Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pušta studente tek nakon instrukcija kod kćeri?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2006. 14:43 
Naslov:  Pušta studente tek nakon instrukcija kod kćeri?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potvrda izbora prof. dr. Petra Proklina u trajno zvanje redovitog profesora na Ekonomskom fakultetu, što je u sličnim slučajevima rutinska odluka, na današnjoj sjednici Senata osječkog sveučilišta neočekivano se pretvorila u burnu 20-minutnu raspravu o Proklinovoj mogućoj korumpiranosti, o čemu se po Osijeku javno ili potiho priča već godinama.

Podsjetimo, više puta ogorčeni su studenti ekonomije Proklina, uglavnom anonimno, prozivali da ih masovno ruši na ispitima - Računovodstvo i Ekonomska analiza poslovanja poduzeća - a navodno ih pušta tek nakon što plate instrukcije kod njegove kćeri!

Iako nikada ništa nije dokazano, taj slučaj danas je potegnuo član Senata, asistent s ETF-a Mladen Antunović, pitajući “kakvu mi poruku šaljemo potvrđujući takvu osobu, uz koju se veže toliko afera”. Budući da je drugi član Senata, predsjednik Studentskog zbora Marin Bakša, potvrdio da su i do njega došle takve priče, počelo je prepucavanje senatora pred očima brojnih novinara.

- Uvijek postoje svakakve priče, ali mi nikada nismo dobili ni jednu prijavu studenata - ustvrdio je dekan Ekonomskog fakulteta Željko Turkalj.

Rektoricu Gordanu Kralik pak cijela situacija prilično je razljutila.

- Prije dvije godine osobno sam istraživala taj slučaj, zvala sam studente da mi nešto prijave, bila sam svojedobno i u policiji, ali ništa nisam otkrila. Ne može se na Senatu raspravljati na temelju insinuacija! Studenti, dođite mi s konkretnim dokazima i mi ćemo to istražiti - pozvala je rektorica.

Proklin ipak dobio podršku Senata

U Proklinovu obranu stao je i dekan Pravnog fakulteta, Vladimir Ljubanović, rekavši "ako netko sumnja da profesor prima novac, neka to prijavi policiji, koja će to istražiti, jer su ovakve rasprave nedopustive". Prorektor Rudolf Emert pak ustvrdio je da "Proklin ima pravo biti izabran za redovitog profesora, jer ispunjava uvjete, a njegovo moralno lik i djelo naknadno će se utvrđivati".

Tako je i napravljeno - senatori su potvrdili Proklina, uz samo jedan glas "protiv", onaj asistenta Antunovića.

Autor: Tomislav Levak
Photo: Efos.hr
Prenosimo s Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2006. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet pojeo vuk magare. Proklin je sad sretan ko malo prase... Smile

Ma glupost, kakve dokaze trebaju? Tko može dokazati da je pao zato što nije išao kod njegove kćerke na instrukcije?

Nek usporede prolaznost jednih i drugih. Da bi se u tom pogledu nešto poduzelo, potrebna je prijava. A tko će ga prijaviti? Ima studentata koji padaju po 10-15 puta kod njega, ali nitko neće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chiara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: CH
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2006. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...... svaki puta mi dodje da vristim kada cujem tako nesto.... SRAMOTA....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iawgoM
Offline
Avatar

Ukupno postova: 222
Lokacija: The Restaurant at the End of the Universe
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2006. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debelokozhni tenkre...uvijek ih bilo - uvijek ce i bit...

_________________
osijek031.com smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ {: : : n0 tHiNk3r b3hiNd tH@ tH0uGht : : :} ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2006. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iawgoM je napisao/la: ›
debelokozhni tenkre...uvijek ih bilo - uvijek ce i bit...


To je tip čovjeka kojem ga kažeš da je kreten, njemu to diže ego jer ga mrziš...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alanis
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2006. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ja sam to racunovodstvo ko iz puske dala,samo naravno ne kod njega:) ali ove godine vecih problema kod njega nije ni bilo kao proteklih godina.smirio se i on malo.nije problem vise ni on ni njegova kcer nego cijeli sistem na ekonomiji i profesori koji drze predavanja preko ku... i onda 80 % studenata ide na instrukcije prosjecno godisnje iz 2-3 ispita...ja ne znam u cemu je kvaka. pa ljudi moji na kojem to jos fakultetu ima??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2006. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tamo negdje 1990/91. sasvim sam normalno položila ispit kod profesora Proklina /Financijsko računovodstvo/. Rekao nam je koje su knjige literatura, ja to proučila, položila pismeni i usmeni.
Ne znam da li je sve što piše točno, jer Proklinova ćerka je bar generaciju poslije mene, ali znam da mi nije pravio nikakve probleme. Činjenica je da je od cijele generacije samo nas 5 izašlo na pismeni, a ostali su se švercali kod profesora Prdića (sada već pokojnog).
U ovakvim pričama nisu negativci samo profesori, činjenica je da dio studenata voli ići linijom manjeg otpora. Nisam jednom čula od mlađih generacija - radit ću malo preko studentskog u butiku ili sl., umjesto da uzmu malo knjigu u ruke.

Na ovom portalu imamo sliku profesora Proklina, a osobno sam čula puno više pričica o polaganju matematike.

Dođe čovjeku neugodno reći koji je faks završio. Ali ako imaš prijatelje drugih profesija, skontaš da ni drugdje nije bolje. Samo što se neki drugi bolje "pokrivaju". Kada je doktor (med.) rekao nešto protiv doktora?

Gdje ima dima, ima i vatre. Ne mogu suditi za/protiv jer nisam išla na instrukcije iz računovodstva niti bilo kojeg drugog predmeta.

Kada sam diplomirala, profesor koji mi je bio mentor, ustao se i čestitao, otprilike riječima - čestitam novom akademskom građaninu.......

Nadam se da će se tom pojmi "akademskom" vratiti vrijednost. Stalno se nešto piskara i govori o bolonjskom procesu i sl. Sve je to ništa budući je sustav vrijednosti totalno poremećen, sa svih strana.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2006. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovdje vidimo izuzetan primjer novinarskog žutila.

Bile te optužbe istinite ili ne, ovdje imamo članak koji ne istražuje istinitost ovih ozbiljnih optužbi nego nas izvještava o tomu da je netko negdje potegnuo pitanje o glasinama.

I na takav članak ide naslov "Pušta studente tek nakon instrukcija kod kćeri?", slika profesora i ime: puno previse za clanak koji se bavi naklapanjima. A za povrsnog citatelja dovoljno da donese sud kako je izneseno u naslovu - dokazana istina.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2006. 6:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Tamo negdje 1990/91. sasvim sam normalno položila ispit kod profesora Proklina /Financijsko računovodstvo/. Rekao nam je koje su knjige literatura, ja to proučila, položila pismeni i usmeni.
Ne znam da li je sve što piše točno, jer Proklinova ćerka je bar generaciju poslije mene, ali znam da mi nije pravio nikakve probleme.

Pa bože kčer mu nije diplomirala..., a i 1990/1991. je bilo vrijeme rata čovjek je vjerojatno trčao negdje s puškom u ruci!...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2006. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
...
Dođe čovjeku neugodno reći koji je faks završio.
...

Meni nije neugodno, čiste sam savjesti završio Ekonomski fakultet i ponosim se time.
Onaj tko je faks završio nekakvim "prečicama" - njemu neka bude neugodno, to ne govori ništa o meni i mom studiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2006. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domagoj je napisao/la: › Meni nije neugodno, čiste sam savjesti završio Ekonomski fakultet i ponosim se time.
Onaj tko je faks završio nekakvim "prečicama" - njemu neka bude neugodno, to ne govori ništa o meni i mom studiju.


Tako je... osijek031.com smile

Inače je kod nas problem što previše vremena provodimo razmišljajući "što će selo reći"...

_________________
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

-Douglas Adams, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2006. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja zaista ne razumijem kako samo mozete ovu veselu osobu s toplim pogledom kojim nas gleda sa slike, smatrati za nekoga tko neposredno korumpira sustav.

To sto je cijeli slucaj povukao mladji asistent s ETF-a mozda najbolje govori u kakvom "akademskom" svijetu mi zivimo. Mozda u onom gdje nas trzisnoj ekonomiji poducavaju oni koji su do '91 predavali o samoupravnom socijalizmu.

Svi se grbave, a cim netko zatalasa ili promili glavicu - CAP!

Gledajuci kako je to drugdje (fala kiti, danas postoji Internet i kroz tu carobnu kutiju mozemo vidjeti o kakvoj akademskoj zabokrecini i sluzi se radi u nasem slucaju) imamo prilike vidjeti da je nas obrazovni sustav autarktican. Mozda se nasi vrli znanstvenici od 40+ ne smiju pojaviti vanka (da su prezuzeti ne bi se reklo, barem ne po trudu i zalaganju oko studenata na fakultetima), jer nemaju sto reci.

I onda nam Jelinic prica o Americi, a covjek za Internet misli da se to na piji kupuje na kile. Jel' jos uvijek ne daje svoje knjige na redakturu i lekturu!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2006. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: › ...ovu veselu osobu s toplim pogledom kojim nas gleda sa slike...

osijek031.com smile

Leteci mungos je napisao/la: › Jel' jos uvijek ne daje svoje knjige na redakturu i lekturu!?

Ej, lakše malo... zapravo je prof. vrlo praktičan i štedljiv... Koliko se sjećam njegovih gargantuanskih rečenica, prije lekture trebalo bi angažirati nekoliko redaktora za raščlanjivanje rečenica na ljudskom oku i mozgu smislenije manje cjeline. Tek onda dolaze na red lektori s kratkim vijekom trajanja.

A tko će platiti troškove dvogodišnjeg prisilnog odmora u pitoresknom Vrapču za sve koji budu prisiljeni sa stručnog aspekta promotriti tekstove?
osijek031.com smile

_________________
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

-Douglas Adams, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2006. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: › A za povrsnog citatelja dovoljno da donese sud kako je izneseno u naslovu - dokazana istina.


Tko upitne recenice uzima za dokazanu istinu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2006. 21:19 
Naslov: Fight Re: Pušta studente tek nakon instrukcija kod kćeri?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gfg

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: