Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Veganski integralni browniesi (braunis)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2013. 8:27 
Naslov:  Veganski integralni browniesi (braunis)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvi recept za browniese mi je dala prof. engleskoga jezika u 2.razredu gimnazije, Jasminka Fajdetić. Iako je ovo veganska, zdrava varijanta, još uvijek ih pečem po njenom naputku: "test čačkalicom"

Veganski integralni browniesi (braunis)
trajanje pripeme 40 min. - za više osoba

Potrebno:
- 2 šalice integralnog brašna
- 2 šalice šećera od kokosovog cvijeta
- 1/2 šalice kakaoa
- 1 puding od čokolade
- 1 žlica praška za pecivo
- prstohvat soli
- 1 žlica bourbon vanilije
- šalica prženih
- samljevenih orašastih plodova (orasi, lješnjaci, indijski oraščići)
- 1 šalica vode
- 1 šalica ulja
- 1 žlica jabučnog octa

Priprema:
- U posebnim se posudama pomiješaju suhi sastojci i mokri sastojci.
- Nakon toga se mokri sastojci sipaju u suhe.
- Sve ide u protvan i peče se na 175C 25-30 minuta ili dok površina ne postane mat.
- Test čačkalicom (zabodeš čačkalicu i izvučeš, ako je suha i na njoj nema tijesta to je to, vadi kolač van!

Znaš / ne znaš / znaš

Ako netko ne zna, neka sada zna, šečer od kokosovog cvijeta je već 5000 godina poznat u jugoistočnoj Aziji. Dobije se blagim grijanjem peluda kokosa. Sadrži puno vitamina, minerala, a ima blagi karamelasti okus. GI mu je 35, dakle spada u dijetalne šećere. Nabavila u bio trgovini u Pečuhu, platila 9 kn za 250 g, potražiti u najbližoj bio trgovini!



Pozdrav od Eveline iz Kuhinje ispod duge

Tekst & foto: Evelina Klajn


Kao malena sam maštala o svojoj obitelji, djeci, kuhanju ručka, pečenim mirisnim kolačićima, igram. Majka sam dragoj djeci Lorni i Lucianu, žena svom najboljem prijatelju Klaudiu, gazdarica maloj gospođici Mrvici, prijateljica najboljim prijateljicama/ma svijeta, sanjar ostvarivih snova sa vagonom novoprimljenih ideja…

Volim djecu, ljude, igru, sunce, kišu, snijeg…volim ljubav, život… VOLIM…..kuhanje i serviranje….
Iz ljubavi sam zatrpala laptop i mobitel fotkama pripreme hrane i serviranim jelima. Moram to negdje pohraniti, a onda pomislih da to sve podijelim s vama. Vođena ljubavlju, bojama, okusima i mirisima pokrenula sam blog http://kuhinjaispodduge.wordpress.com/
Blogić služi onima koji obožavaju kuhati, razmjenjivati recepte i onima koji će to tek zavoljeti. Pomoći će onima koji se žele hraniti na zdrav način ili isprobati nešto novo, originalno, možda napraviti neki stari recept, još od moje bake ili kušati slavonske specijalitete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: