Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradonačelnik isplatio plaće za HNK [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2014. 15:21 
Naslov:  Gradonačelnik isplatio plaće za HNK [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavna tajnica Hrvatskog sindikata djelatnika u kulturi Ljubica Pilić i predstavnici zaposlenika Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku održali su pred zgradom gradske uprave Osijeka konferenciju za medije na temu neisplate plaća zaposlenicima osječkoga HNK. Međutim, pred okupljene je izašao i gradonačelnik Osijeka Ivan Vrkić naglasivši kako su plaće djelatnicima kazališta potpisane i isplaćene, što su s odobravanjem prihvatili nazočni djelatnici kazališta.

U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- gradski stan za samohranog oca
- biciklisti bez zabrana
- obnova Kopačkog rita


Osječka televizija - Vijesti, 14.01.2014.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2014. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

plaće su isplaćene? iz čijeg džepa, gradskog ili HNK-a.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jabukaOS
Offline
Ukupno postova: 112
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2014. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mora brzo mjenjati PR stručnjaka. Umjesto da je kao gospodin pozvao radnike i priopćio mu to vijest, on se ponašao kao da je sišao s brda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2014. 20:31 
Naslov:  Re: Gradonačelnik isplatio plaće za HNK [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jabukaOS je napisao/la: ›
Mora brzo mjenjati PR stručnjaka. Umjesto da je kao gospodin pozvao radnike i priopćio mu to vijest, on se ponašao kao da je sišao s brda.

ma to ti je gerila marketing. ovi sazvali konferenciju za novinare da se požale kako eto jadni nisu dobili plaću, svi ih snimaju, a ono stiže vrka, sve sam riješio, jebo đaponea, jebo šiška, ipak sam ja gradonačelnik i on ispadne dobročinitelj dana

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eyewear
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.01.2014. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala Bogu da su dobili plaće jer već mi je muka po facebooku čitati tkz. glumce i glumice stoka kako kuka da nema 1.5kn u džepu jer plaća eto kasni 3 dana...mamu vam jeb.. diste kad radnici mjesecima ne dobijaju plaću...a ne vi idioti snobovski od kojih nitko nema ispod 7-8 tisuća kuna plus honorari i imate obraza kukat kako nemate 1 kunu džepu...ionako pola tog novca zdrobite na cugu i drogu iz našeg džepa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jabukaOS
Offline
Ukupno postova: 112
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2014. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
jabukaOS je napisao/la: ›
Mora brzo mjenjati PR stručnjaka. Umjesto da je kao gospodin pozvao radnike i priopćio mu to vijest, on se ponašao kao da je sišao s brda.

ma to ti je gerila marketing. ovi sazvali konferenciju za novinare da se požale kako eto jadni nisu dobili plaću, svi ih snimaju, a ono stiže vrka, sve sam riješio, jebo đaponea, jebo šiška, ipak sam ja gradonačelnik i on ispadne dobročinitelj dana


jako loše....Mislim da je više ispao seljak dana, a u manjoj mjeri dobročinitelj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2014. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogu li se gradnonačelniku obratiti i ostali gradjani koji nisu primili plaću ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
jabukaOS
Offline
Ukupno postova: 112
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2014. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
Mogu li se gradnonačelniku obratiti i ostali gradjani koji nisu primili plaću ?


Kontam da da. Vidiš da isplaćuje plaće mimo zakona.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2014. 7:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     Najvažnije je da su djelatnicima HNK-a plaće isplaćene, a time će se i tenzije oko tog cijelog cirkusa smanjiti. Svjesno kršeći zakon, gradonačelnik je pokazao da ima "petlju" ili kako bi narodski rekli "muda", što se od gradonačelnika svakako i očekuje. Sam javni istup gradonačelnika, trebao je biti puno staloženiji, i sa manje emocija, no što je tu je. Sjetimo se, i prošli gradonačelnik je morao učiniti nešto slično (djelovati mimo zakona), kada je odobrio avio tretiranje komaraca iako je zakon branio isto. Od gradonačelnika se očekuje da preuzme odgovornost, kada je interes grada i njegovih građana doveden u pitanje, i oni su to učinili. Kraj priče.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
repro
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2014. 8:30 
Naslov:  Re: Gradonačelnik isplatio plaće za HNK [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

texas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2014. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vid Debelog sto se ceri iza....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
robach
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2014. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eyewear je napisao/la (Pogledaj post): › hvala Bogu da su dobili plaće jer već mi je muka po facebooku čitati tkz. glumce i glumice stoka kako kuka da nema 1.5kn u džepu jer plaća eto kasni 3 dana...mamu vam jeb.. diste kad radnici mjesecima ne dobijaju plaću...a ne vi idioti snobovski od kojih nitko nema ispod 7-8 tisuća kuna plus honorari i imate obraza kukat kako nemate 1 kunu džepu...ionako pola tog novca zdrobite na cugu i drogu iz našeg džepa...


Vaše je pravo imati vlastito mišljenje o bilo čemu, nazivati nekoga idiotom ili snobom, ali širiti bezočne laži, na to nemate pravo!

Kao prvo, u HNK ne rade samo glumci i glumice, nego tehnika, marketing, orkestar, zbor, solisti, vatrogasci, računovodstvo, direkcije, krojači, frizeri, garderobijeri i još čitav niz drugih radnih mjesta.

Kao drugo, reći da NITKO nema ispod 7-8 tisuća plus honorar je u najmanju ruku debilno, zato i mislite da su svi u kazalištu snobovi. Za vašu informaciju, tek prvaci opere i drame, ravnatelji te funkcije s vrha kazališne hijerarhije imaju iznad 7 tisuća plaću, od toga mnogi samo zbog staža. Ta grupacija ljudi ne čini više od 10-15% kazališnog ansambla! Mnogi imaju jedva 4 tisuće kn plaću! Što se honorara tiče, na prste jedne ruke se mogu nabrojati ljudi koji imaju tu privilegiju.

Droga i cuga? Naravno, sve sami narkomani i alkoholičari Rolling Eyes

Vaše osobne frustracije vaš su problem. Ako već idete blatiti kazalište ili bilo koju drugu ustanovu, pokušajte ubuduće barem govoriti činjenicama i argumentima umjesto lažima i predrasudama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2014. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da je Vrkić dobro reagirao, bez fige u džepu i nimalo diplomatski. Volio bih da su i drugi naši političari nekad ovako ubojito konkretni.

Čak štoviše, kako i sam Vrkić kaže, ta baba je ciljano i smišljeno izabrala stranu kada je stala pred Gradsko poglavarstvo, a ne pred zgradu Županije, stoga pogotovo odobravam ovaj njegov potez.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2014. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
     Najvažnije je da su djelatnicima HNK-a plaće isplaćene, a time će se i tenzije oko tog cijelog cirkusa smanjiti. Svjesno kršeći zakon, gradonačelnik je pokazao da ima "petlju" ili kako bi narodski rekli "muda", što se od gradonačelnika svakako i očekuje. Sam javni istup gradonačelnika, trebao je biti puno staloženiji, i sa manje emocija, no što je tu je. Sjetimo se, i prošli gradonačelnik je morao učiniti nešto slično (djelovati mimo zakona), kada je odobrio avio tretiranje komaraca iako je zakon branio isto. Od gradonačelnika se očekuje da preuzme odgovornost, kada je interes grada i njegovih građana doveden u pitanje, i oni su to učinili. Kraj priče.

Gradonačelnik je protuzakonito postupio, porezi i doprinosi idu prvo a tek onda plaća. Poruka je jasna, zakon se može i dalje izigravati a to mogu ciniti samo odabrani, jer nismo svi pred zakonom isti. Ovo nema nikakve veze s preuzimanjem odgovornosti čak naprotiv.


Zadnja promjena: silence; 16.01.2014. 22:47; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2014. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: › Ja mislim da je Vrkić dobro reagirao, bez fige u džepu i nimalo diplomatski. Volio bih da su i drugi naši političari nekad ovako ubojito konkretni.
Namjere su mu mozda dobre, ali izvedba je losa.

Kao jedan od osnivaca, mozda i ima pravo isplatiti place, ali je trebalo (mozda i jesu) prvo dobro provjeriti postoji li uporiste u zakonu za takav potez.

Ako je istina da nisu placeni doprinosi i sl., onda je to stvarno los potez. Osim sto je to izvedeno i interpretirano kao cin bahatosti, ako je isao mimo zakona - ucinio je dvostruki propust. Ako je vec zelio biti Bandic, trebao je to uciniti promisljeno.

No, stoji da je ona sindikalistica stala na stranu jedne zlocinacne organizacije, vjerojatno je bila izmanupulirana i povjerovale u price Sauronovih sluga.

Ova situacija dobro ilustrira koliko su pipci Sauronove hobotnice dugacki i koliko su duboko umrezeni u tkivo grada. Dvadeset je to godina gradnje zlocinacke strukture... strukture gradjene na lesevima, unistenim obiteljima, unistenim zivotima. Bude se spavaci, uvijek kad treba.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: