
Danas je na
Poljoprivrednom institutu Osijek, u suradnji s osječkom podružnicom Hrvatskog društva za biljnu biologiju održano predavanje na temu:
Epigenetička vs. Genetička raznolikost prirodnih biljnih populacija: Studija slučaja hrvatskih endemičkih kadulja, prof.dr.sc.
Zlatka Šatovića te
Testiranje hibridacijske hipoteze primjenom morfoloških i molekularnih analiza: Studija slučaja hrvatskih endemičkih kadulja, prof.dr.sc.
Zlatka Liber. Predavanja su svojevrsno predstavljanje istoimenog projekta financiranog od strane Hrvatske zaklade za znanost na kojem sudjeluju znanstvenici sa Agronomskog i Prirodoslovno-matematičkog fakluteta Sveučilišta u Zagrebu te sa Instututa za jadranske kulture i melioraciju krša u Splitu.
Prisutne su u ime organizatora pozdravili dr.sc.
Krešimir Dvojković, predsjednik Znanstvenog vijeća Poljoprivrednog instituta Osijek i prof.dr.sc.
Vera Cesar, predsjednica podružnice HDBB u Osijeku.
Ovu je prvo u nizu predavanja koja će se nastavno u četiri utorka održati na Poljoprivrednom institutu Osijek, a slijede teme i raspored idućih predavanja:
-
2. utorak, 29.4.2014. u 13 sati
Dr.sc. Lidija Begović, viši asistent: Lignin u biljkama: sinteza, modifikacije i izvor bioenergije
Dr.sc. Rosmary Vuković, viši asistent: Beta-kriptogen u regulaciji sekrecije ružmarinske kiseline iz transgenog korijenja ukrasne koprive (Coleus blumei Benth.)
-
3. utorak, 6.5.2014. u 13 sati
Dr.sc. Jasenka Antunović, viši asistent: Utjecaj suše i antioksidacijski odgovor u klinancima ječma
Dr.sc. Selma Mlinarić, viši asistent: Kratkotrajne prilagodbe listova smokve (Ficus carica L.) na visoki intenzitet svjetlosti
-
4. utorak, 13.5.2014. u 13 sati
Dr.sc. Domagoj Šimić, znanstveni savjetnik: Fotosinteza i okolina
