Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Urušio se strop u osnovnoj školi Franje Krežme!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66012
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2014. 20:50 
Naslov:  Urušio se strop u osnovnoj školi Franje Krežme!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas oko podneva u osnovnoj školi Franje Krežme u samom centru grada došlo je do nesreće koja samo srećom nije završila s ozbiljnim posljedicama. Naime, u jednom od razreda te Osnovne škole urušio se strop.

Na sreću nitko nije ozlijeđen u tom incidentu jer su učenici napustili učionicu svega 10-ak minuta prije incidenta.

Inače, radi se o učionici predviđenoj za održavanje nastave u 2. razredu, a u samoj školi Franje Krežme nastava se održava samo u jednoj smjeni.



Tekst: M.M./Osijek031.com


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karla0806
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2014. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kužim, zar se nije Bubalo hvalio da su za njegove vlasti obnovljene osnovne škole? Ili je ovo klasičan primjer "obnove" u Hrvata? Sramota!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2014. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

karla0806 je napisao/la: ›
Ne kužim, zar se nije Bubalo hvalio da su za njegove vlasti obnovljene osnovne škole? Ili je ovo klasičan primjer "obnove" u Hrvata? Sramota!

Ako si željela biti objektivna, trebala si se informirati prije nego si komentirala.
U spomenutoj školi rađena je obnova sportske dvorane.

Siguran sam da će se u sljedećoj predizbornoj kampanji za lokalne izbore, netko dosjetiti povući paralelu koliko, (kako i kojim sredstvima) je obnovljeno i izgrađeno škola, vrtića, sportskih dvorana, društvenih domova i drugih javnih ustanova tog tipa, za vrijeme prošle i sadašnje vlasti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
karla0806
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2014. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne sumnjam da ćeš dobit pohvalu za brzinski demanti i zvjezdicu u stranci. Međutim, koliko se ja sjećam, podiglo se 10 milijuna kuna kredita i pričalo da se ulaže u obnovu škola i kako će sad biti sigurne za djecu. A kakva je to obnova ako se ignorira stanje krova i u kakvom li je tek onda stanju bila sportska dvorana?
Ti ako hoćeš povlači paralele, pripremaj se za iduće lokalne izbore. Mene to ne boli, mene brine očito aljkava obnova naših škola. Zapravo, ne samo škola već i vrtića koje je (kao) obnovila Kramarićeva ili Đapićeva vlast, možda čak i Matkovićeva. Tko bi ih se sjećao. No, poanta je da su u komatoznom stanju. Nemam povjerenja u ovu vlast da će nešto promijeniti na bolje. Jesam, na početku, no i ovi su me razočarali. Nisu toliko inatljivi, ali nisu ni nešto pametniji, ažurniji, pošteniji, vrijedniji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2014. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

karla0806 je napisao/la: ›
Ne sumnjam da ćeš dobit pohvalu za brzinski demanti i zvjezdicu u stranci. Međutim, koliko se ja sjećam, podiglo se 10 milijuna kuna kredita i pričalo da se ulaže u obnovu škola i kako će sad biti sigurne za djecu. A kakva je to obnova ako se ignorira stanje krova i u kakvom li je tek onda stanju bila sportska dvorana?
Ti ako hoćeš povlači paralele, pripremaj se za iduće lokalne izbore. Mene to ne boli, mene brine očito aljkava obnova naših škola. Zapravo, ne samo škola već i vrtića koje je (kao) obnovila Kramarićeva ili Đapićeva vlast, možda čak i Matkovićeva. Tko bi ih se sjećao. No, poanta je da su u komatoznom stanju. Nemam povjerenja u ovu vlast da će nešto promijeniti na bolje. Jesam, na početku, no i ovi su me razočarali. Nisu toliko inatljivi, ali nisu ni nešto pametniji, ažurniji, pošteniji, vrijedniji...

     Olako zaključuješ i iznosiš gdje ću ja dobiti pohvale i zvjezdice, no teško ti je provjeriti činjenice prije izvlačenja zaključaka, i prozivanja nekoga za tko zna čije propuste. To puno više govori o tebi, nego o bilo kome / čemu drugom. Osijek nikada nije imao dobru gradsku vlast. Imao je samo loše i gore. Koja je loša, a koja gora, kao i uvijek, vrijeme će najbolje pokazati.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2014. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
karla0806 je napisao/la: ›
Ne sumnjam da ćeš dobit pohvalu za brzinski demanti i zvjezdicu u stranci. Međutim, koliko se ja sjećam, podiglo se 10 milijuna kuna kredita i pričalo da se ulaže u obnovu škola i kako će sad biti sigurne za djecu. A kakva je to obnova ako se ignorira stanje krova i u kakvom li je tek onda stanju bila sportska dvorana?
Ti ako hoćeš povlači paralele, pripremaj se za iduće lokalne izbore. Mene to ne boli, mene brine očito aljkava obnova naših škola. Zapravo, ne samo škola već i vrtića koje je (kao) obnovila Kramarićeva ili Đapićeva vlast, možda čak i Matkovićeva. Tko bi ih se sjećao. No, poanta je da su u komatoznom stanju. Nemam povjerenja u ovu vlast da će nešto promijeniti na bolje. Jesam, na početku, no i ovi su me razočarali. Nisu toliko inatljivi, ali nisu ni nešto pametniji, ažurniji, pošteniji, vrijedniji...

     Olako zaključuješ i iznosiš gdje ću ja dobiti pohvale i zvjezdice, no teško ti je provjeriti činjenice prije izvlačenja zaključaka, i prozivanja nekoga za tko zna čije propuste. To puno više govori o tebi, nego o bilo kome / čemu drugom. Osijek nikada nije imao dobru gradsku vlast. Imao je samo loše i gore. Koja je loša, a koja gora, kao i uvijek, vrijeme će najbolje pokazati.

Kad smo već kod provjeravanja činjenica, to se brzo riješi:
Tijekom noći urušio se strop u osječkoj osnovnoj školi (2009!)
Bubalo rekao ovo
Bubalo rekao ono
Bubalo ruši i gradi školu u Retfali
Ima još svašta nešto, internet je čudo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2014. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rodaroda je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
karla0806 je napisao/la: ›
Ne sumnjam da ćeš dobit pohvalu za brzinski demanti i zvjezdicu u stranci. Međutim, koliko se ja sjećam, podiglo se 10 milijuna kuna kredita i pričalo da se ulaže u obnovu škola i kako će sad biti sigurne za djecu. A kakva je to obnova ako se ignorira stanje krova i u kakvom li je tek onda stanju bila sportska dvorana?
Ti ako hoćeš povlači paralele, pripremaj se za iduće lokalne izbore. Mene to ne boli, mene brine očito aljkava obnova naših škola. Zapravo, ne samo škola već i vrtića koje je (kao) obnovila Kramarićeva ili Đapićeva vlast, možda čak i Matkovićeva. Tko bi ih se sjećao. No, poanta je da su u komatoznom stanju. Nemam povjerenja u ovu vlast da će nešto promijeniti na bolje. Jesam, na početku, no i ovi su me razočarali. Nisu toliko inatljivi, ali nisu ni nešto pametniji, ažurniji, pošteniji, vrijedniji...

     Olako zaključuješ i iznosiš gdje ću ja dobiti pohvale i zvjezdice, no teško ti je provjeriti činjenice prije izvlačenja zaključaka, i prozivanja nekoga za tko zna čije propuste. To puno više govori o tebi, nego o bilo kome / čemu drugom. Osijek nikada nije imao dobru gradsku vlast. Imao je samo loše i gore. Koja je loša, a koja gora, kao i uvijek, vrijeme će najbolje pokazati.

Kad smo već kod provjeravanja činjenica, to se brzo riješi:
Tijekom noći urušio se strop u osječkoj osnovnoj školi (2009!)
Bubalo rekao ovo
Bubalo rekao ono
Bubalo ruši i gradi školu u Retfali
Ima još svašta nešto, internet je čudo...

Jesu li se urušili stropovi na školama koje su obnavljane za vrijeme prošle vlasti, ili su škole obnavljane nakon rušenja stropova i utvrđivanja da su u lošem stanju? Tko je odgovorna osoba za građevinsko stanje spomenutih objekata? Tko je odgovorna osoba za izvođenje i kvalitetu radova na nekom gradilištu? Pojedinci pokušavaju nametnuti odgovornost za svaku lopatu betona i svaki nepokupljeni list/papir bivšoj gradskoj vlasti, a očito je da je takvo razmišljanje nerealno. Politička i operativna odgovornost su dvije različite stvari, ma koliko neki pokušavali dokazati suprotno.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2014. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije istina da se obnavljala samo dvorana, nego i učionice, za proslavu 50 godina djelovanja. Sve je lijepo pisalo na 24sata još jučer. Žalosno da naši portali tek danas prenose njihove vijesti, kao da mi nemamo novinara

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2014. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako investitor ne kontrolira rad izvoditelja, onda je kriv za sve greške.
Zašto postoji nadzorni inženjer, zašto postoji knjiga?
Očito se zalapalo na materijalu, pa se nije ni kontrolirala izvedba, jer svi znamo kako to ide u graditeljstvu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2014. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoje li pravne / fizičke osobe odgovorne za nadzor radova ? Postoji li tijelo koje je izdalo uporabne dozvole? Za te i takve poslove postoje stručne službe i protokol kako dobijaju takav posao. Političari mogu samo tražiti odgovornost istih ako misle da svoj posao nisu obavili kako treba. Ova vlast može tužiti prošlu ako sumljaju na malverzacije pri dodijeli poslova. Volio bih da ova gradska vlast obnovi i izgradi barem onoliko koliko je i ona prošla po kojoj se toliko pljuje a ovom portalu, ali bojim se da ovi nisu kadri ni okrečiti koliko su oni izgradili.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2014. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Postoje li pravne / fizičke osobe odgovorne za nadzor radova ? Postoji li tijelo koje je izdalo uporabne dozvole? Za te i takve poslove postoje stručne službe i protokol kako dobijaju takav posao. Političari mogu samo tražiti odgovornost istih ako misle da svoj posao nisu obavili kako treba. Ova vlast može tužiti prošlu ako sumljaju na malverzacije pri dodijeli poslova. Volio bih da ova gradska vlast obnovi i izgradi barem onoliko koliko je i ona prošla po kojoj se toliko pljuje a ovom portalu, ali bojim se da ovi nisu kadri ni okrečiti koliko su oni izgradili.



Evo odgovora o obećanjima i oduševljenjem izvedenim radovima na školama:

Čestitam svim izvođačima, jer su uspješno završili u danim rokovima 10 škola. Još četiri se rade, to jest u četvrtak se potpisuje još jedan ugovor, jer je bio ponovljen postupak nabave. Sa ovih 10 milijuna kuna učinili smo ono što bi možda prije godinu i nešto dana gradska uprava sa 20 milijuna, ali jasno uz ovakav nadzor, ravnatelje, učitelje, uz čistačice koje su itekako radile, izvođače koji su radili u tri smjene i vikendom, uspjeli smo uraditi posao. Bila je samo jedna škola u kojoj je bilo nešto odrađene nastave, međutim čestitam svima onima koji su obavili zadatke ili će obaviti u iduća dva mjeseca, rekao je gradonačelnik Bubalo nakon održanog sastanka.

Gradonačelnik Krešimir Bubalo na sastanku sa ravnateljima osječkih osnovnih škola predstavio je idejno rješenje za izgradnju nove osnovne škole u Retfali.
U četvrtak ide natječaj za rušenje stare škole u Retfali nakon čega će se krenuti sa izgradnjom nove škole. Idejno rješenje postoji i zna se broj učenika koji je predviđen za nastavu u toj školi na prostoru od preko 7 tisuća kvadrata. Mi smo u mrežu osnovnih škola osim Retfale još ubacili školu Briješće i školu Cvjetno naselje i isto će ići idejna rješenja, projekti i nakon toga idemo u realizaciju tih projekata.

Ja sam iz Retfale. Gdje se nalazi ta nova škola? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2014. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na stranu vaša politička prepucavanja, ni u jednom postu niste spomenili što bi bilo da je strop pao na djecu, e onda bi bilo sranja. svjedoci smo jako loše izvodljivosti radova bilo gdje, na novim zgradama, na cestama i još gore kontrole tih istih radova. zašto je to tako, jebem li ga, guraj dok ide.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2014. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Postoje li pravne / fizičke osobe odgovorne za nadzor radova ? Postoji li tijelo koje je izdalo uporabne dozvole? Za te i takve poslove postoje stručne službe i protokol kako dobijaju takav posao. Političari mogu samo tražiti odgovornost istih ako misle da svoj posao nisu obavili kako treba. Ova vlast može tužiti prošlu ako sumljaju na malverzacije pri dodijeli poslova. Volio bih da ova gradska vlast obnovi i izgradi barem onoliko koliko je i ona prošla po kojoj se toliko pljuje a ovom portalu, ali bojim se da ovi nisu kadri ni okrečiti koliko su oni izgradili.



Evo odgovora o obećanjima i oduševljenjem izvedenim radovima na školama:

Čestitam svim izvođačima, jer su uspješno završili u danim rokovima 10 škola. Još četiri se rade, to jest u četvrtak se potpisuje još jedan ugovor, jer je bio ponovljen postupak nabave. Sa ovih 10 milijuna kuna učinili smo ono što bi možda prije godinu i nešto dana gradska uprava sa 20 milijuna, ali jasno uz ovakav nadzor, ravnatelje, učitelje, uz čistačice koje su itekako radile, izvođače koji su radili u tri smjene i vikendom, uspjeli smo uraditi posao. Bila je samo jedna škola u kojoj je bilo nešto odrađene nastave, međutim čestitam svima onima koji su obavili zadatke ili će obaviti u iduća dva mjeseca, rekao je gradonačelnik Bubalo nakon održanog sastanka.

Gradonačelnik Krešimir Bubalo na sastanku sa ravnateljima osječkih osnovnih škola predstavio je idejno rješenje za izgradnju nove osnovne škole u Retfali.
U četvrtak ide natječaj za rušenje stare škole u Retfali nakon čega će se krenuti sa izgradnjom nove škole. Idejno rješenje postoji i zna se broj učenika koji je predviđen za nastavu u toj školi na prostoru od preko 7 tisuća kvadrata. Mi smo u mrežu osnovnih škola osim Retfale još ubacili školu Briješće i školu Cvjetno naselje i isto će ići idejna rješenja, projekti i nakon toga idemo u realizaciju tih projekata.

Ja sam iz Retfale. Gdje se nalazi ta nova škola? Rolling Eyes

Bivši grdonačelnik je izvođač radova, nadzorni organ ili je izdao uporabnu dozvolu?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2014. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo031

Kako bi bilo da se ne pravimo nevješti?!
Naravno da je imao "svoje" službe za kontrolu izvedenog, očito je bio oduševljen svime!

I još ne znam gdje je ta nova škola....Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2014. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la: ›
@simo031

Kako bi bilo da se ne pravimo nevješti?!
Naravno da je imao "svoje" službe za kontrolu izvedenog, očito je bio oduševljen svime!

I još ne znam gdje je ta nova škola....Razz

Slažem se da treba tražiti odgovornost za loše izvedene radove (ako su loše izvedeni), no treba ju tražiti od od onih koji su loše radili, nadzirali ili izdali uporabnu dozvolu za nešto što ju eventualno nije trebalo dobiti, a ne od političara. Političari nemaju ni znanja ni kvalifikacijna da bi nadzirali i kontrolirali građevinske radove, i za to postoje tvrtke koje se bave takvim poslovima. Osim toga valja utvrditi pod kojim se okolnostima dogodilo da se strop urušio, i je li to posljedica loše izvedenih radova, građevinskih muljaža ili nečeg trećeg, te potom tražiti odgovornost. Paušalno optuživanje prošle vlasti zato što su dinosaurusi izumrli je blago rečeno neozbiljno. Novu školu gradi, a preostale obnavlja, legitimno izabrana ne više tako nova gradska vlast.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: