Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Moto klub 'Kune' započeo s provođenjem projekta 'Trijezni vozač'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2014. 19:58 
Naslov:  Moto klub 'Kune' započeo s provođenjem projekta 'Trijezni vozač'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moto klub 'Kune', sekcija moto ciklista 'Udruga veterana i pripadnika 3. gbr Kune', u suradnji s PU Osječko-baranjskom, HAK Osijek i Gradskim društvom Crvenog križa Osijek, te Psihološke udruge „Istraži me“ i dipl.ing. prometa Slavkom Dulićem kao partnerima, započeo je s pr ovođenjem projekta pod nazivom 'Trijezni vozač'.

Riječ je o pilot projektu kojim se žele pokazati štetnost i utjecaj alkohola i opojnih droga na prosudbu tijekom vožnje kao i samu vožnju motornim vozilom. Projekt provode djelatnici Odjela za prevenciju PU Osječko-baranjske, a evaluaciju preventivnih edukacija i radionice provodi Psihološke udruge „Istraži me“.





U projektu sudjeluju maturanti četiri osječke srednje škole:

-Prva gimnazija
-Strojarska tehnička škola
-Trgovačka škola
-Gimnazija Gaudeamus

Službenici Odjela prevencije PU Osječ ko-baranjske učenicima održavaju predavanje na temu prevencije i sigurnosti u prometu, a u sklop u Nacionalnog programa sigurnosti cestovno g promet, u okviru kojeg je Republika Hrvatska već poduzela niz aktivnosti na operativnom, preventivnom, edukativnom i međunarodnom planu. Učenici tom prigodom imaju priliku isprobati tzv. “Pijane naočale“ koje simuliraju stanje alkoholiziranosti i utjecaj opojnih droga na samu prosudbu tijekom upravljanja motornim vozilom.





Psihološka udruga „Istraži me“ vrši evaluaciju stavova tijekom vožnje pod utjecajem alkohola kod učenika završnih razreda srednjih škola koji su uključeni u projekt, te provjeru učinka preventivnih edukacija i radionica.

HAK Osijek radionica s „Pijane naočale“ provodi se hodanjem između dva prometna čunja tzv „osmica“ te sistem „ključ-brava“.





Gradsko društvo Crvenog križa Osijek održava predavanje na temu „Pomoć unesreće nom“.

Dipl.ing. prometa Slavko Dulić pojašnjava stereoskopsko zamjećivanje ili zamjećivanje po dubini, s osvrtom na vidno polje i utjecaj alkohola na njega o kojem ovisi prosuđivanje udaljenosti i zamjećivanje nekih prostornih odnosa.























Tekst: Jelena Blašković
Foto: Sonja Srša

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2014. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevezano za projekt "Trijezni vozač" po meni odabrali su krive generacije kojima govore o štetnosti alkohola

Redakcija 031 je napisao/la: ›
U projektu sudjeluju maturanti četiri osječke srednje škole:

-Prva gimnazija
-Strojarska tehnička škola
-Trgovačka škola
-Gimnazija Gaudeamus


a zašto tako mislim http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=50887

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: