Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pritvor za Glavaša

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2006. 14:24 
Naslov:  Pritvor za Glavaša
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz trećeg pokušaja prošao je zahtjev tužiteljstva da se Glavašu odredi pritvor zbog utjecaja na svjedoke zločina nad civilima u Osijeku, za koje ga se sumnjiči. Sabor treba odobriti hapšenje.

Istražni sudac zagrebačkog Županijskog suda Zdenko Posavec odredio je pritvor Branimiru Glavašu, osumnjičenom za ratni zločin nad civilima u Osijeku 1991.

Sudac je prihvatio prijedlog Državnog odvjetništva da se Glavaša pritvori zbog utjecaja na svjedoke u istražnom postupku, priopćila je predsjednica suda Mirjana Rigljan, dodajući da će rješenje biti dostavljeno strankama u postupku, koje imaju pravo žalbe, te Saboru na odobrenje izvršenja odluke o pritvoru.

Pritvaranje Glavaša, koji je saborski zastupnik, tužiteljstvo je nedavno zatražilo po treći put, tvrdeći da je Glavaš vršio pritisak na četiri svjedoka. Posavec je prethodna dva zahtjeva odbio, a nakon žalbe Državnog odvjetništva na odbijanje i posljednjeg njihovog zahtjeva, izvanraspravno vijeće Županijskog suda naložilo mu je da provjeri tvrdnje tužiteljstva, pribavi još neke podatke i potom po hitnom postupku ponovno odluči o zahtjevu, što je Posavec učinio, prihvativši prijedlog tužiteljstva.

Posavec je krajem prošloga tjedna dobio podatke o postupku koji se u Osijeku vodi protiv nepoznatog počinitelja, a zbog utjecaja na svjedoka Matu Šalinovića, bivšeg šefa osječke policije, koji je na tom mjestu naslijedio ubijenog Josipa Reihl-Kira.

Glavaša tužiteljstvo tereti da je osobno naredio zlostavljanje i ubojstvo srpskih civila Čedomira Vučkovića i Đorđa Petkovića te mučenje troje srpskih civila.

Drugoosumnjičeni Krunoslav Fehir sumnjiči se da je zlostavljao jednog zarobljenog civila i pucao u njega. On je pred istražnim sucem priznao zločin i optužio Glavaša kao nalogodavca.

Druga istraga protiv Glavaša

Državno odvjetništvo je u ponedjeljak od Sabora zatražilo skidanje zastupničkog imuniteta i odobrenje za pritvaranje i pokretanje kaznenog postupka protiv Glavaša zbog povezanosti s tzv. slučajem selotejp, odnosno posljednje istrage ratnih zločina nad civilima u ratnom Osijeku.

Saborsko Mandatno-imunitetno povjerenstvo odmah je odgovorilo na zahtjev i za ponedjeljak u 14 sati zakazalo sjednicu, na kojoj će raspravljati o skidanju Glavaševa imuniteta. Glavaša tužiteljstvo dovodi u vezu s nedavno uhapšenom šestoricom, koje se sumnjiči za ubojstva na obali Drave krajem 1991. i početkom 1992.

"U ovom trenutku ne možemo govoriti što se točno Glavašu stavlja na teret", rekla je glasnogovornica Državnog odvjetništva Martina Mihordin.

Mediji, koji su posljednju istragu prozvali "slučaj selotejp", pozivajući se na dobro upućene anonimne izvore navode da je Glavaš glavni osumnjičenik za egzekucije na obali Drave. On, prema tim napisima, nije izravno zapovijedao pripadnicima Samostalne uskočke satnije, koji su navodno počinili zločine, ali je određivao koga i kada treba smaknuti.

Slučaj selotejp

Istražni sudac osječkog Županijskog suda odredio je 30-dnevni pritvor i pokrenuo istragu nad šestoricom uhapšenih bivših pripadnika Samostalne uskočke satnije, osumnjičenima za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, priopćeno je s tog suda. Pritvor im je određen zbog opasnosti od ometanja istrage i zbog posebno teških okolnosti pod kojima je zlodjelo počinjeno. Šestero bivših pripadnika Samostalne uskočke satnije uhapšeno je krajem prošloga tjedna zbog sumnje da su krajem 1991. i početkom 1992. godine u Osijeku likvidirali srpske civile Branka Lovrića, Radoslava Ratkovića, Milutina Kutlića te Aliju Šabanovića i više zasad nepoznatih osoba. Policija nije htjela otkriti identitet uhapšenih, objavivši tek da su privedeni 50-godišnjak iz Jagodnjaka, 64-godišnjak iz Kozjaka, 44-godišnjak iz Osijeka, 40-godišnjak iz Tenje, 43-godišnjak iz Ernestinova i 38-godišnjakinja iz Osijeka.

Prenosimo s Net.hr
Photo: kcimer ::vidi cijelu fotku::

Mediji o slučaju:

Branimir Glavaš - slučaj na kojem pada hrvatsko pravosuđe? - Ivanka Toma, Jutarnji list

Osijek nakon Glavaša: 10 Glavaševih direktora i 40 članova uprava - Nikola Patković, Jutarnji list

Tko je bio Glavaš nad Glavašem? - Drago Hedl, Feral

GLEDE & UNATOČ: Djeca - Heni Erceg, Feral

Remetinec, domivine sin - Ivan Đikić, Feral

Srbe ubijala somborska skupina Nacional.hr

Glavašu skinut imunitet, pritvor ipak u Osijeku

Faber najavio kaznenu prijavu protiv Glavaša

Branimiru Glavašu skinut imunitet - Jutarnji.hr

Glavaš ide u pritvor - Index.hr

MUP odbacio Glavaševe optužbe da je "slučaj selotejp" montiran - Jutarnji.hr

Branimiru Glavašu određen pritvor - Jutarnji.hr

DORH ZATRAŽIO SKIDANJE GLAVAŠEVA IMUNITETA - HRTvijesti

Kronologija slučaja Glavaš

Vjenceslav Bill: Glavaš laže Index.hr

Glavaševa tajnica prenosila naloge za likvidacije civila - Slobodna Dalmacija


Zadnja promjena: Leon; 26.10.2006. 23:04; ukupno mijenjano 6 put/a.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2006. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A bilo je samo pitanje vremena kad će se to dogoditi.. al ja sam prije jedno pol sata taman prolazila tamo između kina i bila je čitava svita novinara pred Glavaševom zgradom..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2006. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sramota sta rade od nasih heroja !

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2006. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kad im čovjek ozbiljno smeta jer zna baš sve o njima i to mu najveći problem, a oni su svi na višim funkcijama od njega i okreću se kako vetar duva... blah..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2006. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
al ja sam prije jedno pol sata taman prolazila tamo između kina i bila je čitava svita novinara pred Glavaševom zgradom..


Gle, ja baš u to vrijeme sjedio na klupi i gledao taj cirkus Smile

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2006. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavaš ode, nekomu na račune... a što dalje? Što s nama koji ga izabrasmo? Tko će sad upravljati, drmati...?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2006. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Glavaševa tajnica prenosila naloge za likvidacije civila - Slobodna Dalmacija"
ovo je samo dokaz da tajnice...kad-tad...zataje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 24.10.2006. 0:47 
Naslov:  Re: Pritvor za Glavaša
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma iskreno da vam kazem moje je misljenje kako oni svi jedu govna ( ispricavam se na izrazavanju ). Prvog kog bi trebalo prebit to je onaj debil fehir koji je sve ovo i zapoceo kako bi bio velika faca i "domoljub". A onda nadalje. Ako ovako nastavimo zatvoriti ce sve vojnike koji su sudjelovali u domoviskom ratu i koji su branili nasu domovinu dok su oni je**** ku*** okolo po svijetu i zivo im se je*** sto ovdje ginu ljudi za svoju domovinu. A sada su se nasli pametovati ko je kriv a ko nije.... seljacine

SVI SMO MI BRANIMIR GLAVAŠ!!!

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2006. 5:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale car je napisao/la: ›

SVI SMO MI BRANIMIR GLAVAŠ!!!



Koji 'MI'? Vaši ili naši? Ja nisam Branimir Glavaš! Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 24.10.2006. 21:27 
Naslov:  Re: Pritvor za Glavaša
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LOOOOOL!!!

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2006. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Sale car je napisao/la: ›

SVI SMO MI BRANIMIR GLAVAŠ!!!



Koji 'MI'? Vaši ili naši? Ja nisam Branimir Glavaš! Smile


Nisam ni ja, koliko znam.. nisam ni Ante Gotovina..
Osoba osijek031.com smile a tko ste vi? osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2006. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam Ante, a Gotovina mi je omiljen nacin placanja Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2006. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tata krade šećer,
mama krade ulje...


Stariji znaju kako ovo završava.



P.S. Kad smo ga već spomenuli, Ante Gotovina je božja ovčica za Branimira Glavaša.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: