Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kreće sadnja nove šume kod Kopike

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2013. 13:13 
Naslov:  Kreće sadnja nove šume kod Kopike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što smo izvještavali, u proljeće ove godine djelatnici Uprave šuma, podružnica Osijek, posjekli su stara i sigurnosno opasna stabla topole na lijevoj obali Drave između pješačkog mosta i Copacabane.

Riječ je o približno 9,5 hektara šume gdje će ovih dana započeti sadnja nove šume. Prva faza radova već je obavljena, stanište je pripremljeno i formirane su uzgojne staze, a za nekoliko dana kreće i druga faza radova, pošumljavanje.

Na tom se prostoru planira sadnja šest tisuća autohtonih vrsta drveća, bijele i crne topole, vrbe, hrasta, jasena i trešnje. Sve sadnice uzgojene su u rasadnicima Hrvatskih šuma. Obzirom da meke listače vrlo brzo rastu, očekuje se kako će na tom prostoru već za nekoliko godina nastati nova mlada šuma.

Planira se također postavljanje staze za šetnju te proširenje središnjeg prostora koji će zajedno s postojećom trim-stazom činiti jednu skladnu cjelinu i ugodno mjesto za šetnju ili rekreaciju Osječana.



Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Marin Franov/Foto-Arhiv031


Pročitajte i..
Zbog radova na uređenju šume kod Kopike povremeno zatvoren dio šetališta uz Dravu
[VIDEO] Pogledajte što je ostalo od 'šumice' preko Drave


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jack Fate
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2013. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cisto sam znatizeljan, kakva su to sigurnosno opasna stabla, sto ih razlikuje od "samo" opasnih stabala?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2013. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za 20-tak godina možda budemo imali šumu kakva je bila prije godinu dana.

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kravar2
Offline
Ukupno postova: 5
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2013. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...možda bi uvaženi foto-graf trebao otići na Veliku Lončanicu...neako mi to izgleda kao veći eko problem od sječe te krčevine šume:-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visibaba
Offline
Ukupno postova: 74
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2013. 8:55 
Naslov:  Re: Kreće sadnja nove šume kod Kopike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ETO , toliko je bilo vike a nizašta .
kada se posjekla ona džungla ja sam jedini valjda u gradu to jedva dočekao i blagoslovio onoga tko god da se toga dosjetio ( briga me za stranke , politike i ostale interese materijalne koji su se spominjali u to vrijeme na ovim stranicama !) . jer ono je zaista bila katastrofa - drveća se opasno naginjala ne samo na bic stazu ,koja je usput rečeno bila neupotrebljiva zbog obraslosti i starih naslaga suhog lišća - nego je malo malo i na šetnjicu palo pokoje trulo deblo . a unutri opasnosti svakojake ( bilo je i pucnjave ), tako da niš koristi ni od onih puteljaka ako ste htjeli na kopiku doći po hladovini ! a ona šumica iza benta ćist je dovoljna za " pluća " grada .
sad šta god da posade za pohvalu je , iako bi meni tu najbolje pasao jedan veliki veliki park za dječicu sa svim mogućim spravicama za sve uzraste . da da , utopija je to znam , pored ovih naših vandala .
pozdrav !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2013. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što ne posadite bagrem, to je odlična paša za pčele i a bagrem kao samo drvo je više kalorično za ložiti od topole.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: