Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vatikanski ugovor: od milijarde proračunskih kuna za udruge, 330 milijuna ide Crkvi! Treba li otkazati Vatikanske ugovore?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2013. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa evo ove koje ja znam dobivaju sredstva iskljucivo zato sto imaju politicke veze bilo na lokalnoj bilo na drzavnoj razni, pricati da su udruge nesto sto ce sprijeciti "korupciju, pljacku, ksenofobiju" itd je smjesno, pogotovo u ovoj drzavi... a pogotovo od tebe koji si olicenje ksenofoba

zasto bi se iskljucivo financiranje crkve moralo "birati" ? ajmo onda birati i kojima cemo udrugama dati novac (da nepricam o ostatku trosenja na podobne)

crkva za razliku od 99% tih udruga radi puno toga korisnoga, samo sto se za razliku od nekih konstantno ne busaju od prsa, to sto ti to ne vidis ili u svojoj mrznji i prijeziru ne zelis vidjeti je tvoj problem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2013. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): › pa evo ove koje ja znam dobivaju sredstva iskljucivo zato sto imaju politicke veze bilo na lokalnoj bilo na drzavnoj razni, pricati da su udruge nesto sto ce sprijeciti "korupciju, pljacku, ksenofobiju" itd je smjesno, pogotovo u ovoj drzavi... a pogotovo od tebe koji si olicenje ksenofoba

zasto bi se iskljucivo financiranje crkve moralo "birati" ? ajmo onda birati i kojima cemo udrugama dati novac (da nepricam o ostatku trosenja na podobne)


Hehe, on je za demokratiju, a ne da svatko priča što hoće Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.10.2013. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Od sutra prestajem je napisao/la: › Prijedlog. Neka se Crkva preobrazi u nevladinu udrugu. Nevladine udruge iz proračuna dobivaju 1.6 milijardi kuna, a Crkva 0.3 mlrd kn. Udruge nisu problem, Crkva je. Nevladine udruge imaju x puta manje članova nego Crkva, ali ni to valjda nije bitno.
tranquilize je napisao/la: › igrom slucaja sam zadnjih par mjeseci dobio uvid u nacin rada par tih velebnih "udruga", mogu reci da mi se zgadio zivot, i onda te udruge koje sa mizernim ili cak fiktivnim brojem clanova izvlace pozamasne sume (a kad se zbroje na hrpu sulude) za smjesne i tragikomicne projekte/performanse rade ovakve inicijative. omililo im se pa bi i crkvin udio, ako cemo tako ja sam za, neka i udruge i crkvu financiraju clanovi pa nam eto 2 milijarde kuna vise...
Besmrtnik_Turms je napisao/la: › Potpisujem...
Besmrtnik_Turms je napisao/la: › Hm, možda.Premda se ne bi složio, pogotovo ovo za CRkvu, živimo u tkz. demokraciji, većina je katolika. Ne znam za kolegu forumaša, ono što govori stoji, ne treba ga diskreditirati ako je HDSSBovac, Srbin ili peder, upravo pričamo o toleranciji. Kad smo kod toga, mislim da te kvazi tolerantne udruge su samo produžena ruka vlasti koja radi po onome režimu koji jedino i poznaje - komunističkom, a to je totalitarno i režimski. Od Perkovića, Radmana i čistke, EPH kojekakvih Hedlova i sl. A te su udruge pokazale koliko su tolerantne dok su ispivale grafite po crkvama, palile djevojke po štandovima i sl
tranquilize je napisao/la: ›
pa evo ove koje ja znam dobivaju sredstva iskljucivo zato sto imaju politicke veze bilo na lokalnoj bilo na drzavnoj razni, pricati da su udruge nesto sto ce sprijeciti "korupciju, pljacku, ksenofobiju" itd je smjesno, pogotovo u ovoj drzavi... a pogotovo od tebe koji si olicenje ksenofoba. zasto bi se iskljucivo financiranje crkve moralo "birati" ? ajmo onda birati i kojima cemo udrugama dati novac (da nepricam o ostatku trosenja na podobne). crkva za razliku od 99% tih udruga radi puno toga korisnoga, samo sto se za razliku od nekih konstantno ne busaju od prsa, to sto ti to ne vidis ili u svojoj mrznji i prijeziru ne zelis vidjeti je tvoj problem.



prevesti na francuski / engleski, poslati kao osjecku razglednicu na sljedecu adresu:

Musée de la Révolution française
Place du Château
BP 1753
38220 Vizille
L'Union Européenne



i na poledjini obavezno navesti datum -> 14.10.2013.
da ne pomisle ljudi da je razglednica s pocetka 18. stoljeca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2013. 1:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
Od sutra prestajem je napisao/la: › Prijedlog. Neka se Crkva preobrazi u nevladinu udrugu. Nevladine udruge iz proračuna dobivaju 1.6 milijardi kuna, a Crkva 0.3 mlrd kn. Udruge nisu problem, Crkva je. Nevladine udruge imaju x puta manje članova nego Crkva, ali ni to valjda nije bitno.
tranquilize je napisao/la: › igrom slucaja sam zadnjih par mjeseci dobio uvid u nacin rada par tih velebnih "udruga", mogu reci da mi se zgadio zivot, i onda te udruge koje sa mizernim ili cak fiktivnim brojem clanova izvlace pozamasne sume (a kad se zbroje na hrpu sulude) za smjesne i tragikomicne projekte/performanse rade ovakve inicijative. omililo im se pa bi i crkvin udio, ako cemo tako ja sam za, neka i udruge i crkvu financiraju clanovi pa nam eto 2 milijarde kuna vise...
Besmrtnik_Turms je napisao/la: › Potpisujem...
Besmrtnik_Turms je napisao/la: › Hm, možda.Premda se ne bi složio, pogotovo ovo za CRkvu, živimo u tkz. demokraciji, većina je katolika. Ne znam za kolegu forumaša, ono što govori stoji, ne treba ga diskreditirati ako je HDSSBovac, Srbin ili peder, upravo pričamo o toleranciji. Kad smo kod toga, mislim da te kvazi tolerantne udruge su samo produžena ruka vlasti koja radi po onome režimu koji jedino i poznaje - komunističkom, a to je totalitarno i režimski. Od Perkovića, Radmana i čistke, EPH kojekakvih Hedlova i sl. A te su udruge pokazale koliko su tolerantne dok su ispivale grafite po crkvama, palile djevojke po štandovima i sl
tranquilize je napisao/la: ›
pa evo ove koje ja znam dobivaju sredstva iskljucivo zato sto imaju politicke veze bilo na lokalnoj bilo na drzavnoj razni, pricati da su udruge nesto sto ce sprijeciti "korupciju, pljacku, ksenofobiju" itd je smjesno, pogotovo u ovoj drzavi... a pogotovo od tebe koji si olicenje ksenofoba. zasto bi se iskljucivo financiranje crkve moralo "birati" ? ajmo onda birati i kojima cemo udrugama dati novac (da nepricam o ostatku trosenja na podobne). crkva za razliku od 99% tih udruga radi puno toga korisnoga, samo sto se za razliku od nekih konstantno ne busaju od prsa, to sto ti to ne vidis ili u svojoj mrznji i prijeziru ne zelis vidjeti je tvoj problem.



prevesti na francuski / engleski, poslati kao osjecku razglednicu na sljedecu adresu:

Musée de la Révolution française
Place du Château
BP 1753
38220 Vizille
L'Union Européenne



i na poledjini obavezno navesti datum -> 14.10.2013.
da ne pomisle ljudi da je razglednica s pocetka 18. stoljeca.



Oho! Vidiš da možeš bez govora mržnje i bjesnomučnih izljeva netolerancije i primitivizma kad se potrudiš! Doduše, još piskaraš gluposti, ali i ovo je veliki napredak. Bravo!
Btw, zbog posla nisam stigao pročitati sve na forumu, kakoje prošlo pivo s legama s foruma? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2013. 1:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Ako je vecina katolika, onda bi Crkva trebala biti prva koja bi podrzala prijedlog po kojem bi svaki porezni obveznik sam odlucio zeli li placati porez Crkvi iz svoje place. I ja bih se tu s Crkvom slozio - neka svaki gradjanin sam odluci zeli li davati novac ovaj ili onoj crkvi, ili nijednoj. Pravo svakoga je vjerovati u sto god zeli, kao sto je i obveza financirati to vjerovanje.

Ne znam gdje si ti vidio diskreditiranje osobe. Komentirao sam ono sto pise - obicne jeftine floskule za one kojima se da manipulirati takvim floskulama.

Gdje su se palile djevojke?! Na lomacama?!

Btw. iz onoga sto pises imam dosta cvrst osjecaj da nisi svjestan koje i kakve se sve udruge u RH financiraju. Zao mi je sto obrazovni sustav ne govori i o tome kakve sve udruge u RH postoje i cime se sve bave, jer ljudima koji nisu upoznati s tim informacijama moze se prodati svakakva prica, pa i ona da "udruge produzene ruke vlasti" dobiju milijardu kuna iz proracuna.

Tvrditi da vecina novca za udruge odlazi "produzenim rukama vlasti" moze se samo iz dva razloga: zle namjere ili zatucanosti (proizasle iz neobrazovanja, neupucenosti i indoktrinacije).


"Floskule" si povezao s HDSSBom i tu pokušao minirati, preočito.
Ne, nisu palili na lomačama - nego pri prikupljanju potpisa. Nisi to znao? Jedna je djevojka teže ozljeđena. Bi li imao istu reakciju da se to isto napravi homoseksualcu ili npr. nekom Srbinu, naravno da ne, a to je već netolerancija, mržnja, zadojenost i zatupljenost.
Tvoj čvrst osjećaj je pogrešan. Dovoljno je pogledati trag novca i koje su udruge koliko novaca dobile, a potom njihovo djelovanje i "borba za jednakost i toleranciju".
Tvrditi da takve udruge ili ako hoces EPH, HRT i sl nije produzena ruka vlasti je i iz zle namjere i zatucanosti proizašle iz režimskoh i totlitarnog opredjeljenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: