Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što će biti s Kulturnim centrom u Eurodomu? Do daljnjega - ništa!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2013. 11:07 
Naslov:  Što će biti s Kulturnim centrom u Eurodomu? Do daljnjega - ništa!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radovi na zgradi Eurodoma i dalje se odvijaju puževim korakom, a na objektu koji se nalazi na sjeveroistočnom dijelu zgrade postavljena je velika oznaka "KC" što označava buduću namjenu te zgrade – da služi kao budući Kulturni centar Grada Osijeka.

No, ako ste pomislili kako je to ujedno i znak da će otvaranje Centra uslijediti uskoro, prevarili ste se. Po svemu sudeći, Kulturni centar neće biti otvoren još barem dvije godine.

Razlog nije teško pogoditi – money, money, money. Naime, dogovor između tvrtke Eurodom d.o.o. i Grada je taj da će tvrtka ovaj objekt dovesti do roh-bau faze i potom ga predati Gradu koji će ga dovršiti i opremiti. Trenutno se radi na natječaju za izradu glavnog projekta uređenja i opremanja, a potom slijede izbor opreme, materijala i izvođača te sami radovi. Obzirom da kod nas to sve traje k'o ruska zima, a i novca nema pa nema, čini se kako KC neće biti otvoren prije 2015. godine.

Grad je Ministarstvu kulture poslao projekt uređenja Kulturnog centra za koji će Ministarstvo aplicirati za novac iz europskih strukturnih fondova. Sa svoje strane, Grad je u proračunu za 2014. godinu predvidio iznos od milijun i pol kuna (od čega milijun kuna iz novog zaduživanja za kapitalne projekte) za uređenje prizemlja KC-a gdje će se nalaziti poslovni prostori koji bi trebali donositi profit od najma.

Da podsjetimo, budući Kulturni centar imat će ukupnu površinu od 5.072 kvadrata, od čega 3.798 m2 nadzemnog dijela, 678 m2 zatvorene podzemne etaže te 596 m2 otvorenog prostora. Njegov središnji sadržaj činit će koncertna dvorana s velikom pozornicom i pratećim sadržajima veličine 2.200 m2 s 400 mjesta u gledalištu. Tu će još biti i galerijski prostor, poslovni i kulturni prostor, uredi, ljetna pozornica itd., a postoji i ideja da se u sklopu KC-a nalazi budući Muzej lutkarstva. Plan je da dvorana bude opremljena i sustavom za simultano prevođenje kako bi mogla služiti kao multifunkcionalna scena namijenjena različitim programima kao što su koncerti, kazališne predstave, multimedijske projekcije, kongresi i drugi sadržaji.

Dakle, lijepo zamišljeno ali, kako stvari stoje, do daljnjega ništa od toga. A tko zna, kakvim tempom se odvijaju radovi na glavnoj zgradi, ne bi nas začudilo ni da se cijeli Eurodom otvori tek 2015. (ako i tada).



Tekst i foto: M.M./Osijek031.com



Pročitajte i...
Tehnički pregled zgrade Eurodoma 15. kolovoza
Eurodom će biti otvoren tek za godinu dana?
Eurodom Osijek: sklopljen ugovor za dovršetak gradnje 2013.
Zbog Eurodoma će se proširiti raskrižje Trpimirove i Vukovarske ulice
Nastavlja se trakavica zvana Eurodom – Grad i tvrtka Eurodom igraju se "gluhih telefona"
Golemi Eurodom u Osijeku može biti gotov za pet mjeseci?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2013. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema vise koncerata u kinu europa...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2013. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › nema vise koncerata u kinu europa...


kako si to iscitao iz ovoga ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2013. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako ce biti koncertna dvorana od 400 mjesta sa dovoljnim brojem parkiralista i pravljena za tu svrhu...tesko mi je vjerovati da ce neko se gurati u europu...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2013. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la: ›
ako ce biti koncertna dvorana od 400 mjesta sa dovoljnim brojem parkiralista i pravljena za tu svrhu...tesko mi je vjerovati da ce neko se gurati u europu...


Nije uvijek nova "kanta" i bolja "kanta". Europa ima štih...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2013. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sve je to meni jasno da ima stih i da je lijepo i sve 5,ali nije za ni malo ozbiljnije koncerte...mislim da ce prganizatorima biti vaznije da prodaju sto vise ulaznica;)

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2013. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › ma sve je to meni jasno da ima stih i da je lijepo i sve 5,ali nije za ni malo ozbiljnije koncerte...mislim da ce prganizatorima biti vaznije da prodaju sto vise ulaznica;)


Kino Europa ima kapacitet više od 1000 ljudi od kada nema stolice. Do kad je imalo stolice kapacitet je bio 500 ljudi- bez gužvanja.

U kinu Urania danas je bilo 400 ljudi... i nije bilo gužvanja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2013. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kako je bilo lijepo u Radnjaku

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: