Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Unikom se priprema za novu zimsku sezonu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65866
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2013. 10:17 
Naslov:  Unikom se priprema za novu zimsku sezonu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako trenutno uživamo u natprosječno toploj jeseni za ovo doba godine i, kako stvari stoje, tako će ostati barem još desetak dana, nikad ne znaš kad će zima pokazati svoje zube i zabijeliti grad snježnim pokrivačem. Toga su svjesni i u gradskoj komunalnoj tvrtki Unikom koja se brine o održavanju prometnica u gradu.

Da podsjetimo, prošle godine došlo je do povećanja opsega posla Unikomovih djelatnika nakon što je tvrtka preuzela brigu o održavanju bivših javnih cesta koje se sada vode kao nerazvrstane. Tako će Unikom i ove godine biti zadužen za održavanje 96 kilometara bivših javnih cesta, sada nerazvrstanih cesta IA. prioriteta, 90 km nerazvrstanih cesta IB., II., III. i IV. prioriteta, 75 km pješačkih površina i 39 kilometara biciklističkih staza.

Ne želeći da ih snijeg iznenadi (što se zimskim službama u Hrvatskoj redovito događa), vodstvo tvrtke odlučilo je uložiti sredstva u novu, pojačanu mehanizaciju. Pored već postojeća 22 vozila raznih veličina i namjena, planira se opremiti još dva kamiona plugovima i posipačima, kao i nabaviti vozilo za mokro posipanje koje bi trebalo pružiti bolju zaštitu od poledice na opasnim mjestima poput mostova i nadvožnjaka. Procjene govore kako će i za ovu sezonu biti potrebno osigurati oko 1.500 tona soli.

Dakle, Unikom se čini spreman za novu zimsku sezonu, a ta će spremnost vrlo brzo doći na ispit. Iako su građani prošlih sezona nerijetko sipali drvlje i kamenje po Unikomu izražavajući nezadovoljstvo radom zimske službi, a manjkavosti u radu je svakako bilo, vidjet ćemo hoće li se ove sezone neke stvari bolje organizirati.

Tekst: M.M./Osijek031.com

Foto: Ana Mišin/Foto-arhiv031



Pročitajte i..
Visoke temperature u listopadu ruše stogodišnji prosjek

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2013. 18:15 
Naslov:  Re: Unikom se priprema za novu zimsku sezonu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moram si ovu temu staviti u podsjetnike, pa da je izvučem kad ih snijeg iznenadi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2013. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da se ne pripreme kao prošle godine... Ja sam nove zimske gume kupio, pripremio i lance, tako da se ne oslanjam na njih....

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2013. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la: ›
Samo da se ne pripreme kao prošle godine... Ja sam nove zimske gume kupio, pripremio i lance, tako da se ne oslanjam na njih....

A lopatu si zaboravio i to pravu metalnu, a ne ona plastična govna

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: