Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HSP dr. Ante Starčević: Odgovor Ruže Tomašić iz Australije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2014. 11:38 
Naslov:  HSP dr. Ante Starčević: Odgovor Ruže Tomašić iz Australije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predsjednica stranke i europarlamentarka Ruža Tomašić putem društvenih mreža odgovorila je na brojne netočne i neistinite medijske napise koji su objavljeni u njenoj odsutnosti.

Moje odsustvo su iskoristili mnogi "novinari" i "analitičari" kako bi educirali naciju o mojim pogledima na Europsku uniju. Tako sam postala "protivnik ujedinjene Europe", "euroskeptik", "populist" itd.

Niti trenutak nisam živjela u iluziji kako Europa može biti konkurentna gigantima poput SAD-a, Kine i Rusije te rastućim ekonomijama poput Indije i Brazila bez da postoji određena razina suradnje među europskim nacionalnim državama. Europska unija je nužnost jer Europa nema drugog načina za ostati u vrhu.

Također, nikad nisam vjerovala da Hrvatska može biti ravnopravan susjed Europskoj uniji i imati pravo glasa na europskom kontinentu bez da jednog dana postane članicom EU. Pitanje je uvijek bilo jesmo li spremni ispuniti preuzete obveze, konkurirati razvijenima na otvorenom zajedničkom tržištu i iskoristiti sve mogućnosti koje članstvo u EU nudi. Vjerujem kako je sad već svima jasno da mi to u ovom trenutku nismo u stanju i da smo doista nespremni ušli u EU.

Ja nisam skeptična prema postojanju EU da bih bila euroskeptik, ja sam skeptična prema njezinom unutrašnjem uređenju koje pomalo plovi prema federalnom modelu koji će u potpunosti dokinuti državnost i suverenitet državama članicama. Smatram da hrvatske žrtve nisu pale za to i tražim da se narod otvoreno na referendumu pita želi li predati ostatak državnog suvereniteta naše države u ruke Bruxellesa.

Vizija Europske unije koju dijelim s kolegama iz Grupe europskih konzervativaca i reformista (EKR) ogleda se kroz decentralizirani model uređenja umjesto centralizacije vlasti u Bruxellesu daleko od očiju građana. Kao što sam izričito protiv toga da Zagreb nameće Vukovaru ćirilicu, još sam više protiv toga da Bruxelles nameće Zagrebu ono što bi on trebao nametnuti svima nama građanima RH. Odluke o životu građana moraju donositi oni sami, a poluge vlasti moraju se spustiti što niže umjesto odmicati daleko od dohvata malog čovjeka.

Javnosti je malo poznato kako smo HSP AS i ja osobno imali otvorene ponude nadaleko poznatih euroskeptika da im se pridružimo, ali smo odabrali drugačiji put. Odabrali smo klub i stranku koje čine brojne jake europske stranke, predvodnice političkih procesa u svojim zemljama, i tako stali na stranu konstruktivne izgradnje drugačije Europe umjesto jednostavnog rušenja cijelog projekta, a time i onog dobrog i razumnog što je dosad učinjeno.

Nije euroskeptik najgori naziv koji ćete čuti za one koji staju na put projektu federalizacije. Nazivaju nas i fašistima, iako je jasno da su težnje za koncentracijom vlasti u jednom centru i jakom državom (iako EU još nije država) te donošenje odluka bez znanja ili upliva građana EU puno bliže fašizmu, nego što je to borba za prava pojedinca, decentralizaciju i pravo građana da odlučuju o svojoj sudbini.

Grupa europskih konzervativaca i reformista (EKR) želi Europsku uniju povesti u novom smjeru. Moj tim i ja učinit ćemo sve kako bismo vas što bolje upoznali s politikom NOVOG SMJERA jer vjerujem da ona sadržava sve ono što hrvatski čovjek želi od Europe.


Tekst: Hrvatska stranka prava dr. Ante Starčević


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: