Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Referendum o braku 2013. [rezultati]: ZA - 65,75% , PROTIV 33,63% ; na izbore izašla tek trećina birača!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 7:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la: ›
mariox je napisao/la (Pogledaj post): ›
A to što je index sramotno stavi svastiku na hrvatsku zastavu( ili bilo koju) je kazneno djelo draga gospodo.


Zašto bi bilo kazneno djelo stavljanje svastike na nešto što liči na hrvatsku zastavu? Pa svastika postoji više od 3000 godina i označava sreću, bogatstvo, blagostanje... Zašto bi to bilo kazneno djelo? Zar tu ne vrijede ista pravila kao i kod onoga staroga hrvatskog pozdrava Za dom?

Svastika je bila sveti simbol Azteka, Maja, Olmeka, Tolteka i drevnih Inka. Svastike su poznavali Kelti i Etruršćani. Grci i Rimljani prenijeli su je na afrički kontinent pa je otada nalazimo i na egipatskim posmrtnim maskama. Simbol svastike nalazimo i na Bliskome Istoku, u Indiji, Kini te u ostalim istočnjačkim zemljama u kojima krasi razne budističke hramove, ali i poprsja samoga Bude.

http://blog.vecernji.hr/danijel-tatic/2013/05/13/svastika-cudan-povijesni-put-prastarog-simbola/

Sam naziv svastika dolazi iz sanskrta i znači sretno.

http://povijestokultnog.blogspot.com/2011/07/svastika-simbol-zivota-i-smrti.html

Pa kako možete biti licemjerni toliko i kada vam odgovara nešto onda je to nacistički pozdrav, a kada vam ne odgovara onda je stari pozdrav koji nema veze sa nacizmom? Very Happy

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›

markonato je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hvala ovoj Vladi što je nastavila cirkus svojih prethodnika i omogućila sve ovo te pridonijela još većem iseljavanju Hrvatske, jer ovo nije zemlja u kojoj želim živjeti.
Sretan ti put, takvi koji razmišljaju kao ti nam sigurno neće nedostajati. Možeš recimo sreću potražiti u Francuskoj.


A ti si neki političar pa imaš urođeno to da sve okreneš onako kako tebi odgovara?

Čovječe smiješan si. Upoznat sam ja sa povijesti svastike, tj. sa činjenicom da su je nacisti zloupotrijebili. Tebi svastika u ovom kontekstu odgovara pa se ne buniš, licemjeran si do boli.

Samo pogledajte statuse koje je jučer taj degenerik Babić stavljao na fb i biti će vam jasno o kakvom se psihijatrijskom slučaju radi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 7:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto , na kraju će lgbt osobe dobiti pravo na registrirano partnerstvo.

Zlobnici bi rekli da društvene anomalije svakako treba registrirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene samo zanima gdje su gay frendly osobe bile '91?
90tih godina je netko trebao imati celicna muda da javno, ma cak ne niti javno nego pred poznanicima kaze da je gay. Tko se tada borio i promicao njihova prava, skidam mu kapu. Tih nekoliko ljudi ili manja skupina su uspjeli daleko pomaknuti crtu shvacanja i prihvacanja da bi nekih 10-15 godina kasnije u taj prostor uletili sve sami neki borci za prava i poceli graktati. To je krajnje licemjerno. Vecina tih novinara, politicara i javnih osoba samo trazi svojih 5 minuta pred reflektorima i govori ono sto drugi zele cuti. Da si te iste ljude pitao '95 sto misle o braku definitivno ne bi govorili sto i danas. Je istina, covjek mijenja misljenje dok je ziv, ali ne i pola javnog mijenja... Kada Nives Celzijus lijepi stickere PROTIV po sisama to je odjednom super. LGBT zajednica to ponosno shera, a prije godinu dana su se isprdavali sa njom i njenim postupcima jer budimi iskreni ona nema tri ciste u glavi, ali eto i ona je sebi uzela 5 minuta...
Dakle ide mi na zivce ovaj gay populizam gdje se svi odjednom razumiju u necija prava, zapravo su toliko tolerantno tupi jer da nisu onda bi pisali i govorili o puno vecim problemima u drustvu koji se ticu svih nas bez obzira na seksualnu orjentaciju, ali to nije popularno pa se o tome ne pise...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada spominjemo rat za neke mozgove je rat kulturni događaj to nam je valjda danas dobro poznato. Kada su u pitanju 91, ti i takvi kako ih već zovu gey p..... bilo ih je u satniji poslije smo saznali tko su . O njihovoj hrabrosti i izvršavanju zadaće sve pohvale. Najveći su gey p.....oni koji su nas pokrali dok je trajao rat ,i danas su od objesti postali upravo p.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2013. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lehi je napisao/la (Pogledaj post): › Kada spominjemo rat za neke mozgove je rat kulturni događaj to nam je valjda danas dobro poznato. Kada su u pitanju 91, ti i takvi kako ih već zovu gey p..... bilo ih je u satniji poslije smo saznali tko su . O njihovoj hrabrosti i izvršavanju zadaće sve pohvale. Najveći su gey p.....oni koji su nas pokrali dok je trajao rat ,i danas su od objesti postali upravo p.....


...o čemu ti pričaš, ybte??????????? zar zaista nemaš obraza?????????

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2013. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaladont je napisao/la (Pogledaj post): › Mene samo zanima gdje su gay frendly osobe bile '91?


...pa, evo - kad već pitaš: u Osijeku, u centru grada, te ponekad i u podrumu.....i znam bar dva-tri čovjeka koji su s tim svojim gej mudima nosili uniformu i nisu se razlikovali od ostalih "ljutih zenga".....dvojica su bili deklarirani gejevi i obojica mi danas tvrde da se nije puno toga promijenilo, jer su i dalje stigmatizirani kao i tada.......
...no, s druge strane - moram priznati jednu drugu stvar: bilo bi mi puno draže da ta ista gej populacija stane ponekad na stranu naroda, baš kao što određeni dio naroda stoji uz njih i njihova prava.....
...zapravo mi je žao što nikad ne podržavaju bilo što drugo, osim svojih duginih boja....
...no, kako nisam za ograničavanje ljudskih sloboda i raznih prava - svejedno sam glasala protiv i svejedno nemam ništa protiv njih, jer zapravo - baš me briga tko se s kim i kako prca........

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nisam pitao za gayeve, vec za hetero gay frendly osobe. NIsam ni pitao sto su radili utorak 03.12.1995,
nego gdje su tada bili njihovi javni istupi i promicanje prava homoseksualaca na ovakav nacin koji sada cine. Eto daj mi primjer bilo kojeg politicara ili javne osobe... Ako i uspijes naci to je otprilike to, nema ih puno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lehi je napisao/la: ›
Kada spominjemo rat za neke mozgove je rat kulturni događaj to nam je valjda danas dobro poznato. Kada su u pitanju 91, ti i takvi kako ih već zovu gey p..... bilo ih je u satniji poslije smo saznali tko su . O njihovoj hrabrosti i izvršavanju zadaće sve pohvale. Najveći su gey p.....oni koji su nas pokrali dok je trajao rat ,i danas su od objesti postali upravo p.....


1. malo je reci da ne razumijem tvoj odgovor.
2. di si bio '91 je samo izraz. To se naravno odnosi na poslijeratno razdoblje odnosno 90te
3. moj osvrt nije bio na homoseksualce nego na gay frendly populaciju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): ›
Čovječe smiješan si. Upoznat sam ja sa povijesti svastike, tj. sa činjenicom da su je nacisti zloupotrijebili. Tebi svastika u ovom kontekstu odgovara pa se ne buniš, licemjeran si do boli.


Niti sam smiješan, niti licemjeran, već zapravo suprotno. Pokušavam objasniti kako ste vi smiješni i licemjerni, za ono što vam odgovara naći ćete opravdanje u svemu, a kada se ne slažete sa nečim onda ćete gledati na stvari kako vama odgovara u tome trenutku, pa ako to nije licemjerno, a u isto vrijeme i smiješno ne znam što onda je. Pa zar nije smiješno da se Babiću prijeti što je postavio svastiku i proglašava fašistom, pazi sad PARTIZANOM, jugonostalgičarom, četnikom, pederom itd. itd. da, komunistom sam zaboravio, i na kraju takvih prijetnji se napiše za dom spremni ukrašeno sa dozom nepismenosti, pa zar to nije smiješno?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaladont je napisao/la (Pogledaj post): › Mene samo zanima gdje su gay frendly osobe bile '91?


Mene samo zanima gdje su bile osobe koje su željele ženama dati pravo glasa 1891. dakle ne žene, nego muškarci koji su im tada željeli dati pravo glasa? Trebalo je u ta vremena imati muda i istupiti za prava žena...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Počelo je počelo. A di ste vi bili 91-ve.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2013. 16:03 
Naslov: Beark ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati da nitko nije skuzio pjesnicki izricaj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la (Pogledaj post): ›
kaladont je napisao/la (Pogledaj post): › Mene samo zanima gdje su gay frendly osobe bile '91?


Mene samo zanima gdje su bile osobe koje su željele ženama dati pravo glasa 1891. dakle ne žene, nego muškarci koji su im tada željeli dati pravo glasa? Trebalo je u ta vremena imati muda i istupiti za prava žena...

A gdje je bio recimo jedan danas općepoznati "(prvo)borac za ljudska prava" Zoki Pusić, prije 90-ih? U komunizmu je bio manji od makovog zrna, a u demokraciji i je dobio krila po pitanju ljudskih prava.
Joj joj Rolling Eyes
A koliko je takvih "boraca"... koji usput rečeno sisaju državni proračun.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2013. 23:18 
Naslov:  Re: Referendum o braku 2013. [rezultati]: ZA - 65,75% , PROTIV 33,63% ; na izbore izašla tek trećin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a gdje je bila Željka Markić i ostali dušebrižnici Ustava okupljeni "u ime obitelji" kad su se obitelji deložirale iz svojih kuća i stanova, kad se Karlovčanin prijet zapalit jer ne može prehranit obitelj, kad se događa svakodnevno nasilje nad
ženama u tim istim obiteljima? ah da, to su manje važne teme za ekipu "u ime obitelji"..puno je važnije izglasati da je brak zajednica muškarca i žene..ne znam samo kako smo do sada uspjeli preživjeti bez toga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 3  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2013. 7:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     Uzalud vam tvrd svirači. Referendum je gotov.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: