Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ako vas susjed vidi da vodite ljubav platit ćete kaznu od pet i više tisuća kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2013. 12:43 
Naslov:  Ako vas susjed vidi da vodite ljubav platit ćete kaznu od pet i više tisuća kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako vas susjed vidi da vodite ljubav, platit ćete kaznu od pet i više tisuća kuna, imate li slučaj obiteljskog nasilja, to će vaš koštati 1.000 i više kuna, nužda na javnom mjestu uzet će vam do 2.000, a prosjačenje 3.000 kuna.... Ove izmjene predlaže potencijalno novi Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira koji je izazvao brojne kontroverze, čak i od strane koalicijskih partnera SDP-a, HNS-a.

Kontradiktoran, antiliberalan, socijalno neosjetljiv, takve su bile kritike HNS-ovaca što se tiče Vladinog prijedloga zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

- 'Ako se dogodi neko obiteljsko nasilje između muškarca i žene, kazna je 1.000 ili više kuna, a za slučaj da ste ostavili otvoren prozor vlastite spavaće sobe i da vas je susjed vidio iz susjedne zgrade kako vodite ljubav, onda će vas to koštati pet i više tisuća kuna - rekao je Goran Beus Richembergh, saborski zastupnik HNS-a, piše Dnevnik.hr.

Pišanje na javnom mjestu koštat će vas 2.000 kuna
Za nuždu na javnom mjestu kazna može biti do 2.000 kuna, a za prosjačenje tri. Ako hodate goli na javnom mjestu, platit ćete od 2.000 do 4.000 kuna. Ono što je najapsurdnije u svemu tome jest činjenica da u prijedlogu Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira nema definicije javnog mjesta.

HNS je ovakav zakon prozvao ćudorednim i antiliberalnim, a kako se čini, neće tako skoro u saborsku proceduru.

Autore kontroverznog zakona prozvali pendrečarima

- Očito je i iz naših reakcija da zakon nije dovoljno snažno poduprt da bi mogao biti u vrhu dnevnog reda i da bi mogao biti raspravljan. Naime on je vrlo, vrlo kontroverzan - rekao je Richembergh. Inače, HNS-ovci su autore ovog zakona prozvali pendrečarima!

Glasna muzika iz auta i trubljenje – od 1.000 do 3.000 kuna

Josip Kregar rekao je da je važno postići kompromis između SDP-a i HNS-a te unaprijediti zakon. Jer po ovom prijedlogu zakona ako trubite, preglasno puštate glazbu iz auta ili kucate i zvonite drugima na vrata kazna je od 1.000 do 3.000 kuna.

Bušite ili imate radove od 22 sata do 6 ujutro – od 3.000 do 5.000 kuna.

- On je pisan više kao policijski zakon, a regulira slobode i prava građana - rekao je Kregar. Inače, Zakon o prekršajima nije se mijenjao od 1994. godine.

Izvor: Net.hr
Foto: Daniel Antunović/Foto-arhiv031





Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2013. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     Kolika je kazna za susjeda koji voli viriti u tuđe privatno vlasništvo? Sklizav teren... Jedni vole gledati, drugi biti viđeni. Za državu je najbolje da novčano kazni obje kategorije, a učesnici događaja će se uljudno pozdraviti mahanjem spolovilom, i život ide dalje.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2013. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to je sve katastrofa, ja znam slucaj kad je covjek tuzio policajca koji mu je dao kaznu za uriniranje

jer je ovaj tvrdio da ga je policijac promatrao i gledao mu u spolovilo Very Happy

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2013. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ove zakone kao da smišljaju zagorci da se imaju oko čega suditi.

jebote, uskoro neću smjeti biti gologuz ni u stanu Rolling Eyes





maddox_rumble je napisao/la: ›
ma to je sve katastrofa, ja znam slucaj kad je covjek tuzio policajca koji mu je dao kaznu za uriniranje

jer je ovaj tvrdio da ga je policijac promatrao i gledao mu u spolovilo Very Happy

zanima me ako znaš u kom je stadiju slučaj?

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2013. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako će susjed dokazati da me je vidio? Uslikati ili snimiti? Mene u mom pribvatnom stanu? Mislim da je to onda kažnjivo...dakle, notorna glupost od prijedloga.

Plus da me može vidjeti i kroz zatvoren prozor, jel Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2013. 16:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
Kako će susjed dokazati da me je vidio? Uslikati ili snimiti? Mene u mom pribvatnom stanu? Mislim da je to onda kažnjivo...dakle, notorna glupost od prijedloga.

Plus da me može vidjeti i kroz zatvoren prozor, jel Very Happy

kako smo se puno puta osvjedočili, osobe koje smišljaju zakone su KRETENI i to 99,99 % (dopuštam malu pogreškicu) Razz .
oni samo donesu zakon kojim se odredi kazna za određenu radnju, a kako će se utvrditi sam taj prekršaj, to ne piše u zakonu.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2013. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako ju vodimo gdje?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2013. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo za susjeda i vođenje ljubavi je smišljao netko iz zajebancije ili je glup ko stup. Znači sad kad ti ćirne susjed kroz prozor, nije više voajer, već uzorni građanin. Hahaha, kakve budalaštine!

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2013. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2013. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači jeftinije tuć nego k*rat :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2013. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koje gluposti loviti ljude za uriniranje sex ..Imali nekakva kazna ,i kolika je za veledomoljube što su opljačkali ovaj grad ovaj narod koji danas teško preživljava ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2013. 2:03 
Naslov:  Re: Ako vas susjed vidi da vodite ljubav platit ćete kaznu od pet i više tisuća kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › ...Jer po ovom prijedlogu zakona ako trubite, preglasno puštate glazbu iz auta ili kucate i zvonite drugima na vrata kazna je od 1.000 do 3.000 kuna.
Bi li netko znao koja je ovo idiotarija te koji je idiot ovo predložio?
Nigdje se ne navodi kad i zašto.

I sad npr. nekakvi podstanari divljaju i cijela zgrada ne može spavati. U slučaju da im tko od stanara pozvoni ili pokuca da se stišaju ovi pozovu policiju i tužakaju se s cijelom zgradom i nitko im ništa ne može, wtf?
Ili još bolje, susjedu suklja dim iz stana a ti mu zbog famoznog zakona nećeš pokucati da ga probudiš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2013. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da bih se kazne naplaćivale potrebno je imati koliko toliko zdrav sustav u gradu dakle naplata ide kako za koga..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2013. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Ako vas susjed vidi da vodite ljubav, platit ćete kaznu od pet i više tisuća kuna

ovo se odnosi samo na izvanbračne partnere Wink

Citat: ›
nužda na javnom mjestu uzet će vam do 2.000,

jel ista cijena za veliku i malu nuždu ?

Citat: ›
a prosjačenje 3.000 kuna..

ovo je najjače..ima li netko da prosjači iz zabave i zbog zarade

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2013. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›


Čudoredna policija i građani revno rade na punjenju proračuna. osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: