Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koca iz Debelog precjednika osudio podizanje desnica na humanitarnom koncertu u klubu Epic

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2014. 9:23 
Naslov:  Koca iz Debelog precjednika osudio podizanje desnica na humanitarnom koncertu u klubu Epic
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na humanitarnom koncertu koji se održao u osječkom klubu "Epic" u petak i gdje se prikupljao novac za djecu bez roditelja iz Doma "Klasje", pojavilo se i nekoliko skinsa koji su tijekom pjesme "Farmersko srce" dizali desnicu u fašistički pozdrav.

Nakon što je pjesma završila, frontmen Debeljaka Koca osudio je takve geste i fašizam uopće. Koca je rekao:

- Hej ljudi, na krivi ste koncert došli! Mi ne dolazimo na fašističke koncerte, nemojte ni vi dolaziti na naše! Mi smo antifašistički bend i to ovdje nije dozvoljeno, pogotovo na ovakvom koncertu za djecu iz Doma "Klasje"... Debeli precjednik nikada nije imao veze s tim niti će imati. Poslušaj naše pjesme, čovječe! -

Iako su se prozvani branili da nisu nacisti već kohortaši koji su na taj način uživali u "Srcu", pjesmi koju mnogi i dan danas smatraju navijačkom, iako je zapravo riječ o ljubavnoj pjesmi, drugačiju reakciju od Koce i benda nisu niti mogli očekivati. Naime, Fat Prezident je od samoga početka bio anti-fašistički i društveno angažiran bend koji je bez dlake na jeziku osuđivao svaki oblik oživljavanja i poticanja fašizma i upravo zahvaljujući takvom beskompromisnom stavu stekli su poštovanje velikog broja ljudi, čak i onih koji ne slušaju takvu glazbu.

Bend je otvoreno govorio i o situaciji u Osijeku pod vladavinom osuđenog ratnog zločinca Branimira Glavaša u pjesmama poput "River of Bodies" ili "Puška ne ubija ljude", a nešto o toj temi Koca je rekao i u nedavnom intervjuu koji smo vodili s njim.






Tekst i foto: M.M./Osijek031.com



Pročitajte i..
Intervju s Kocom iz Debelog precjednika

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2014. 10:00 
Naslov:  Re: Koca iz Debelog precjednika osudio podizanje desnica na humanitarnom koncertu u klubu Epic
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekad gradonačelnik na daljinski iz Mostara, a sad iz Portanove, samo ovi prvi nisu riješili posao na HRT-u
Ma kakvi fašisti, Koca halucinira ustaške guje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2014. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U čemu je razlika između ispružene desnice u zraku u zanosu pjesme pokazane na normalan, ne-fašistički način, i iste te desnice pokazen na zighajl?
Mislim, teško je to nekad razlikovati, osobito kad se ljudi razgale. Možda u stavu nogu, mrkom licu, skupljenim prstima?

Ali na punk koncetu je nered, kako to skužiš uopće, te detalje, te sitnice? Pa ja sam stoput imao desnicu u zraku ispruženu na koncertu bez ikakvih konotacija, a sad ću morat valjda razmišljat da me netko sa stejdža ne prozove da sam fašist?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roger
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2014. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji ste vi bolesnici ja ne mogu vjerovat,mislio sam da bar članak o glazbi i toj nekoj "alternativnoj" sceni može proći bez Glavaša al očito ne može ni to hahah,opsjednuti ste...pomozite si nekakako..inace svaka čast Koci na potezu,bravo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2014. 13:31 
Naslov:  Re: Koca iz Debelog precjednika osudio podizanje desnica na humanitarnom koncertu u klubu Epic
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › ...
Iako su se prozvani branili da nisu nacisti već kohortaši koji su na taj način uživali u "Srcu".
...
Pametnom dosta. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2014. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra prestajem je napisao/la: ›
U čemu je razlika između ispružene desnice u zraku u zanosu pjesme pokazane na normalan, ne-fašistički način, i iste te desnice pokazen na zighajl?
Mislim, teško je to nekad razlikovati, osobito kad se ljudi razgale. Možda u stavu nogu, mrkom licu, skupljenim prstima?

Ali na punk koncetu je nered, kako to skužiš uopće, te detalje, te sitnice? Pa ja sam stoput imao desnicu u zraku ispruženu na koncertu bez ikakvih konotacija, a sad ću morat valjda razmišljat da me netko sa stejdža ne prozove da sam fašist?


Heheheh...bit će kako su i Hića i njegovi samo mahali ručicom u zanosu samo su eto svi pogrešno protumačili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2014. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ništa, od sada u zanosu pjesme dižite ljevicu i mašite sa njom da vas ne proglase fašistima Smile

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2014. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dupli post...


Zadnja promjena: simo031; 27.03.2014. 18:30; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2014. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zapravo je to podizanje desnice bilo pokazivanje visine konoplje iz vlastitog uzgoja.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2014. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citam ove neke komentare i ono nevjerojatna tuga.

Ljudi se cude Putinu i njegovim potezima koji podsjecaju na Hitlerove. Neki uopce ne mora dalje od ogledala.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2014. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Citam ove neke komentare i ono nevjerojatna tuga.

Ljudi se cude Putinu i njegovim potezima koji podsjecaju na Hitlerove. Neki uopce ne mora dalje od ogledala.


Ma daj...to je samo ismijavanje malih kvazi nacista. Smiješnih prikaza koji žele biti dio krda. Ipak, roditelji bi ih trebali svakako našamarati kako ne bi ostali takvi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: