. godine ostvaren je veliki napredak u dugogodišnjoj suradnji Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i North Carolina State University. Organiziran je prvi sinkroni i simultani transatlantski seminar "Agricultural business and entrepreneurial law". NCSU učionica u Sjevernoj Karolini i učionica Tehnologijsko-razvojnog centra Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku – TERA TEHNOPOLIS d.o.o. integrirane su multimedijalnom vezom u jednu jedinstvenu cjelinu koja je omogućila veoma učinkovitu i nadasve zanimljivu provedbu seminara. Tijekom seminara, međunarodni interdisciplinarni timovi studenata su stjecali specifična znanja potrebita za uspješnu realizaciju poduzetničkih projekata u SAD i EU.



Hrvatski sudionici seminara su bili studenti Poljoprivrednog, Pravnog i Ekonomskog fakulteta u Osijeku, djelatnici TeraTehnopolis i Veleučilišta Lavoslava Ružičke u Vukovaru, te volonteri udruge TEHNOstart. Seminar nije bio samo klasična edukacija, već i izuzetno iskustvo koje uključuje rad na engleskom jeziku, umrežavanje, stručnu literaturu i bogat društveni program. Pohađanje seminara je bila izuzetna prilika svim sudionicima udaljenim više od 7700 km s vremenskom razlikom od 6 sati za razvijanje jezičnih, poduzetničkih, pravnih i prezentacijskih vještina i umrežavanje koje pruža mogućnost daljnje suradnje na budućim projektima proizašlih iz sličnih interesa i ciljeva. Suorganizacija Pravnog fakulteta u Osijeku i sudjelovanje njihovih studenata pod mentorstvom Doc.dr.sc. Jelene Legčević značajno su doprinijeli uspješnosti seminara. Ta suradnja ujedno pokazuje kakva treba biti međusobna suradnja sastavnica Sveučilišta i kako se treba povezivati na međunarodnoj razini.

Nakon pet tjedana intenzivnog rada hrvatskih i američkih studenata, u srijedu, 18. lipnja 2014., u prostorijama TeraTehnopolis u Hrvatskoj i učionici NCSU u Sjevernoj Karolini je održana svečana promocija seminara. Hrvatskim sudionicima su priznanja o uspjehu uručili Prof.dr.sc. Ivan Štefanić, profesor Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku i direktor TeraTehnopolis i dr. Ronald K. Campbell, NCSU. Američkim sudionicima priznanja uručio dr. John S. Russ, NCSU.



Polaznici o seminaru
Svi sudionici su na promociji dobili priliku iskazati svoju impresiju nakon završenog seminara te podijeliti sa ostalima osobno proživljeno iskustvo njegovim pohađanjem. Ovo su samo neka od opažanja sudionika.

- Ostvarili smo novu razinu znanja. Sretna sam jer sam srela puno novih kolega, u Hrvatskoj i u SAD, a to je važno jer što više ljudi znaš, to si bogatiji.- Mila Lečić

-Iskreno, ne znam gdje bih počela, jer doslovno sve na ovom seminaru je više nego dobro. Svidjela mi se prilika koja mi je pružena kroz mogućnost sudjelovanja na “ transatlantskom seminaru“ koji predstavlja veliku stvar za svakog studenta u Hrvatskoj ili uopće. Istaknula da se moje znanje engleskog popravilo, a naučili smo i veoma zanimljiva i korisna znanja.- Morina Njomza

- Seminar je bio fantastičan, proširio je moje spoznaje o pravu u poduzetništvu i zaštiti intelektualnog vlasništva. Vjerujem da će stečeno znanje biti veoma korisno u mom sadašnjem poslu. - Darija Ivanković







Tekst i foto: Ivona Mrva

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: