Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatska pokazala veliko srce - Više od dva milijuna ljudi doniralo pomoć

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2014. 10:29 
Naslov:  Hrvatska pokazala veliko srce - Više od dva milijuna ljudi doniralo pomoć
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[20.05.2014. 10:29]Katastrofalne poplave u Slavoniji ujedinile su Hrvatsku kao malo što prije toga. Cijela zemlja je još jednom pokazala veliko srce i spremnost da pomogne onima u nevolji.

Procjenjuje se kako je do sada više od dva milijuna građana doniralo neki oblik pomoći ugroženom stanovništvu. Na donorski telefon Hrvatskog Crvenog križa 060 90 11 (6,25 kn ) Vlada se odrekla PDV-a na pozive kao i svi tele operateri) samo je do jučer (ponedjeljak) do 11.30 h evidentirano oko milijun i sedamsto tisuća poziva građana.

Na žiro račun Hrvatskog crvenog križa samo od petka do nedjelje građani su uplatili više od 132.000 kuna – najviše za poplavom pogođene hrvatske krajeve, no hvalevrijeedno je to što građani nisu zaboravili ni naše susjede, pa je 33.000 kuna skupljeno za pomoć BiH, odnosno 19.000 za Srbiju.

Osim kroz pozive i uplate na žiro račun HCK, građani Hrvatske i dalje doniranju konkretne stvari. U gotovo svim hrvatskim gradovima prikupljaju se higijenske potrepštine, odjeća, hrana, voda..., a i društvene mreže prepune su stranica s podacima kako i gdje donirati pomoć. Prema informacijama s terena, za sada su najpotrebniji voda, dječja i konzervirana hrana, deke, posteljina, ručnici, odjeća i higijenske potrepštine.

Ovim putem pozivamo još jednom sve one koji žele i mogu pomoći da to i učine i priključe se akciji koja je ujedinila cijelu zemlju.



Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Marija Matijević-Dernaj






Pročitajte i..
Opasnost od poplava još nije prošla u Brodsko-posavskoj županiji
Poziv u pomoć - Osijek pomaže poplavljenim područjima! [informacije]
Oprez! Prevaranti i lažni humanitarci traže novac za stradale u poplavama!
Važno! U Tenju stiže 500-tinjak evakuiranih osoba iz Orašja i okolice! Hitno potrebna pomoć!
Nezapamćene poplave u Srbiji i BiH potaknule veliku solidarnost u regiji


Zadnja promjena: Redakcija 031; 20.05.2014. 12:21; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.05.2014. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer sam odnio u crveni križ svoj skromni doprinos ali nisam vidio baš da su osječani bili u redu za donaciju, u stvari ni prije niti poslije nije bilo nikoga. Možda sam ja naišao u nekom vakumu. U medijima se spominju drugi gradovi, Osijeka nigdje, volio bih da sam u krivu, i da se Osijek iskazao u tim teškim trenutcima za nastradale, a najviše da se te poplave nisu desile.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
beer
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2014. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U krivu si. Ja sam bila u dvorištu Studentskoga zbora i stalno je bilo i ljudi i donacija u odjeći, hrani, higijenskim potrepštinama, nosiljkama za bebe, igračkama, svega.
Postoji više mjesta u OS gdje se može donjeti donacija, a nekako si mislim da je CK prometno nedostupniji pa ljudi odlaze na druga mjesta. Ponavljam, ispred zbora je bilo puno ljudi u puno donacija. Ljudi su donosili cijele kartone mlijeka, toaletnog papira, ubrusa, vode, pelena i slično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sokios
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2014. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dim je napisao/la: ›
Jučer sam odnio u crveni križ svoj skromni doprinos ali nisam vidio baš da su osječani bili u redu za donaciju, u stvari ni prije niti poslije nije bilo nikoga. Možda sam ja naišao u nekom vakumu. U medijima se spominju drugi gradovi, Osijeka nigdje, volio bih da sam u krivu, i da se Osijek iskazao u tim teškim trenutcima za nastradale, a najviše da se te poplave nisu desile.


Totalno si u krivu. U Osijeku se skupljala pomoć na puno lokacija. Samo u Tenji je u Hrvatski dom doneseno toliko pomoći da su apelirali da se ne donosi više jer nemaju gdje s starima i hranom. Pouzdano znam da se pomoč skupljala i u nekoliko kafića koji su sami kombijima vozili u Županju i Vinkovce.
Osijek se ne spominje u medijima jer nema tko snimiti prilog jer su svi osječki novinari na terenu snimaju poplave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.05.2014. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je da sam u krivu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2014. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, donose ljudi sa svih strana pomoć, međutim ima i onih koji to lijepo nose doma u vrećicama.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2014. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
Da, donose ljudi sa svih strana pomoć, međutim ima i onih koji to lijepo nose doma u vrećicama.

Ako si nekog vidio da kući odnosi donirano - zašto ga nisi snimio mobitelom i stavio tu sliku na net, pa neka se zna tko je tko.
Pa takvi su zaslužili barem javnu sramotu ako ne i nešto puno gorje.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2014. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la: ›
Da, donose ljudi sa svih strana pomoć, međutim ima i onih koji to lijepo nose doma u vrećicama.

Ako si nekog vidio da kući odnosi donirano - zašto ga nisi snimio mobitelom i stavio tu sliku na net, pa neka se zna tko je tko.
Pa takvi su zaslužili barem javnu sramotu ako ne i nešto puno gorje.

ima onaj gore nešto mnogo strašnije za takve što odnose pomoć doma od javne sramote

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: