Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U veljači još više nezaposlenih

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2014. 15:02 
Naslov:  U veljači još više nezaposlenih
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U veljači ove godine očekuje se 40.000 nezaposlenih u Osječko - baranjskoj županiji što je za 1.000 više nego u istom razdoblju lani - rečeno je na današnjoj sjednici GSV-a.

Prema podacima Zavoda za zapošljavanje, Područne službe Osijek, broj nezaposlenih je krajem prošle godine bio veći za 2,4% u odnosu na godinu ranije što nije zabrinjavajuće koliko činjenica da se i broj zaposlenih za to vrijeme smanjio za 5%. Inače, prosjek broja nezaposlenih u Hrvatskoj je 20,2%, a u Osječko - baranjskoj županiji broj nezaposlenih u odnosu na ukupan broj stanovnika je preko 32%.

Kao jedan od značajnijih razloga negativnih trendova predstojnik osječkoga Zavoda za zapošljavanje Željko Bugarić istaknuo je ulazak Hrvatske u Europsku uniju čime su se izgubio značajan dio vrlo važnoga tržišta EFTA-e, odnosno tržišta Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije. Zavod za zapošljavanje negativne trendove pokušava promijeniti radom sa nezaposlenima na način da ih upoznaju sa stvarima koje bi im mogle pomoći da se bolje snađu na tržištu rada te stupiti u kontakte sa što više poslodavaca kako bi im približili nezaposlene.- istaknuo je predstojnik HZZ-a, Područnog ureda Osijek, Željko Bugarić.

Kako bi se negativni trendovi smanjili i Osječko - baranjska županija čini sve što je u njihovoj mogućnosti i to kroz poticanje poduzetništva i obrtništva te razvoj poljoprivrede. Osječko - baranjski dožupan i predsjednik GSV-a Dragan Vulin kao značajan doprinos Županije istaknuo je stipendiranje deficitarnih zanimanja. Od srednjoškolskog obrazovanja stipendije se primaju za zanimanja: vrtlar, bravar, tesar i krojač, a u visokoškolskim ustanovama za zanimanja: doktora medicine, doktora dentalne medicine, magistra farmacije, geodezije i defektologije. Svoj velik doprinos daju i Upravni odjeli za Gospodarstvo i regionalni razvoj te za poljoprivredu i ruralni razvoj koji svakodnevno surađuju sa zainteresiranim poljoprivrednicima i obrtnicima.



Poslušajte i:
Predstojnik HZZ-a, Područnog ureda Osijek, Željko Bugarić


Predsjednik GSV-a Dragan Vulin


Tekst i foto: Krunoslav Inhof/Radio Osijek

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.01.2014. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U ostalim vijestima, more je i dalje slano, a nebo plavo.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2014. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da će gradonačelnik nakon što pročita ove podatke poduzeti oštre mjere u svrhu smanjivanja nezaposlenosti. Mislim.. kad rješava plaće, brine se oko kvalitete plina i sl. mogao bi se pozabaviti i ovom tematikom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2014. 22:21 
Naslov:  Re: U veljači još više nezaposlenih
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Kao jedan od značajnijih razloga negativnih trendova predstojnik osječkoga Zavoda za zapošljavanje Željko Bugarić istaknuo je ulazak Hrvatske u Europsku uniju čime su se izgubio značajan dio vrlo važnoga tržišta EFTA-e, odnosno tržišta Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije.

Ma vidi vraga... ma nije moguće. Evo, zanima me kako eurofili s ovog foruma, a i šire, gledaju na ovu notornu činjenicu, koja se nije mogla nigdje čuti prije 1.7.2013.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2014. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Kao jedan od značajnijih razloga negativnih trendova predstojnik osječkoga Zavoda za zapošljavanje Željko Bugarić istaknuo je ulazak Hrvatske u Europsku uniju čime su se izgubio značajan dio vrlo važnoga tržišta EFTA-e, odnosno tržišta Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije.

Ma vidi vraga... ma nije moguće. Evo, zanima me kako eurofili s ovog foruma, a i šire, gledaju na ovu notornu činjenicu, koja se nije mogla nigdje čuti prije 1.7.2013.


Ma to se Bugarić zeza, a ti odmah shvatio ozbiljno Smile.

Vjerujem kako zbog neizlaska na to tržište Osijek ima pet nezaposlenih više, a statistički to i nije neka frka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2014. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pukli Diogen je napisao/la (Pogledaj post): › Vjerujem kako zbog neizlaska na to tržište Osijek ima pet nezaposlenih više, a statistički to i nije neka frka.

A da izvučeš glavu iz pijeska, ha?

Moj jedan "poznanik" zatvara tvornice po Hrvatskoj i otvara po Bosni i Republici Srpskoj pa ti probaj dokučiti jel se tu radi o pet ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2014. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Moj jedan "poznanik" zatvara tvornice po Hrvatskoj i otvara po Bosni i Republici Srpskoj pa ti probaj dokučiti jel se tu radi o pet ljudi.

dok jednima ne smrkne, drugima ne svane

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2014. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Pukli Diogen je napisao/la (Pogledaj post): › Vjerujem kako zbog neizlaska na to tržište Osijek ima pet nezaposlenih više, a statistički to i nije neka frka.

A da izvučeš glavu iz pijeska, ha?

Moj jedan "poznanik" zatvara tvornice po Hrvatskoj i otvara po Bosni i Republici Srpskoj pa ti probaj dokučiti jel se tu radi o pet ljudi.


Stvarno misliš da je to problem, ulazak HR u EU? Mislim da je više u pitanju nešto drugo, primjerice antipoduzetnička klima u HR, kamen spoticanja na svakom koraku, korupcija, apatija... Isto je i tamo, ali je ipak sve jeftinije, od radne snage do političara. Robu prodaje tamo, pa je i otišao tamo. Međutim, da maknemo sve to u stranu i kažemo kako je ostalo na stotine ljudi bez posla, jer su zatvorene tvornice u HR i otišle na istok, po nekoj logici kod nas se trebalo otvoriti tisuće radnih mjesta jer smo ušli u EU. Tako da po meni nije problem zatvaranje radnih mjesta zbog ulaska u EU, već neotvaranje istih. A tu nam nije kriva ni EU, ni SAD, Iran, Kina, već naša bagra koja vlada, a pod tim mislim SDP=HDZ=HDSSB=HNS=...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: