Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poziv u pomoć - Osijek pomaže poplavljenim područjima! [informacije]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2014. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poziv u pomoć:

Molim vas tko može tokom sutrašnjeg dana da doveze do Kapucinske 27, Osijek (Inicijativa mladih za ljudska prava, YIHR zvono) vode, odjeće, čarapa, obuće, deka i jastuka!

U Otok u Osnovnu školu smješteni su ljudi iz okolnih poplavljenih područja kojima je potrebna Vaša pomoć.

Bilo što od toga ako imate, molimo da dovezete da možemo njima nositi, svaka pomoć je dobrodošla. Također, bili bi zahvalni da netko od volontera odvoji malo vremena i pomogne nam.
Hvala!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2014. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[18.05.2014.] UBH Prsten Podružnica Osijek poziva sve ljude dobrog srca da se odazovu akciji prikupljanja pomoći evakuiranim stanovnicima ugroženih područja u Bosni i Hercegovini.
Pomoć u obliku hrane, vode, odjeće, deka i pokrivača, pelena za djecu i higijenskih potrepština, možete donijeti u sjedište Udruge na adresi Vinkovačka 1 u Osijeku (kod kružnog toka) gdje stalno dežuraju članovi Udruge i volonteri. Za sve informacije zvati na telefon 091 19 000 12 Žana Gamoš i 095 592 7345 Ivan Dominković.

Prikupljena pomoć od jučer se vozi svaka 4 sata za Orašje gdje su evakuirana djeca, žene i odrasli smješteni u osnovnu i dvije srednje škole. Riječ je o evakuiranim osobama iz okolnih potopljenih mjesta (Grebnice, Novo selo, Kopanice, Vidovice, Domaljevac, Tolisa) kojima je u ovim trenutcima svaka pomoć prijeko potrebna i dobrodošla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I Pula pomaže...


Ljudskost prije svega!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maglaj, BiH


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Humanitarna pomoć za poplavljene u Posavini krenula iz Osijeka u 18:30. Suočeni s nezapamćenom poplavom u Slavoniji i velikim stradanjem ljudi Marija Matijević-Dernaj i građanska udruga "Volim Osijek" organizirala je jučer 18. svibnja 2014.(nedjelja) veliku humanitarnu akciju pomoći za poplavljene u Posavini u prostorijama Club-cafe-a "Siesta" Psijek, Šetalištre Petra Preradovića 3 !

Sugrađani su pokazali veliki odziv i prikupljeno je zaista mnoštvo osnovnih higijenskih potrepština, hrane, robe,.... za ljude koji su ostali bez svega! Zahvaljujemo se svima koji su donijeli pomoć kao i svim volonterima i članovima koji su sudjelovali u akciji.

Donirane potrepštine prikupljane su do 18:30 kada je prepunjen Kombi i Caddy krenuli put Otoka prema najpotrebnijima stanovnicima Gunje, Račinovaca, Rajevog sela i drugih mjesta pogođenih katastrofalnom poplavom, prema uputama Kriznog stožera !

Zbog prihvata ugroženih humanitarna pomoć nije se mogla neposredno dostaviti u Otok, nego smo je predali Gradskom društvu Crvenog križa u Vinkovcima, Trg bana Josipa Šokčevića 1, gdje je organiziran Sabirni centar za prikupljanje pomoći, odakle će se vozilima prevozi dalje prema ljudima i djeci, koji od danas, nažalost, svoj dom imaju po školama i dvoranama.

Evo što je voditeljica akcije napisala na svom facebook profilu, a što može biti ideja vodilja za svakog čovjeka koji ima srce, kao što je jučer pokazala apsolutno NAJ ŽENA OSIJEKA:

"Danas je moja obitelj ostala bez ručka, dijete koje mi leži u bolnici nisam stigla posjetiti, rublje iz mašine izvadih nakon više od 12 sati, kavicu na špici nisam popila i preživjela sam! Danas sam umorna i sretna. Ne, nisam ja ništa organizirala, organizirali su moji dragi prijatelji, ljudi velikog srca! A da bi imao veliko srce ne moraš imati pune džepove!!!! Ne mogu i ne smijem se zahvaliti svakom poimence jer je bilo toliko divnih i dobrih ljudi koji su dolazili i donosili pomoć, ljudi koje ne poznajem i to ne bi bilo pošteno prema njima. I moji prijatelji su se dokazali i točno sam znala tko će to biti i ponosna sam na njih!!! Sigurno je uzbudljivo pratiti vijesti i suosjećati, ali za promjenu digni svoju cijenjenu pozadinu i pomozi. Ja sam svoje cijenjeno dupence danas podigla i opet ću, a ti ako nisi danas pomozi sutra, preksutra..bilo kada i bilo kome! Samo ne reci da ne znaš kako, da ne znaš kome i da nemaš vremena. I zapamti, svi smo mi ljudi, ali rijetko tko je čovjek - i zato budi čovjek, budi prijatelj i pomozi! Meni su moji prijatelji i nepoznati ljudi danas pomogli da se osjećam bolje i da se usudim reći da sam možda malo bolja osoba nego što sam jučer bila! Sutra ću ja pomoći tebi, a svi zajedno pomoći ćemo onima koji nas sada najviše trebaju!!! Hvala!











Tekst i foto: Marija Matijević-Dernaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[VIDEO] kod Gunje, jučer (video Davor Lončarić)


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gunja, 18.05.2014.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 




Video iz 2012.

Svi se sjećamo strašnih scena prošle godine - poplave oko Zagreba i u Slavoniji.

Koji su međutim pravi uzroci poplava? Znanost zna, EU zna da tradicionalna obrana od poplava regulacijama rijeka van naselja ustvari uvelike uzrokuje poplave, upravo suprotno od željenog cilja. EU zato čuva i obnavlja prirodna poplavna područja koja jeftino i bezopasno štite od poplava.

Jedino Hrvatske vode ne znaju zašto se dešavaju poplave unatoč silnim milijardama potrošenih kuna na tradicionalnu obranu od poplava već pet desetljeća? Ili znaju, ali nastavljaju svoj uništavački pohod po hrvatskim rijekama.

Zašto - jer je regulacija rijeka izuzetno profitabilan posao!

Hrvatske vode skrivaju od građana pravu istinu o poplavama da bi mogle enormno zarađivati na regulacijama van naselja, financiranim od silnih davanja građana!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sramotna reakcija Crkve!


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2014. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›


Video iz 2012.

Svi se sjećamo strašnih scena prošle godine - poplave oko Zagreba i u Slavoniji.

Koji su međutim pravi uzroci poplava? Znanost zna, EU zna da tradicionalna obrana od poplava regulacijama rijeka van naselja ustvari uvelike uzrokuje poplave, upravo suprotno od željenog cilja. EU zato čuva i obnavlja prirodna poplavna područja koja jeftino i bezopasno štite od poplava.

Jedino Hrvatske vode ne znaju zašto se dešavaju poplave unatoč silnim milijardama potrošenih kuna na tradicionalnu obranu od poplava već pet desetljeća? Ili znaju, ali nastavljaju svoj uništavački pohod po hrvatskim rijekama.

Zašto - jer je regulacija rijeka izuzetno profitabilan posao!

Hrvatske vode skrivaju od građana pravu istinu o poplavama da bi mogle enormno zarađivati na regulacijama van naselja, financiranim od silnih davanja građana!



Koliko je god ovo u našoj korumpiranoj državi vrlo vjerojatan scenarij, za ovo biste mogli zaraditi tužbu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66071
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: