Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Aromatični popečci od kelja i karfiola

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2014. 9:55 
Naslov:  Aromatični popečci od kelja i karfiola
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošli petak je bio dan za povrće, tako je nastao i vaj recept. Slične popečke radim ljeti od tikvica, mrkve i ljubičastog luka.

Ante, Lucianov prijatelj je prošli petak svratio kod nas. Dječaci imaju "ludi" raspored te se u dvije kraće pauze nađu kod nas. Pitali smo Antu želi li jesti s Luciem, na što je pristao. Dok su jeli Ante pita, od čega je ovo, baš je fino? Objasnila sam mu da jede karfiol i kelj na poseban način. Ante se začudio, i rekao, ne volim kelj, ali ovako je baš ukusan.

Popečci su aromatični zbog plavog iliti pljesnivog sira. Nisam Anti rekla za pljesnivi sir , ne znam da li i to voli. Očito da da, na kraju se zahvalio i još jednom pohvalio moj ručak! Lijepo je to čuti! Ante, možeš opet doći!



Aromatični popečci od kelja i karfiola
Trajanje pripreme 25 min. - za 6 osoba

Potrebno:
8 listova kelja
1/2 karfiola
200g brašna
2 jaja
100g gorgonzole
100g posnog sira



Priprema:

Listove kelja rasjeći najprije po sredini i odstraniti tvrdi, drvenast dio. List po list zarolati u rolicu te najsjeckati na tanke listiće. Pola karfiol rasjeći na sitne cvjetiće. Dobro proprati te staviti u kupuću vodu na 5 min. Nakon toga procjediti.



Dok su nam se karfiol i kelj kuhali, odvagala sam brašno te vilicom razmrvila sireve. U brašno sam ubacila jaja, karfiol, kelj i sireve te sve zamješala. Tko želi može dodati sol, ja nisam, sirevi su dovoljno slani.



Zarijanu tavu pređite nauljenim kistom te stavite popečke da se peku. Nakon što sam stavila smjesu u tavu malo sam ju raširila vilicom, da ne bude predebela. Pecite na jednoj, pa na drugoj strani do zlatno-smeđe boje.

Uz popečke sam servirala kuhani karfiol, svježi sir te čili grah.



Želim vam svima dobar tek, iz kuhinje ispod duge, vaša Evelina

Tekst i foto: Evelina Klajn


Kao malena sam maštala o svojoj obitelji, djeci, kuhanju ručka, pečenim mirisnim kolačićima, igram. Majka sam dragoj djeci Lorni i Lucianu, žena svom najboljem prijatelju Klaudiu, gazdarica maloj gospođici Mrvici, prijateljica najboljim prijateljicama/ma svijeta, sanjar ostvarivih snova sa vagonom novoprimljenih ideja…

Volim djecu, ljude, igru, sunce, kišu, snijeg…volim ljubav, život… VOLIM…..kuhanje i serviranje….
Iz ljubavi sam zatrpala laptop i mobitel fotkama pripreme hrane i serviranim jelima. Moram to negdje pohraniti, a onda pomislih da to sve podijelim s vama. Vođena ljubavlju, bojama, okusima i mirisima pokrenula sam blog http://kuhinjaispodduge.wordpress.com/
Blogić služi onima koji obožavaju kuhati, razmjenjivati recepte i onima koji će to tek zavoljeti. Pomoći će onima koji se žele hraniti na zdrav način ili isprobati nešto novo, originalno, možda napraviti neki stari recept, još od moje bake ili kušati slavonske specijalitete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: