Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uskoro stižu žute kante za razvrstavanje plastičnog otpada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2014. 15:38 
Naslov:  Uskoro stižu žute kante za razvrstavanje plastičnog otpada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječani će od druge polovice ove godine, uz nerazvrstani komunalni otpad i papir, u svojim domovima početi razvrstavati i plastiku.

Naime, u tijeku je podjela opreme za razvrstavanje plastičnog otpada po kućanstvima, a u Unikomu planiraju kako će od ovog ljeta svi Osječani, uz papir, u svojim kućanstvima moći razvrstavati i plastični otpad.

U prvoj fazi projekta prošle godine se krenulo s podjelom žutih vrećica kućanstvima i manjim stambenim zgradama, a u sljedećoj fazi uslijedit će podjela žutih posuda kapaciteta 360 litara. Kroz zajednički projekt prekogranične suradnje sa Sremskom Mitrovicom planira se nabava 1.300 takvih žutih posuda.

Cilj projekta je smanjiti količinu otpada koji se odvozi na deponij kroz razvrstavanje i recikliranje, ali i razviti ekološku svijest naših sugrađana. Za ilustraciju, prošle je godine u Osijeku prikupljeno 110 tona plastičnog otpada, a razvrstavanjem otpada i njegovim prikupljanjem od vrata do vrata ta bi se brojka u 2014. mogla čak i udvostručiti.

Da podsjetimo, žute vreće namijenjene su za odlaganje:
- PVC vrećica,
- folija,

- plastične ambalaže od:
- jestivog ulja ,
- octa,
- destilirane vode,
- sredstva za čišćenje i pranje,
- kozmetike (šamponi, tekući sapuni...),
- plastične čaše od jogurta i slično.

Sljedeći korak u projektu ekološke osviještenosti građana bit će razvrstavanje biorazgradivog otpada, ali preduvjet za to je gradnja kompostane na Biljskoj cesti koja još nije započela.




Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2014. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka mi obavljamo sav posao besplatno a oni neka zarađuju na tome i jos dizu cijene...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2014. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da ponestaje sirovine za drava international

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.01.2014. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › neka mi obavljamo sav posao besplatno a oni neka zarađuju na tome i jos dizu cijene...


suti ... jos malo pa ce nas tjerati da sami teglimo sve na filipovicu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2014. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa eto sjebasmo " Analit" pa nam sada iz Srbije salju plasticne kante. Ocito oni svoj Analit nisu sjebali.
Za uvoz kanti opet ce netko dici dobru proviziju
I ne shvatam zasto i tu plastiku kao i sve ostale sekundarne sirovine ne otkupljuju pa da i tu malo usicari i " stoka sitnoga zuba" a ne samo dembelani i lopine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
waterlilly
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.01.2014. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi su stvarno nezahvalni!!!! Umjesto da budete malo više ekološki osviješteni i da pridonesete na simboličan način, kukate. Ionako biste tu ambalažu bez razmišljanja bacili u smeće. Općenito, čovjek sve uništava i to radi neke svoje gluposti. Ovo je način da bar malo ispravimo situaciju!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.01.2014. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odavno odvajam otpad i ne vidim zašto bi to bilo teško.
Kad se nakupi - stavim vreče u auto, odvezem na reciklažno dvorište i stavim svaku vrstu u određeni kontejner. Dok nije bilo dvorišta - nosila sam na eko-otoke.
Zar mislite da nam treba još nekoliko brda smeća oko grada sa kojekakovim nerazgradivim otpadom??

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.01.2014. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

waterlilly je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi su stvarno nezahvalni!!!! Umjesto da budete malo više ekološki osviješteni i da pridonesete na simboličan način, kukate. Ionako biste tu ambalažu bez razmišljanja bacili u smeće. Općenito, čovjek sve uništava i to radi neke svoje gluposti. Ovo je način da bar malo ispravimo situaciju!!!!


ako su tebe uvjerili da si kao covjek najveca stetocina na ovom svijetu, ne moramo svi jednako razmislati

sto je slijedece ? hocu li debelo placati odvodnju otpadnih voda i uz to skupljati u kante vodu nakon kupanja pa ju odnositi u reciklazno dvoriste gdje ce me jos majmun sa osnovnom skolom dovoditi u red jer nisam pazljivo razdvojio sapun od sampona ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2014. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ako su tebe uvjerili da si kao covjek najveca stetocina na ovom svijetu, ne moramo svi jednako razmislati

sto je slijedece ? hocu li debelo placati odvodnju otpadnih voda i uz to skupljati u kante vodu nakon kupanja pa ju odnositi u reciklazno dvoriste gdje ce me jos majmun sa osnovnom skolom dovoditi u red jer nisam pazljivo razdvojio sapun od sampona ?

Koje to jos zivo bice osim covjeka svjesno i bez griznje savjesti unistava Zemlju?

Drugi dio kretenskog posta uopce nije vrijedan komentiranja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
waterlilly
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2014. 5:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ako su tebe uvjerili da si kao covjek najveca stetocina na ovom svijetu, ne moramo svi jednako razmislati

sto je slijedece ? hocu li debelo placati odvodnju otpadnih voda i uz to skupljati u kante vodu nakon kupanja pa ju odnositi u reciklazno dvoriste gdje ce me jos majmun sa osnovnom skolom dovoditi u red jer nisam pazljivo razdvojio sapun od sampona ?

Koje to jos zivo bice osim covjeka svjesno i bez griznje savjesti unistava Zemlju?

Drugi dio kretenskog posta uopce nije vrijedan komentiranja...



Upravo to, Dino. osijek031.com smile Smile
Nisam osoba koja pljuje inače po komentarima, ali vidjevši ovako besmislen komentar dotičnog gospodina ''Inga'', bilo je jače od mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2014. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
ako su tebe uvjerili da si kao covjek najveca stetocina na ovom svijetu, ne moramo svi jednako razmislati


pa hahhahahhaa , ne , a tko je osim covjeka najveca stetocina na ovoj planeti?

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2014. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad
Uma je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: ›
ako su tebe uvjerili da si kao covjek najveca stetocina na ovom svijetu, ne moramo svi jednako razmislati


pa hahhahahhaa , ne , a tko je osim covjeka najveca stetocina na ovoj planeti?


Po tom pitanju - čovjek nema konkurencije.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2014. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo bi lijepo da pokušamo svojim potomcima ovu planetu ostaviti u što boljem stanju. Palac gore za razvrstavanje otpada.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: