Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HDZ: "Javni radovi za osječane"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65866
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2014. 14:08 
Naslov:  HDZ: "Javni radovi za osječane"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Milan Opačak, vijećnik u Gradskom vijeću grada Osijeka održao je danas press konferenciju ispred Zavoda za zapošljavanje u Osijeku na temu mjere "Javnih radova".

Milan Opačak je naglasio: …- što se tiče nezaposlenosti grad Osijek, nalazi se u kaotičnoj situaciji jer je u Osijeku oko 10900 nezaposlenih, a u Osječko-baranjskoj županiji oko 40600 nezaposlenih osoba. Jako je teško u današnje vrijeme stvoriti nova radna mjesta, ali što nas sprječava da iskoristimo sve one mjere i programe koji nam se nude. Naime, niti jedna Gradska uprava do sada nije koristila ovu mjeru za poticanje zapošljavanja, a stava sam da Grad Osijek nema pravo propustiti niti jednu mjeru ili subvenciju koja može pomoći pri zapošljavanju njegovih sugrađana, bili to kratkotrajno zapošljavanje što je socijalna mjera ili dugoročno zapošljavanje.

Ispred kluba vijećnika Hrvatske demokratske zajednice na prošlom Gradskom vijeću uputio sam inicijativu gradonačelniku gdinu.Vrkiću da se u okviru novog rebalansa proračuna Grada Osijeka planiraju sredstva koja su potrebna za sufinanciranje pojedinih programa koje nudi ministarstvo. Ova inicijativa je prihvaćena od gradonačelnika Vrkića, te se nadam da će se kroz Javne radove, po mojoj procjeni, zaposliti naših 200 sugrađana na plaću oko cca 2.400 kn. Izuzetno mi je bitno da se ova stavka počne planirati u proračunu tj. da postane standard za svaki naredni proračun.

Bitno je naglasiti da mjera Javnih radova nisu smo uređenje okoliša i kopanje, već se kroz razne programe mogu zaposliti i visoko obrazovane osobe, npr. u turističkoj zajednici, katastru, pomoći pri učenju, pomoći nemoćnima…

Kao vijećnik Hrvatske demokratske zajednice inicirat ću sastanak Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvo te Zavoda za zapošljavanje da vidimo na koji način možemo i kojim programima zaposliti ljude jer smatram da Grad Osijek mora biti servis našim sugrađanima, ali mora biti i prvi po povlačenju sredstava kako iz ministarstva pa tako i iz EU fondova…"


Tajništvo HDZ Osijek u ime: Gradski vijećnik i politički tajnik HDZ grada Osijeka Milan Opačak, dipl.ing.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: