Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Juniori uspješno odradili podij trening na EP-u u Sofiji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65802
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2014. 8:46 
Naslov:  Juniori uspješno odradili podij trening na EP-u u Sofiji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatski juniorska gimnastička reprezentacija u sastavu Tin Srbić, Ferdinand Durgel, Aurel Benović i Jakov Vlahek, uspješno je odradila podij trening na Europskom prvenstvu za mušku sportsku gimnastiku u Sofiji.

Juniori su probili led, a u utorak isto čeka seniorsku reprezentaciju - Filipa Udea, Roberta Seligmana, Tomislava Markovića, Marija Možnika i Andreja Korosteljeva. 31. Europsko prvenstvo u Armeec Areni kvalifikacijama juniora starta u srijedu, 21. svibnja, dan kasnije su kvalifikacije seniora, u petak će se za medalje boriti najbolji juniorski višebojci, u subotu najboljih osam senorskih momčadi, dok će u nedjelju EP zatvoriti pojedinačna finala seniora i juniora.

- Super je bilo na podij treningu. Zadovoljan sam kako sam napravio vježbu na preči, mojoj najjačoj spravi. Dobio sam male odbitke, ako ovo ponovim u kvalifikacijama, smijem se nadati finalu. Prošle godine sam operirao lakat pa sam preču uspio prvu vratiti u stanje kao prije operacije. Žao mi je što ovdje neću natjecati višeboj, pogotovo jer moram čekati dvije sprave nakon preče da idem na karike. Dok radim višeboj adrenalin me drži cijelo natjecanje, ovako se malo uspavam, ali dat ću sve od sebe da u srijedu budem maksimalno budan - komentirao je nakon treninga 17-godišnji Tin Srbić.



Šansu za finale na konju s hvataljkama ima 16-godišnji Jakov Vlahek.

- Zadovoljan sam s treningom. Mala trema na početku, ali kasnije sam se opustio. Konj mi je najjača sprava, ali radit ću cijeli višeboj. Ovdje se želim kvalificirati na Olimpijske igre mladih. Moram biti među prvih 19 nacija, a to je izvedivo. Ferdinand Durgel (17) sve snage uložiti će u parter.



- Postoje šanse za finale, ali meni je najbitnije da odradim kao na treningu. Onda smijem očekivati dobar plasman.

Uvjerljivo najmlađi i najmanji u našoj momčadi i jedan od najmlađih na ovom Prvenstvu je 13-godišnji višebojac Aurel Benović.

- Imao sam samo malu tremu na početku, ali ništa strašno. Drugi dečki iz reprezentacije mi stalno pomažu, savjetuju, svi su jako dobri prema meni. Super je biti najmlađi! Parter mi je najjača sprava, ali ja bih volio svih šest sprava odraditi kako inače mogu.









Tekst i foto: Kristina Dominković

Pročitajte i..
[FOTO] Marković i Ude zlatni, Seligman brončani na Grand prix Osijek Žito Challenge Cupu [subota, dan #3] [rezultati]
[FOTO] Ude, Seligman, Marković i Đerek u finalu Grand prix Osijek Žito Challenge Cupa [četvrtak, dan #1] [rezultati]
[FOTO] Treće zlato za Hrvatsku - Možnik podijelio zlato na preči na Grand prix Osijek Žito Challenge Cupu [nedjelja, dan #4] [rezultati]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: