Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hoće li KBC Osijek izgubiti status kliničkog bolničkog centra?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66152
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2013. 14:17 
Naslov:  Hoće li KBC Osijek izgubiti status kliničkog bolničkog centra?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već smo pisali o problemu koji poput Damoklovog mača visi nad glavom osječkog KBC-a, a to je mogućnost gubitka status Kliničkog bolničkog centra.

Naime, prije točno godinu dana ravnateljstvo KBC-a i članovi Upravnoga vijeća pokrenuli su postupak smjene pet predstojnika klinika u sklopu KBC-a te su ih imenovali vršiteljima dužnosti do verifikacije statusa klinika.

Već tada je ravnatelj KBC-a Jozo Kristek upozorio na dugogodišnje nepotvrđivanje statusa Klinike jer određene klinike, unatoč pravilniku prema kojem se status klinika mora verificirati svake četiri godine, to nisu učinile od 1992. godine.

Ministarstvo zdravlja dalo je osječkoj bolnici rok za ispunjenje uvjeta koji nedostaju, a oni se prvenstveno odnose na nedostastak stručnog kadra. Naime, status klinike stječe se tako što najmanje trećina zaposlenih ima znanstvena zvanja poput docenata ili profesora, a upravo je to problem u KBC-u na nekim "baznim" klinikama poput Kirurgije ili Interne medicine. Ako te klinike izgube znanstveni status, osječka će bolnica opet biti Klinička bolnica, a to znači i gubitak značajnog dijela financija.

Situaciju dodatno komplicira to što KBC Osijek još uvijek čeka novi statut bolnice koji će donijeti Ministarstvo zdravlja. Tek po usvajanju novog Statuta, KBC Osijek će raspisati natječaj za sva radna mjesta na kojima trenutačno postoje vršitelji dužnosti. Očekuje se kako će Ministarstvo do kraja godine donijeti statut, a raspisivanje natječaja moglo bi uslijediti najvjerojatnije početkom iduće godine.





Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Daniel Antunović/Foto-Arhiv031


Pročitajte i...
Hoće li KBC Osijek ostati KBC?
Ministar potvrdio: KBC Osijek u velikim problemima!
“Desantom” na KBC Osijek odlučili riješiti svoj status


Zadnja promjena: Redakcija 031; 04.12.2013. 14:28; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2013. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Naime, status klinike stječe se tako što najmanje trećina zaposlenih ima znanstvena zvanja poput docenata ili profesora, a upravo je to problem u KBC-u na nekim "baznim" klinikama poput Kirurgije ili Interne medicine. Ako te klinike izgube znanstveni status, osječka će bolnica opet biti Klinička bolnica, a to znači i gubitak značajnog dijela financija.

pa kad su pozapošljavali uhljebe rođačke koji preko veze završe medicinski faks u osijeku, pa im je trta sa svojim (ne)znanjem otići u zagreb ili nedaj Bože na neku europsku ili svjetsku kliniku na specijalizaciju

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.12.2013. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Naime, status klinike stječe se tako što najmanje trećina zaposlenih ima znanstvena zvanja poput docenata ili profesora, a upravo je to problem u KBC-u na nekim "baznim" klinikama poput Kirurgije ili Interne medicine. Ako te klinike izgube znanstveni status, osječka će bolnica opet biti Klinička bolnica, a to znači i gubitak značajnog dijela financija.

pa kad su pozapošljavali uhljebe rođačke koji preko veze završe medicinski faks u osijeku, pa im je trta sa svojim (ne)znanjem otići u zagreb ili nedaj Bože na neku europsku ili svjetsku kliniku na specijalizaciju


ili im mozda daju placu od 6000 kn ... a svaki seminar na koji bi trebali otici kako bi se usavrsavali je 25.000 ... ili doktorat 70.000 + ... itd Sad ... da bi imao znanje, moras u njega i ulagati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2013. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › pa kad su pozapošljavali uhljebe rođačke koji preko veze završe medicinski faks u osijeku, pa im je trta sa svojim (ne)znanjem otići u zagreb ili nedaj Bože na neku europsku ili svjetsku kliniku na specijalizaciju

Joj mili bokte koliko si ti stvari netrkeljao u tako malo rijeci...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2013. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KBC-Osijek je pun šetača dakle potrebna je čistka poznato je već cijelom gradu da je natrpano veza i kumova . Dakle što je najžalosnije što su uposlene koje-kakve nestručne osobe sa sumnjivim diplomama. Klinika je ipak KLINIKA..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2013. 19:39 
Naslov:  Re: Hoće li KBC Osijek izgubiti status kliničkog bolničkog centra?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › pa kad su pozapošljavali uhljebe rođačke koji preko veze završe medicinski faks u osijeku, pa im je trta sa svojim (ne)znanjem otići u zagreb ili nedaj Bože na neku europsku ili svjetsku kliniku na specijalizaciju

Joj mili bokte koliko si ti stvari netrkeljao u tako malo rijeci...

da, primjetio sam da postajem kao @lehi Razz Razz Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2013. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle potreban je red i rad u KBC-Osijek kada je riječ o klinici . Može se i ukazati na neurednost kruga bolnice koji je očajno prljav zatim sam ulaz posebno sa Hutlerove ulice. Cijelom dužinom bolnice ulaza Hutlerove ulice katastrofa cijelo ljeto zatravito smeća uz ogradu strava..Po krugu bolnice opušci od cigareta , ispred zgrade za plućne bolesti degustacija cigareta.. staklenke od alkohola dakle dali tako nešto spada u kliniku..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lega imaš kunu
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2013. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad poput Osijeka ili barem onako kako bismo mi željeli da je on GRAD neminovno treba KBC, Svaka čast velikoj većini zdravstvenog kadra, ali na pojedinim odjelima je jako, jako hot...kao na red tube-u...inače sama bolnica djeluje kao zdravstveni centar u Pržogrncima...

_________________
...jebala ga općina...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2013. 22:37 
Naslov:  Re: Hoće li KBC Osijek izgubiti status kliničkog bolničkog centra?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › da, primjetio sam da postajem kao @lehi Razz Razz Razz

To ne bih znao, ignore cuda radi. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2013. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako osijek izgubi status kbc tko ce ge dobiti ?vinkovci,vukovar? nek ne pricaju gluposti vec 10 gdoina zaredom...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: