Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



“Oscar” za rad sa studentima dobila osječka profesorica!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 15:38 
Naslov:  “Oscar” za rad sa studentima dobila osječka profesorica!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prof.dr.sc. Tatjana Aparac-Jelušić, pročelnica Odsjeka za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Osijeku i profesorica na Odjelu za knjižničarstvo Sveučilišta u Zadru, dobitnica je prestižne međunarodne nagrade za informacijske znanosti - Thompson ISI's Outstanding Information Science Teacher of the Year za 2006. godinu, koju dodjeljuje American Society for Information Science and Tehnology (ASIST). Od kada je nagrada ustanovljena, a dodjeljuje se svake godine od 1980., ovo je prvi put da je između devet kandidata izabran nastavnik izvan Amerike. Nagrada će profesorici Aparac-Jelušić biti dodijeljena u ponedjeljak, 6. studenoga, na svečanosti koja će biti organizirana u sklopu godišnje skupštine ASIST-a, u američkom gradu Austinu.

Našu skromnu i iznimno vrijednu sugrađanku za tu su prestižnu međunarodnu nagradu preporučili kolege, ugledni sveučilišni nastavnici i doktoranti s američkih sveučilišta Rutgers, UCLA, Simmons Collegea, britanskog London City sveučilišta te sveučilišta Lund iz Švedske. Nagrada joj je dodijeljena na osnovi sustavna rada sa studentima informacijskih znanosti u Hrvatskoj, kao i organizaciji Međunarodne konferencije Libraries in the Digital Age (LIDA) koja se svake godine, od 2005., održava u Dubrovniku. Riječ je o skupu na kojem hrvatskim i inozemnim studentima svoje radove predstavljaju i prenose svoja iskustva najugledniji sveučilišni nastavnici i istraživači na polju informacijskih znanosti u svijetu. U obrazloženju nagrade ocijenjen je značajan doprinos prof. Aparac-Jelušić u promicanju e-učenja, prevođenju temeljne literature s engleskog na hrvatski jezik, kao i njezin angažman na uključivanju hrvatskih studenata knjižnične i informacijske znanosti u rad međunarodnih udruga. Istaknut je njezin rad na osnutku i razvoju novih odsjeka i odjela za knjižničnu i informacijsku znanost u Osijeku i Zadru te pripremu i izvođenje novih programa slijedom preporuka Bolonjske deklaracije.

- Nagrada je za mene veliko iznenađenje. Znala sam da sam nominirana s još osam kandidata, a atmosfera od nominacije do izbora bila je prava oskarovska. Prvotno me uzbuđenje prošlo i sada uoči dodjele doista se lijepo osjećam. Nagrada mi mnogo znači, jer ona je priznanje za moj cjelokupni rad, a posebice za rad sa studentima, koji najviše volim - izjavila je uoči puta u SAD prof. Tatjana Aparac-Jelušić.

Autorica: V. Latinović
Prenosimo s Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
superkul
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čestitke!!
ju hu!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: