Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



POPUP 15. - Subversive designers

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71781
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2014. 21:12 
Naslov:  POPUP 15. - Subversive designers
31.05.2014. 19:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U subotu 31. svibnja 2014. s početkom u 19 sati održati će se petnaesta po redu izložba u sklopu POPUP projekta. Osječkoj će se publici izložbom naslovljenom Subversive designers predstaviti mađarski umjetnik Janos Sugar.

Janos Sugar već je godinama jedan od najzanimljivijih ali i najprovokativnijih mađarskih multimedijalnih umjetnika. Uvršten je u mnoge europske i svjetske relevante izložbe, pozivan na svjetska biennala i na Dokumentu IX u Kasselu. Njegovi radovi nalaze se u desetak javnih i privatnih zbirki umjetnina. Ideja o predstavljanju Janosa Sugara u sklopu POPUP projekta upravo je njegova šarmantna neprilagođenost sustavima potrošenih vrijednosti, odnosno lažima današnjeg društva kao preslike mađarskog tranzicijskog društva. Situacija u susjednoj Mađarskoj i nama je vrlo bliska i razumljiva, te gotovo da nema neke društvene, političke ili umjetničke devijacije koja se istovremeno ne odvija i kod nas u Hrvatskoj. 2012. godine Jannos Sugar je skandalozno, pravomoćno i kazneno osuđen zbog vlastite umjetnosti, zbog grafita na javnoj površini ispred ulaza VAM Design Centra.



Izložba Subversive designers ujedno je i umjetnička poruka kojom će se umjetnik predstaviti u okviru POPUP15 projekta. Kustos i autor intervjua sa umjetnikom je Branko Franceschi.




Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: