Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Još uvijek se ne zna sudbina 72 nestale osobe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66063
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2014. 19:18 
Naslov:  Još uvijek se ne zna sudbina 72 nestale osobe
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedina želja obitelji nestalih i zatočenih jest saznati istinu - ponovljeno je to danas prilikom obilježena 20. obljetnice postojanja Udruge obitelji nestalih i nasilno odvedenih branitelja Domovinskog rata Osječko - baranjske županije.

Od 18.000 nestalih osoba, evidentiranih na početku agresije, Hrvatska u ovom trenutku traga za još 1663 osobe.

7666 pronađeno je u zatvorima i logorima, a na teritorij Srbije i Bosne i Hercegovine odvedeno je 4000 koji su se, nakon provedenog postupka oslobađanja, vratili svojim obiteljima, rekao je na polaganju vijenaca kod zajedničke grobnice posmrtnih ostataka iz Domovinskog rata na Centralnom groblju u Osijeku, u povodu obilježavanja dvadesete obljetnice postojanja Udruge obitelji nestalih i nasilno odvedenih branitelja Domovinskog rata Predsjednik Komisije za zatočene i nestale pukovnik Ivan Grujić:

- Riješeno je 90 posto slučajeva nestalih, ali s tim nećemo biti zadovoljni dok se ne riješi sudbina i posljednje nestale osobe.

Hrvatska je Vlada osigurala dostatna sredstva za traženje nestalih, ističe Grujić te naglašava kako postoje tehnički i kadrovski resursi kojima se vrlo brzo može realizirati svaka dojavu i pronaći masovna ili pojedinačna grobnica ali su problem informacije koje dosta polako stižu.

Jedna od članica Udruge Manda Vadlja za Uskrs i Božić obavezno zapali svijeću na Centralnom groblju za sve mrtve, pa i za svog supruga za kojeg ne vjeruje da je živ, no za njim već gotovo četvrt stoljeća bezuspješno traga.

- Što vi mislite, pa ja imam 60 godina, a među najmlađim sam članovima. Koliko je starih i nemoćnih koji još uvijek traže svoje najmilije. Znam za staricu iz Našica, članicu naše udruge koja se i dalje ne miri s činjenicom da joj nema djeteta - ispričala je Manda Vadlja.





Tekst i foto: Stjepan Filipović/Radio Osijek

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: