Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na livadi uz obalu Drave niknut će stambeno-poslovna zgrada?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2006. 9:57 
Naslov:  Na livadi uz obalu Drave niknut će stambeno-poslovna zgrada?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Generalnim urbanističkim planom Grada Osijeka za prostor na osječkoj Gornjodravskoj obali, koji uključuje Bijelu lađu i velike zelene površine uz takozvanu pijanu promenadu, pa na zapad prema prostoru Solarskog trga, predviđena je mješovita namjena.

Širok je to i prilično nejasan pojam koji će predstojeće godine dobiti konkretnije i jasnije obrise. Prema riječima člana Gradskog poglavarstva Osijeka Tone Papića, mješovita namjena znači kako za njega još nije određena točna namjena, ali je svakako u planu napraviti nešto s njim. Prema planu, za zeleni će prostor s pripadajućom Bijelom lađom, koja već godinama puni medijski prostor svojom neiskorištenošću, osim za obavljanje nužde i sklanjanje beskućnika od zime i vjetra, uskoro biti raspisan natječaj za arhitektonska rješenja. S tim su se složili vlasnici prostora: Osijek Koteks i Grad Osijek, ali i strukovne organizacije osječkih arhitekata.

Slijedom toga, bit će proveden javni natječaj za koji građevinski znalci mogu naoštriti olovke za iscrtavanje nacrta. Bit će to stručni izazov arhitektima iz zemlje i inozemstva koji će pokušati osmisliti funkcionalnu cjelinu u najstrožem centru slavonske metropole. Već sada, prema izvorima bliskim Gradu Osijeku, taj bi prostor trebao ujedinjavati sadržaje za stambenu i poslovnu namjenu, dječje igralište te park i mnogo sadržaja koji će svojom funkcionalnošću plijeniti pozornost i podignuti gradski i slavonski ugled. Takvom će fizionomijom taj prostor poprimiti elitističke performanse kakve su sasvim prikladne s obzirom na atraktivnost lokacije.



- Zato smo odredili izrazito visoke kriterije. Na razglednicama Osijeka dominiraju pješački most, katedrala i eventualno hotel Osijek. Osmišljavanje ovoga prostora ne smije zaostajati za time. To mora biti još jedan znak prepoznavanja grada Osijeka - najavljuje Matković.

Istodobno, opća klima i dalekosežna razmišljanja poznavatelja uvjeta u građevinarstvu i cijena kvadrata građevinskog prostora kazuju kako će četvorni metar poslovnog prostora na tome mjestu za nekoliko godina premašiti 4.000 eura, a stana će biti sigurnih 2.100 eura. Štoviše, mnogi misle kako se na kupce neće dugo čekati, odnosno kako će dobar dio prostora znati svoga vlasnika i prije postavljanja temeljnog kamena.

“Zeleni” već negoduju!

Anonimnim mailom Glasu Slavonije, doznavši za projekt Grada i Osijek Koteksa, javili su se razočarani građani koji smatraju kako daljnjim uništavanjem zelenih površina Osijek gubi mnogo više nego što dobiva gradnjom stanova ili poslovnih prostora. Njihova je želja sukladna ljubavi prema prirodi i očuvanju prirode, a koliko će uspjeti u svojoj inicijativi pokazat će vrijeme.

Autor: Danijel Đurović
Photo: steam031 ::vidi veću sliku::
Prenosimo s Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2006. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Više nije tajna, pisao sam i ranije, gradske vlasti pogoduju građevinskim tvrtkama na nedopušten način.

Pitanje izgradnje na tom mjestu mora se riješavati - referndumom.

Poučeni priješnjim iskustvima s neshvatljivo lijepim rješenjima, ideja mi se uopće ne sviđa.

Stanova ima malo, država nema stambenu politiku, a banke i građevinari trljaju ruke.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2006. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je davno prešlo sve granice, ne mogu vjerovat da će zbrisati s lica grada još jednu zelenu površinu! papića, grigića i tu cijelu ufuranu ekipu iz poglavarstva bi treblo protjerati, prije nego upropaste baš sve što se u gradu upropastiti da! prestrašno. najgore od svega je što osječane nitko išta ne pita. plače mi se pri pomisli kako će tamo sagraditi još jedno arhitektonsko čudovište..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.11.2006. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema brige!kada osijek-koteks zapocinje neki projekt to nikada ni ne zapocne!sjetite se samo paviljona gradski vrt,stanogradnje u strosiki,vinkovackoj,bijele ladje,zgrade u aninoj!Dakle,Nema brige!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2006. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

započne, ali traje vječno. kao njihova zgrada u šamačkoj. grade ju godinama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2006. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno nemrem vjerovat, pa zašto ne naprave zgradu iza zološkog tako bi Osijek također dobio novu vizuru. Zašto ne naprave taku zgradu kod govnare u D.G.O., nego oće pravti poslovnu zgradu 25 m od trga. Pa gdje će onda naši ljubimci obavljat nuždu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2006. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
<rez>
“Zeleni” već negoduju!

Anonimnim mailom Glasu Slavonije, doznavši za projekt Grada i Osijek Koteksa,
<rez>

Autor: Danijel Đurović
Glas-Slavonije.hr


Glas i njegova posla. Mislim posebno na ono "već".

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kromosom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Antigua and barabuda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2006. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da ovo prelazi svaku granicu.. činjenica je (već napisano) da nedostaje stanova, ali ovako upropaštavati lijep ugođaj uz dravu se ne smije dopustiti! tu u retfali škojo gradi stambeno naselje u nekoj šikari i super je da se tako nešto uredi, ali u centru grada na zelenoj površini.. Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ulix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2006. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zar Osijek uopće ima generalni urbanistički plan? To je humor - neslani, crni. U onaj dio štiva o cijenama koje će skakati vjerujem, za drugo nitko i ne oštri olovku. Upravo gledam u novo pročelje peterokatnice u susjedstvu: nema fasadnu opeku, a jok, to je preskupo. Beton su obojili u neku pastelnu žutozelenu boju. Nešto slično ne postoji nigdje u okolici. Postoji dobar razlog za to što mi na pamet padaju izrazi: homo novus, skorojević, 'rvacki tycoon...

Zbilja, zašto se ne nagura s obje strane Drave što više betonara, što bliže obali? Ako zakažu deklarirane namjene i namjere, može se uz malo troška, usred nastalog kanjona podići moćna brana za novu hidroelektranu. I lijepo potopiti sve uzvodno. To bi imalo dublji smisao, ionako su nam pokušali uvaliti nuklearku. Jerbo patimo od manjka letrike. Koliko bi samo mogli postaviti novih narančastih natrijevih žarulja! Ne za osvjetljavanje ulica, kapa ispod - i udri pravo u svod! Da se čak "izbosne" može vidjeti svjetlo nad Osijekom! Dobro, pola neće raditi u startu, slijedeće godine će biti problema na sve strane, ali na to smo navikli... život je lijep!


Zadnja promjena: ulix; 10.11.2006. 17:19; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2006. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kromosom je napisao/la (Pogledaj post): › tu u retfali škojo gradi stambeno naselje u nekoj šikari i super je da se tako nešto uredi, ali u centru grada na zelenoj površini.. Evil or Very Mad


I taj slučaj je klasičan primjer sukoba interesa o kojem se na ovom portalu pisalo.

Pročitaj članak o tom naselju. Inače, u ZG na građevinskoj dozvoli piše što se financira iz njene cijene. Zna li tko je li to slučaj i u nas?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2006. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od jednog prekrasnog grada punog parkova,napravit će betonsku đunglu.
Ovo me baš tjera u bed.

Napomena onima koji to čine(ako ih je uopće briga što misle stanovnici ovog grada,koji su na njega uvjek bili ponosni).

Osijek je godinam bio dobitnik zelene vrpce,
kao grad sa velikim brojem zelenih površina.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2006. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pjevat ćemo mi:
"Moj Osijek pun je.........."

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2006. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ah, sva sreća pa sam živjela u vrijeme Osijeka dok je još bio lijep i zelen...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2006. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... a umrijet ćeš u betonskom mauzoleju od milijun tona betona i čelika...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2006. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...otprilike...ništa od slavonske crnice nad glavom...osijek031.com smile...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: