Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Održana stručna praksa u sklopu projekta "Radno iskustvo u stranoj zemlji 3"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2014. 12:56 
Naslov:  Održana stručna praksa u sklopu projekta "Radno iskustvo u stranoj zemlji 3"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Osijek provodi projekt "Radno iskustvo u stranoj zemlji 3" kojeg je odobrila Agencija za mobilnost i programe EU, a financiran je sredstvima Europske unije u sklopu Programa za cjeloživotno učenje, potprogram Leonardo da Vinci Mobilnost.

Cilj projekta je bio doprinijeti razvoju profesionalnih i osobnih stručnih znanja, vještina i kompetencija nezaposlenih osoba kako bi postali konkurentniji na tržištu rada. U sklopu projekta deset je mladih osoba s područja Osječko-baranjske županije provelo dva tjedna na stručnoj praksi u Portsmouth-u, Ujedinjeno Kraljevstvo, te su tako stekli prvo ili dodatno radno iskustvo u svojoj struci i usavršili znanje engleskog jezika.

Partner na projektu, IBD Partnership, pronašao je odgovarajuće tvrtke u kojima su sudionici proveli svoju stručnu praksu te pružio tehničku podršku za vrijeme njihova boravka u Ujedinjenom Kraljevstvu.

Provedba ovog projekta pridoprinijela je ostvarenju ciljeva Programa za cjeloživotno učenje koji nastoji doprinijeti razvitku Europske unije kao naprednog društva znanja, s održivim gospodarskim razvitkom, većim brojem i boljim radnim mjestima te većom društvenom kohezijom i ostvarenju ciljeva Strategije "Europa 2020 - Strategija pametnog, održivog i inkluzivnog rasta" posebice s aspekta borbe protiv nezaposlenosti mladih.

Iskustva sudionika mobilnosti:

Marija Pazaver, prehrambena tehničarka
"Prije odlaska na stručnu praksu, nisam bila sigurna mogu li raditi sama, ali biti oko ljudi, upoznavati nove osobe i osjećati se kao da nešto radiš, to me promijenilo. Pomoglo mi je da shvatim svoju vrijednost."

Juraj Čačić, kuhar
"Projekt mi je pružio najbolje iskustvo u životu do sad te u isto vrijeme otvorio vrata novima. Sada imam puno veći uvid u način poslovanja i vjerujem da ću to znanje moći iskoristiti."

Matea Frencl, kuharica
"Stekla sam novo radno iskustvo i okusila kako je raditi u stranoj zemlji.“ „Nadam se da ću se u budućnosti tamo vratiti i naći posao."



Nikolina Farac, hotelijersko - turistička tehničarka
"Sudjelovanje u projektu je bilo za mene prekrasno iskustvo. Dobila sam novog radnog iskustva te sam usavršila engleski jezik što će mi pomoći pri traženju posla."

Tomislav Šterle, konobar
"Sudjelovanje u projektu je ispunilo moja iščekivanja, i puno više. Osjetio sam kako je raditi u struci, u stranoj zemlji i po drugim standardima. Nema puno razlike, glavni cilj jest svuda jednak - zadovoljan gost koji će se uvijek rado vratiti i preporučiti nas."

"Prednosti projekta su višestruke, osim upoznavanja struke, naglasio bih usavršavanje jezika, upoznavanje novih ljudi te dobiveni certifikati koji će nam otvoriti neka nova vrata u budućem traženju posla."



Hrvoje Hrženjak, ekonomist
"Odlučio sam iz ta dva tjedna izvući što više znanja i iskustva mogu jer sam znao da će mi kasnije to koristiti i u traženju posla, ali i u razvijanju sebe kao osobe."

"Nevjerojatno mi je bilo koliko su zaposlenici tvrtke imali povjerenja u moje sposobnosti i koliko strpljenja za objašnjavanje svega što mi nije bilo jasno u vezi posla. To je imalo veliki utjecaj na moje samopouzdanje i na kvalitetu obavljanja posla jer sam znao da se mogu osloniti na njih."

"U ta dva tjedna sam naučio puno više nego što me ijednaknjiga može naučiti."



Šinka Pfiefer, ekonomistica
"Mislim da će mi ovo iskustvo najviše pomoći u budućem poslu, jer mi je ulilo dozu samopouzdanja, dozu hrabrosti, dozu ustrajnosti i malo veću dozu iskustva."



Željka Sitaš, poljoprivredna tehničarka
"Imali smo različite zadatke koje smo obavljali s velikim trudom i usvojili nova znanja za cijeli život."

„Program stručne prakse mi je uvelike pomogao kako u poslovnom, tako i u privatnom životu. Upoznala sam nove osobe, radila i osjetila novu kulturu življenja u drugoj državi i gradu.“



Edi Vuksanić, poljoprivredni tehničar
"Radna atmosfera je bila odlična. Dosta toga sam naučio što ću moći primijeniti kod budućeg poslodavca."

"Postoji mnogo lijepih stvari u osjećaju da pripadaš negdje i da činiš nešto. Baš to sam osjetio dok sam radio."



Leonora Repinac, grafička dizajnerica
"Škola i učenje teorije zaista ne mogu zamijeniti pravo praktično iskustvo."



Ova publikacija je ostvarena uz financijsku potporu Europske komisije. Ova publikacija odražava isključivo stajalište autora publikacije i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.



Tekst i foto: Beba Madunović

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: