Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



OPREZ: biciklistima ukinuto pravo vožnje centrom Osijeka!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2014. 21:34 
Naslov:  Re: OPREZ: biciklistima ukinuto pravo vožnje centrom Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biciklisti su opasni po pješake...? A to što tramvaji tutnje Kapucinskom?! "Pješačka zona" ha ha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2014. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma gluposti, voziće se ljudi i dalje

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2014. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno, bio sam i sam kažnjen što sam jednom dok je bilo zabranjeno prošao biciklom trgom i tada sam bio ogorčen. Međutim, nedavno dva klipana piče i skoro su mi udarili djete, jer je jedan zjakao nazad dok je vozio bicikl. U trenutku sam ga htio zgromiti.
Općenito nisam za zabrane, ali kod nas ne postoji ni trunke obazrivosti niti svijesti o drugima oko sebe. Sumnjam da se i u jednom malo većem gradu piči biciklom na mjestima gdje u isto vrijeme hoda gomila ljudi, polovica sa djecom.

Kada bi postojala svijest kako biciklom možeš na pojedinim mjestima ako se može biciklom, to bi bilo ok. A ne "ja smijem biciklom, pa me boli za sve oko sebe, pa i ako je Kapucinska krcata ljudima".

Dodao bih kako djete nije istrčalo već je šetalo uz izloge.

Dakle dok ne postoji svijest o odgovornosti, mislim kako ostaju samo zabrane i kažnjavanja.

Slažem se sa onim postom i kako pješaci komotno šeću biciklističkom i to osuđujem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2014. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomi je napisao/la: ›
Biciklisti su opasni po pješake...? A to što tramvaji tutnje Kapucinskom?! "Pješačka zona" ha ha.


Ovo mi je oduvijek bila najveća glupost u našem gradu. Pješačka zona i tramvaji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2014. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pukli Diogen je napisao/la: ›
tomi je napisao/la: ›
Biciklisti su opasni po pješake...? A to što tramvaji tutnje Kapucinskom?! "Pješačka zona" ha ha.


Ovo mi je oduvijek bila najveća glupost u našem gradu. Pješačka zona i tramvaji.


Jesi bio kad u nekom europskom gradu koji ima tramvaje? Skoro pa svi imaju tramvaje koji prolaze kroz pješačke zone Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.01.2014. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › 90% biciklista su idioti koji ne znaju ni najosnovnija prometna pravila i dok god se ne nauce ni ne treba ih pustiti medu pjesake.

Udrugama bi bilo pametnije da organiziraju stalne radionice za vozace bicikala, nego sto prigovaraju konstantno.

Upravo se danas ponovno (da ponovno) oko 15 h jos jedan vrhunski primjer debila zabio biciklom u pjesaka jer misli da je Bogom dan zato sto vozi bicikl, valjda ocekuje da se svi micu njemu s puta jer on ide.

Zivim za dan kad ce policija pocet kaznjavat bicikliste i za najmanje nepravilnosti kao sto se kaznjavaju vozaci i auta i motora. Ne vidim zasto stalno biciklisti misle da su posebna kategorija kojoj treba dati posebna pravila.


Kad vidim komentar poput tvog kosa mi se na glavi digne ali doslovno, ulogirala sam se samo da bi tebi odgovorila na tvoj nadasve pametan, genijalan, originalan, svevišnji komentar koji se definitivno istaknuo od svih ovih "glupih" ljudi jer si ti jedini pametan. Hvala ti bože na ovakvim ljudima, naš svijet bi bio izgubljen bez njih. Tesla, Einstein, sve su to male bebe koliki si ti genijalac ovim komentarom ispao!!
90% biciklista su idioti? To si ti radio neko istraživanje, izračunao neke statistike pa si to rekao sa sigurnošću. Zato što te neki malac skoro pokupio 2 put, ti si zaključio da su 90% biciklista isto takvi. Pa hebem te živote, mislim da svi na ovaj način razmišljamo, da bi se već odavno ubili.
Kažeš, udruge bi trebale provoditi radionice za vozače bicikala? HA-HA! S kojim parama dragi moj, konstantno sve što se radi u ovom gradu najmanje radi za bicikliste, i najmanje ulaže u biciklistički razvoj? Zašto, jer je najlakše zarađivati na biciklističkim prijestupima!! Evo ti prvi izvadi pare, posudi prostor i jamčim ti da ću ja OSOBNO doći i svaki dan izgubiti pola dana u učenju drugih prometnoj kulturi.
Kažeš, čekaš dan kad će ponovno policija po biciklistima? Nisi možda primjetio da praktički samo po biciklistima non-stop i tuku.
E a o vozačkoj i pješačkoj kulturi pak ne bih. I baš zbog ljudi poput tebe, a i ovi debilnih zakona lagano me tjeraju da sljedeći put kad vidim osobu na biciklističkoj da ju ladno zgazim bez pola muke. I ovakve pizdarije koje rade, samo tjeraju normalne ljude koji se drže pravila da ih počnu kršiti.
Lijepi pozdrav !
P.S. I kad napokon izađeš iz auta, možeš se slobodno javiti u PM da se provozamo bajsom !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2014. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: ›
Pukli Diogen je napisao/la: ›
tomi je napisao/la: ›
Biciklisti su opasni po pješake...? A to što tramvaji tutnje Kapucinskom?! "Pješačka zona" ha ha.


Ovo mi je oduvijek bila najveća glupost u našem gradu. Pješačka zona i tramvaji.


Jesi bio kad u nekom europskom gradu koji ima tramvaje? Skoro pa svi imaju tramvaje koji prolaze kroz pješačke zone Wink


Ok...slažem se, bio sam, ali i u tim gradovima imaš ipak onako neki dio samo za pješake. Je'l imaš to u Osijeku u centru?
Međutim, neću tu ulaziti u raspravu. To je tako. Glupo mi je, ali da moram smisliti neko riješenje danas ni ja ne znam što bi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2014. 0:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije li članak malo nejasan...

u jednom trenutku govori da ćemo u slučaju prekršaja biti kažnjenu, a u drugome govori kako zakon ne definira pješačku zonu kao zonu zabrane vožnje biciklom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bikemyday.com
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2014. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definira ju kao zonu namijenjenu prvenstveno pješacima, ovime nastaje vrlo diskutabilna situacija. Moglo bi nam se dogoditi kažnjavanje biciklista kao npr. u Varaždinu, gdje je nastala identična situacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.01.2014. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): ›
mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › 90% biciklista su idioti koji ne znaju ni najosnovnija prometna pravila i dok god se ne nauce ni ne treba ih pustiti medu pjesake.

Udrugama bi bilo pametnije da organiziraju stalne radionice za vozace bicikala, nego sto prigovaraju konstantno.

Upravo se danas ponovno (da ponovno) oko 15 h jos jedan vrhunski primjer debila zabio biciklom u pjesaka jer misli da je Bogom dan zato sto vozi bicikl, valjda ocekuje da se svi micu njemu s puta jer on ide.

Zivim za dan kad ce policija pocet kaznjavat bicikliste i za najmanje nepravilnosti kao sto se kaznjavaju vozaci i auta i motora. Ne vidim zasto stalno biciklisti misle da su posebna kategorija kojoj treba dati posebna pravila.


Kad vidim komentar poput tvog kosa mi se na glavi digne ali doslovno, ulogirala sam se samo da bi tebi odgovorila na tvoj nadasve pametan, genijalan, originalan, svevišnji komentar koji se definitivno istaknuo od svih ovih "glupih" ljudi jer si ti jedini pametan. Hvala ti bože na ovakvim ljudima, naš svijet bi bio izgubljen bez njih. Tesla, Einstein, sve su to male bebe koliki si ti genijalac ovim komentarom ispao!!
90% biciklista su idioti? To si ti radio neko istraživanje, izračunao neke statistike pa si to rekao sa sigurnošću. Zato što te neki malac skoro pokupio 2 put, ti si zaključio da su 90% biciklista isto takvi. Pa hebem te živote, mislim da svi na ovaj način razmišljamo, da bi se već odavno ubili.
Kažeš, udruge bi trebale provoditi radionice za vozače bicikala? HA-HA! S kojim parama dragi moj, konstantno sve što se radi u ovom gradu najmanje radi za bicikliste, i najmanje ulaže u biciklistički razvoj? Zašto, jer je najlakše zarađivati na biciklističkim prijestupima!! Evo ti prvi izvadi pare, posudi prostor i jamčim ti da ću ja OSOBNO doći i svaki dan izgubiti pola dana u učenju drugih prometnoj kulturi.
Kažeš, čekaš dan kad će ponovno policija po biciklistima? Nisi možda primjetio da praktički samo po biciklistima non-stop i tuku.
E a o vozačkoj i pješačkoj kulturi pak ne bih. I baš zbog ljudi poput tebe, a i ovi debilnih zakona lagano me tjeraju da sljedeći put kad vidim osobu na biciklističkoj da ju ladno zgazim bez pola muke. I ovakve pizdarije koje rade, samo tjeraju normalne ljude koji se drže pravila da ih počnu kršiti.
Lijepi pozdrav !
P.S. I kad napokon izađeš iz auta, možeš se slobodno javiti u PM da se provozamo bajsom !


Uzmi kameru, snimaj pa ces doci do zakljucka da je 90% i malo receno! Bicikl vozim kad vrijeme dopusta i na posao (cca 10 km) i mogu bez problema tvrditi napisano. Uzmimo samo primjer izletanja na pjesacke i koliko ih tako nastrada... Eno ti u Retfali prije tjedan dana primjer...Da se vozaci auta ponasaju kao ogromna vecina biciklista, dnevno bi na prometnicama bili 100 mrtvih.
Cinjenica je da su biciklisti najugrozeniji zbog njih samih i da - policija ih treba kaznjavati za svaki pa i najmanji prekrsaj.

Nevjerujes u ovo sto pisem? Odi samo bilo koji dan oko 3 popodne na krizanje divaltove i svaciceve i "divi" se biciklistima. Mene svaki dan uspiju iznenaditi cinjenicom koliko malo mozga imaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.01.2014. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › 90% biciklista su idioti koji ne znaju ni najosnovnija prometna pravila i dok god se ne nauce ni ne treba ih pustiti medu pjesake.

Udrugama bi bilo pametnije da organiziraju stalne radionice za vozace bicikala, nego sto prigovaraju konstantno.

Upravo se danas ponovno (da ponovno) oko 15 h jos jedan vrhunski primjer debila zabio biciklom u pjesaka jer misli da je Bogom dan zato sto vozi bicikl, valjda ocekuje da se svi micu njemu s puta jer on ide.

Zivim za dan kad ce policija pocet kaznjavat bicikliste i za najmanje nepravilnosti kao sto se kaznjavaju vozaci i auta i motora. Ne vidim zasto stalno biciklisti misle da su posebna kategorija kojoj treba dati posebna pravila.


Ne sjećam se da je biciklist ikad ikog ubio zbog brze vožnje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.01.2014. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la: ›
Nevjerujes u ovo sto pisem? Odi samo bilo koji dan oko 3 popodne na krizanje divaltove i svaciceve i "divi" se biciklistima. Mene svaki dan uspiju iznenaditi cinjenicom koliko malo mozga imaju.

Jel dobiješ više mozga kad sjedneš u auto? Svaki dan idem cipelcugom/tramvajem na posao i svakodnevno se iznanađujem koliko debila zapravo ima vozačku dozvolu...

Preko trga sam se vozio, i vozit ću.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.01.2014. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): ›
mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › 90% biciklista su idioti koji ne znaju ni najosnovnija prometna pravila i dok god se ne nauce ni ne treba ih pustiti medu pjesake.

Udrugama bi bilo pametnije da organiziraju stalne radionice za vozace bicikala, nego sto prigovaraju konstantno.

Upravo se danas ponovno (da ponovno) oko 15 h jos jedan vrhunski primjer debila zabio biciklom u pjesaka jer misli da je Bogom dan zato sto vozi bicikl, valjda ocekuje da se svi micu njemu s puta jer on ide.

Zivim za dan kad ce policija pocet kaznjavat bicikliste i za najmanje nepravilnosti kao sto se kaznjavaju vozaci i auta i motora. Ne vidim zasto stalno biciklisti misle da su posebna kategorija kojoj treba dati posebna pravila.


Kad vidim komentar poput tvog kosa mi se na glavi digne ali doslovno, ulogirala sam se samo da bi tebi odgovorila na tvoj nadasve pametan, genijalan, originalan, svevišnji komentar koji se definitivno istaknuo od svih ovih "glupih" ljudi jer si ti jedini pametan. Hvala ti bože na ovakvim ljudima, naš svijet bi bio izgubljen bez njih. Tesla, Einstein, sve su to male bebe koliki si ti genijalac ovim komentarom ispao!!
90% biciklista su idioti? To si ti radio neko istraživanje, izračunao neke statistike pa si to rekao sa sigurnošću. Zato što te neki malac skoro pokupio 2 put, ti si zaključio da su 90% biciklista isto takvi. Pa hebem te živote, mislim da svi na ovaj način razmišljamo, da bi se već odavno ubili.
Kažeš, udruge bi trebale provoditi radionice za vozače bicikala? HA-HA! S kojim parama dragi moj, konstantno sve što se radi u ovom gradu najmanje radi za bicikliste, i najmanje ulaže u biciklistički razvoj? Zašto, jer je najlakše zarađivati na biciklističkim prijestupima!! Evo ti prvi izvadi pare, posudi prostor i jamčim ti da ću ja OSOBNO doći i svaki dan izgubiti pola dana u učenju drugih prometnoj kulturi.
Kažeš, čekaš dan kad će ponovno policija po biciklistima? Nisi možda primjetio da praktički samo po biciklistima non-stop i tuku.
E a o vozačkoj i pješačkoj kulturi pak ne bih. I baš zbog ljudi poput tebe, a i ovi debilnih zakona lagano me tjeraju da sljedeći put kad vidim osobu na biciklističkoj da ju ladno zgazim bez pola muke. I ovakve pizdarije koje rade, samo tjeraju normalne ljude koji se drže pravila da ih počnu kršiti.
Lijepi pozdrav !
P.S. I kad napokon izađeš iz auta, možeš se slobodno javiti u PM da se provozamo bajsom !


Uzmi kameru, snimaj pa ces doci do zakljucka da je 90% i malo receno! Bicikl vozim kad vrijeme dopusta i na posao (cca 10 km) i mogu bez problema tvrditi napisano. Uzmimo samo primjer izletanja na pjesacke i koliko ih tako nastrada... Eno ti u Retfali prije tjedan dana primjer...Da se vozaci auta ponasaju kao ogromna vecina biciklista, dnevno bi na prometnicama bili 100 mrtvih.
Cinjenica je da su biciklisti najugrozeniji zbog njih samih i da - policija ih treba kaznjavati za svaki pa i najmanji prekrsaj.

Nevjerujes u ovo sto pisem? Odi samo bilo koji dan oko 3 popodne na krizanje divaltove i svaciceve i "divi" se biciklistima. Mene svaki dan uspiju iznenaditi cinjenicom koliko malo mozga imaju.


Kao osoba koja svaki dan vozi bicikl,a čak i pješači dosta jer me zabavlja aktivni život, mogu reći da ovo što ti govoriš nije niti blizu istini. Postotak debila kod vozača je daleko veći nego kod biciklista, a i opasniji.
"Da se vozaci auta ponasaju kao ogromna vecina biciklista, dnevno bi na prometnicama bili 100 mrtvih. " -pročitaj ovu rečenicu 5,6 puta...10 ako treba da vidiš kakvu si glupost napisao.
Stalno se referiraš na vozače automobila, pa ajmo malo o njima. Svakodnevno, ALI, svakodnevno se susrećem sa ljudima koji voze a ne bih im mrava dala na čuvanje. Ne bi bilo sposobni mrava održati na životu, a voze. Ne bih uopće spominjala postotak majmuna koji propiče po 80 preko pješačkog i samim čudom nego ne zgaze. O četvrtku,petku, suboti navečer bolje da ne pričam. Jer koliko me skoro ljudi zgazilo kao pješaka, a i biciklista, imala bi lijepu listu. I sad pošto postoji jako, ali jako puno vozača debila, jel to znači da bi trebalo pozatvarati ceste i prekinuti promet?? Jer tvojom logikom to bi tako išlo. Usput, daj mi reci neki slučaj poginulog biciklista (njegovom krivicom) prije tog slučaja u Strossiki. A da trebati će ti par dana da nađeš.
Umjesto da podupireš razvoj biciklizma, ti po njemu se*eš, i to se*eš pi*darije. Biciklisti dosad nisu ubili nikoga, eventualno neki specijalac sam sebe, a da li je to slučaj sa automobilima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.01.2014. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

divaltova i vukovarska ... biciklisti konstanto voze po plocniku, iako s druge strane ceste imaju biciklisticku stazu.

ulicama gdje postoji biciklisticka staza, voze cestom, npr. biljskom cestom, bez reflektirajuceg prsluka, svjetala na biciklu

promenada divljaju i jure kao da su na trkama, a ne u pjesackoj zoni gdje ima male djece ... voze slalome medju pjesacima.

ne postuju znakove 'stop' na biciklistickim stazama prije prelaza ceste, nego bez zaustavljanja ili cak usporavanja prejure preko pjesackog prelaza.


a onda jucer vidim majku koja vozi dvoje djece od cca 5, 7 godina, ne vezanih na zadnjem sjedistu koji skakucu i igraju se, dok ona vozi, prica na mobitel i ljutito gestikulira jer se vjerovatno svadja s muzem ... pa onda danas na kruznom toku kod mackamame, lik parkirao auto u kruznom toku, upalio sva 4 zmigavca (jer ga to cini nevidljivim i abolira od svih prometnih propisa) i otisao nesto obaviti ... policija prolazi, pristojno ga zaobidje i ode dalje ... jer je 'nevidljiv' s upaljem zmigavcima Smile

uglavnom ... prometna kultura nam je kao i svaka druga kultura. Sto si bahatiji, arogantniji, bezobrazniji ... bolje prodjes u zivotu Smile

evo i jednog ocitog primjera


Zadnja promjena: Ingo; 15.01.2014. 8:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2014. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›

uglavnom ... prometna kultura nam je kao i svaka druga kultura. Sto si bahatiji, arogantniji, bezobrazniji ... bolje prodjes u zivotu Smile

evo i jednog ocitog primjera


ingo, vlasnik ovog auta je pravi invalid, znači ne bolesnik u glavu, već u noge. svuda fura kolica sa sobom, sad ne vidim da li ima oznaku invalida na autu, čovjek ima svoju prijevozničku firmu iz baranje, mislim čeminac.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: