Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Život poslije smrti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2006. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Tako da, ja osobno vjerujem da svatko svoju vjeru treba živjeti na vlastiti način. Dokazano je da svatko u nešto vjeruje, bio to Bog, bili to bogovi, vanzemaljci, reinkarnacije... I oni koji se smatraju ateistima, u nešto moraju vjerovati. U suprotnom bi poludjeli, jer, ljudi su tako "programirani". Moramo vjerovati da za nešto živimo - bilo to ovozemaljsko ili ono drugo.


Ma sve pet, ali postoje ljudi koji nisu ni kompletno strukturirane osobe, sebičnjaci kojima radi samo lova, samo vlastiti interes.
Ljudi bez empatije, bez ljubavi... oni koji poštuju sve propise da bi deklaratorno bili u redu, a ne zbog ljepote sklada i dobra na svijetu.
Takvih "vjernika" je mene strah. Ne može svatko tumačiti sve na svoj način, jer jednostavno nemaju svi iste kompetencije.
Nekad se moglo čuti "ne bi se šte mešat, nije moj fah", a danas leba ti svi sve znaju. Takvih je mene vjernika strah.

Kužiš, postoje individue koji su strukturirane na način da su one bogovi. Sami sebe štuju, a tvoji motivi da se produhoviš (naučiš svirati), volontiraš u Africi i rodiš - kod takvih izazivaju samo podsmijeh.

Dosadan sam sebi, od silne sistematičnosti kojoj smo počeli težiti, došli smo do jedne grube istine, a to je da struktura stanovništva kakva je kod nas može samo shvatiti psihologiju mrkve i batine te bipolarne principe (dobro-zlo, prijatelj-neprijatelj, hajduk-dinamo).

To je religija koje se ja bojim, zato mislim da ne vrijedi svačije opredjeljenje jednako.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2006. 21:32 
Naslov:  Re: Život poslije smrti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Život i smrt su isto. Ništavilo.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2006. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ovakav primjer kontradikcije nisam dobio ni na faksu!


Nije ti to drug kontradiktorno ništa, smrt nije događaj - nego stanje.
Nekima se čini akutnim, ali je zapravo životni upgrade. Smrt je uznapredovali oblik života.

U smrti si neuništiv, neranjiv. Mislim da je bezrazložno ocrnjena, samo zato što nema svoj marketing kao sve ostalo što kupujemo. Smrt je besplatna, svatko ima svoj kanal distribucije.
Jednom rječju, smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde, sve svodi na zajednički nazivnik - "dva metra bez geometra".

Ich liebe smrt.

Podebljao sam ti gluposti u citatu!
1)
8 je napisao/la: › U smrti si neuništiv
=> Onda svi jedva čekaju umrijeti, a oni pametniji su već izvršili suicid!
2)
8 je napisao/la: › smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde
=> Kako one koje su tebi učinjene, tako i one koje si ti učinio! ; Ona gornja replika također vrijedi!
3)
8 je napisao/la: › dva metra bez geometra
Ovakve izjave se ne pišu ako nisi u nešto 100% siguran, a ako si u ovo što si gore napisao 100% siguran (ONDA NEMAM KOMENTARA)

Argumenti su činjenice koje pokrepljuju određene izjave
Npr.
Podebljao sam ti gluposti u citatu! =>To bi bila IZJAVA

8 je napisao/la: › smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde
=> Kako one koje su tebi učinjene, tako i one koje si ti učinio! =>Ovo bi bilo moje obrazloženje odnosno ARGUMENT! na gornju izjavu!
Odnosno obrazloženje zašto tvoju izjavu smatram kao glupost

To je moje razmišljanje svezi IZJAVA i ARGUMENATA (odnosno njihovih definicija)


Jel to ta logika o kojoj pričamo?

Ja nekažem da smrt tj. život poslije smrti nije super, ali ovo SUPER ovisi o ponašanju u zemaljskom životu ; sukladno mom vjerovanju u Boga; e a ako nisi bio dobar onda je stvar drugačija!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2006. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › To je religija koje se ja bojim, zato mislim da ne vrijedi svačije opredjeljenje jednako.


Eto, postoje teme u kojima se i nas dvoje slažemo, kad se sve raščisti Wink

Samo, ja ne bih rekla da se takve religije bojim - od takve zazirem.

Gadi mi se kad čujem velike bogomoljce koji izjavljuju sve i svašta, a svoju djecu, npr. odgajaju tako da mrze ove i one. Oko sebe ih gledam svakodnevno i bljuje mi se.

Također, ono što kažeš da neke vrijednosti koje pojedincima nešto znače kod drugih izazivaju podsmjeh. Smijali su mi se dugo što sam vegetarijanka. Tražili su argumente. Bila sam mlađa i gluplja pa sam im iste pokušavala dati. Danas samo kažem da ne jedem meso jer ja tako želim. I ne trebaju mi nikakvi argumenti, pa neka me okarakteriziraju još milijun puta kao gay-friendly. Uostalom, to i jesam i opet kažem - pa šta!?

A sve što si napisao u prethodnom postu potpisujem. Napisala sam ono kako mislim da bi trebalo biti, ali razmišljajući o onome što si napisao... istina, nemamo svi jednake kompetencije. I tu ne možemo previše. Zapravo ništa drugo nego pomiriti se s tim.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2006. 2:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Jel to ta logika o kojoj pričamo?

Ja nekažem da smrt tj. život poslije smrti nije super, ali ovo SUPER ovisi o ponašanju u zemaljskom životu ; sukladno mom vjerovanju u Boga; e a ako nisi bio dobar onda je stvar drugačija!


Što se tiče gornje rasprave, mislim da je nepotrebno argumentima pobijati nečije osobno mišljenje o ovakvim stvarima.

Ako ćemo tako, bi li mogao pronaći argumente za tvoje mišljenje o tome kako ćeš u raj ako si bio dobar?

Da me se ne shvati krivo, ne želim omalovažavati ničiju vjeru. Ali, isto tako i 8 ima svoja uvjerenja s kojima se ti možeš složiti i ne moraš, ali tražiti argumente ZA i PROTIV nema smisla.

To ne bi išlo u prilog onima koji vjeruju u Boga slijedeći Bibliju, koja je sama po sebi puna proturječnosti. Pa, kada bismo tražili argumente, mogli bismo raspravljati do beskonačnosti.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2006. 2:05 
Naslov:  Re: Život poslije smrti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Život i smrt su isto. Ništavilo.


Hehe, Danice, čist pozitivno razmišljanje... Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2006. 2:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la: ›
ahaha aaa možda je ovaj " život" zapravo smrt...poslje života...možda mi sad zapravo živimo smrt... Rolling Eyes pa sad opet imamo život...i onda opet umremo i kao...eto tak malo se zajebavamo Wink


... e jebiga ja sam htjeo baš ovakav komentar napisat. i sad se ne mogu napravit pametan. ali u potpunosti podržavam ovu teoriju. šta ako je zemlja u biti pakao (čistilište)??? a mi svi proživljavamo život koji smo već živjeli samo ovaj put nam je data šansa da ispravimo sve greške koje smo prvi put napravili?! u zadnje vrijeme s obzirom na događanju u svijetu sve više me ta teorija kopka... ponekad me teški deja vu-ji peru! Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2006. 2:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › e jebiga ja sam htjeo baš ovakav komentar napisat. i sad se ne mogu napravit pametan. ali u potpunosti podržavam ovu teoriju. šta ako je zemlja u biti pakao (čistilište)??? a mi svi proživljavamo život koji smo već živjeli samo ovaj put nam je data šansa da ispravimo sve greške koje smo prvi put napravili?! u zadnje vrijeme s obzirom na događanju u svijetu sve više me ta teorija kopka... ponekad me teški deja vu-ji peru! Rolling Eyes


heh, bilo bi lijepo da u ovo svi vjeruju. pretpostavljam da se ne bi natjecali tko će više para zaradit, nego tko će biti bolji.

8, tu više ni tvoja opaska o kompetencijama pojedinca ne bi toliko dolazila do izražaja Wink Većina ljudi je itekako kompetentna oblikovati svoje ponašanje kako bi njime izvukla neku korist

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2006. 7:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako ćemo tako, bi li mogao pronaći argumente za tvoje mišljenje o tome kako ćeš u raj ako si bio dobar?

Pošto sam definirao argument kao određenu činjenicu...
ovaj raj sam po sebi se ne argumentira pošto čovjek kao čovjek nezna hoće li otići tamo on kao vjernik vjeruje u to !
Jer da znam da ćemo otići u raj, pakao ... onda ne bismo vjerovali u to, onda bismo znali da je to tako ... RAZLIKA (znanost - vjera)

Što se tiće 8-ice ja nebih nazvao ovo ni prepiranjem ni omalovažavanjem,
ovo bi nazvao jednom običnom raspravom u kojoj svatko za svoje određene izjave koje daje, daje i argumente koji bi na neki način trebali potkrepljivati te izjave!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2006. 7:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
"dva metra bez geometra".

Stih je prvoligaški!!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2006. 7:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Podebljao sam ti gluposti u citatu!

Ivice.... mali Ivice..... ne čitaš pažljivo....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2006. 7:58 
Naslov:  Re: Život poslije smrti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
sheila je napisao/la: ›
ahaha aaa možda je ovaj " život" zapravo smrt...poslje života...možda mi sad zapravo živimo smrt... Rolling Eyes pa sad opet imamo život...i onda opet umremo i kao...eto tak malo se zajebavamo Wink


... e jebiga ja sam htjeo baš ovakav komentar napisat. i sad se ne mogu napravit pametan. ali u potpunosti podržavam ovu teoriju. šta ako je zemlja u biti pakao (čistilište)??? a mi svi proživljavamo život koji smo već živjeli samo ovaj put nam je data šansa da ispravimo sve greške koje smo prvi put napravili?! u zadnje vrijeme s obzirom na događanju u svijetu sve više me ta teorija kopka... ponekad me teški deja vu-ji peru! Rolling Eyes


eto ko zna možda i je tako Wink hmm samo te moram upozorit da pojava deja vua označava neurotičnost i rastrešenost Wink heh...pa mislimo da smo vidjeli stvari koje nikad nismo ili da nam se neka situacija već dogodila... a spada u lažna sjećanja ili paramnezije... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2006. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
8 je napisao/la: ›
"dva metra bez geometra".

Stih je prvoligaški!!


Narodno blago.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2006. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Što se tiće 8-ice ja nebih nazvao ovo ni prepiranjem ni omalovažavanjem,
ovo bi nazvao jednom običnom raspravom u kojoj svatko za svoje određene izjave koje daje, daje i argumente koji bi na neki način trebali potkrepljivati te izjave!


Pa da, debata... Za to služe ovakve forumi... Tko ne voli, ne mora čitati.

mali_ivica je napisao/la: ›
Argumenti su činjenice koje pokrepljuju određene izjave
Npr.
Podebljao sam ti gluposti u citatu! =>To bi bila IZJAVA

8 je napisao/la: › smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde
=> Kako one koje su tebi učinjene, tako i one koje si ti učinio! =>Ovo bi bilo moje obrazloženje odnosno ARGUMENT! na gornju izjavu!
Odnosno obrazloženje zašto tvoju izjavu smatram kao glupost

To je moje razmišljanje svezi IZJAVA i ARGUMENATA (odnosno njihovih definicija)


Jel to ta logika o kojoj pričamo?

Ja nekažem da smrt tj. život poslije smrti nije super, ali ovo SUPER ovisi o ponašanju u zemaljskom životu ; sukladno mom vjerovanju u Boga; e a ako nisi bio dobar onda je stvar drugačija!


Pogriješio si, kako ne shvaćaš da se ne traži definicija izjeve ili argumenta, nego primjer.
Nikad vrijednosni sud ne može biti argument. Dakle: "gluposti", "nemaš pojma" i slično žiri ne priznaje.


Zadnja promjena: 8; 20.11.2006. 12:21; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2006. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gadi mi se kad čujem velike bogomoljce koji izjavljuju sve i svašta, a svoju djecu, npr. odgajaju tako da mrze ove i one. Oko sebe ih gledam svakodnevno i bljuje mi se.


E to je užas. Ljudi koji nisu shvatili da su različte religije isti put do boga, za mene su ono što su skupljači sličica nogometnom biznisu. Oni obožavaju nogomet, opterećuju se rezultatima, cijenama i sl... A otprilike ništa ne razumiju.
Takvi su i katolička i provslavna crkva koje jako malo ili nimalo surađuju, a mogli bi puno napraviti na suživotu u nekim sredinama. Ima primjera gdje baš one potiču podjelu i nepovjerenje pravoslavaca i katolika.

Gey-friendly je u redu biti, samo... ja pokušavam reći da nitko nikoga ne mora voljeti ako ne želi, ali nitko nikoga ne smije mrziti.
Mržna je afekt, emotivni angažman koji netko konstruira strahom i informacijskim inženjeringom. Mržnja nikad ne dolazi čovjeku iznenada kao ljubav. Dovoljno bi bilo za početak da se ljudi ne mrze.
Ljubav i tako dolazi nenadano.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: