Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradonačelnik dodijelio ključeve tri gradska stana povodom Svjetskog dana stanovanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65895
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2013. 14:35 
Naslov:  Gradonačelnik dodijelio ključeve tri gradska stana povodom Svjetskog dana stanovanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Današnji dan (prvi ponedjeljak u listopadu) Ujedinjeni narodi su proglasili Svjetskim danom stanovanja koji se obilježava i u Hrvatskoj.

Poseban razlog za slavlje Svjetskog dana stanara imaju tri obitelji koje su danas iz ruku gradonačelnika primile ključeve gradskih stanova. Grad je sklopio s njima ugovore o najmu i dodijelio im ključeve stanova u skladu s važećom listom kandidata za davanje gradskih stanova u najam.

Povodom Svjetskog dana stanovanja gradonačelnik Ivan Vrkić također je primio i vodstvo Udruženja stanara grada Osijeka. Tijekom susreta se razgovaralo o aktualnim temama poput legalizacije i s njome povezane certifikacije stambenih zgrada, ugradnje mjernih instrumenata u zgradama koje ih nemaju kako bi se smanjila potrošnja toplinske energije te novih propisa vezanih uz razvrstavanje otpada. Gradonačelnik je ujedno čestitao Udruženju dva desetljeća postojanja tijekom kojih je ono mnogobrojnim Osječanima pomoglo u rješavanju problema koji ih muče.

A kada je riječ o izgradnji novih stanova, kako smo već pisali, u Umaškoj ulici se gradi zgrada sa 63 stambene jedinice koje će grad dati u najam sukladno listi prioriteta.

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Elena Sunček/Foto-arhiv031



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2013. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što je po vama više isplativo:

- biti podstanar cijeli život (znači nemaš ništa svoje)

- uzeti kredit i sljedećih 30 godina živjeti sirotinjski (čitaj:provesti život presipavajući iz šupljeg u prazno) pa tamo negdje u 60-toj godini života konačno otplatiti kredit

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2013. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
.....pa tamo negdje u 60-toj godini života konačno otplatiti kredit

... ukoliko u međuvremenu ne izgubiš posao pa ostaneš bez svega Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2013. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › što je po vama više isplativo:

- biti podstanar cijeli život (znači nemaš ništa svoje)

- uzeti kredit i sljedećih 30 godina živjeti sirotinjski (čitaj:provesti život presipavajući iz šupljeg u prazno) pa tamo negdje u 60-toj godini života konačno otplatiti kredit


ja sam se "doživotno" vezao kreditima..nažalost Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2013. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › što je po vama više isplativo:

- biti podstanar cijeli život (znači nemaš ništa svoje)

- uzeti kredit i sljedećih 30 godina živjeti sirotinjski (čitaj:provesti život presipavajući iz šupljeg u prazno) pa tamo negdje u 60-toj godini života konačno otplatiti kredit


ja sam se "doživotno" vezao kreditima..nažalost Crying or Very sad

Meni ostalo još nekih šest, sedam godina...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2013. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja si tek trebam zabit ekser u čelo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2013. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U je, cak tri. Pa to je zbilja vijest. Ne bi valjalo da je vise, umorio bi se gradonacelnik od rukovanja..
@milo_moje
Ako vec isti ili priblizni iznos dajes za stanarinu onda je bolje da taj novac zapravo dajes sebi kroz ratu za stan, jer ce ti ostati ta vrijednost ako uspijes otplatiti. Kao podstanar u svakom slucaju nemas nista, a bacis novac u vjetar. Jedino ako ti je problem da te veze mjesto..
Po meni najbolja opcija je pod 3.
- otici van na par godina pa si kupiti krov ili makar imati manju kreditnu zaduzenost..
Vozenjem kamiona po Americi mozes si kupiti stan za 2-3 godine..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2013. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2013. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam lika koji je ozenio jednu narkomanku za lovu, dobio boravisnu i radnu dozvolu i vozi kamion po USA..Za dvije godine kupio je svoj kamion i sad si je uvecao zaradu..On ce sve svoje zivotne probleme rijesiti za maksimum 3-4 godine..
Naravno za kamion je polagao tamo, posto ne priznaju pretjerano nase dozvole..makar tad nisu..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2013. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas u ovo vrijeme krize većina građana nema za osnovne potrebe življenja . Dakle sramno je i naplaćivati tako skupu stanarinu tako nije bilo skupo ni za vrijeme vladavine crvenih..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2013. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
što je po vama više isplativo:

- biti podstanar cijeli život (znači nemaš ništa svoje)

- uzeti kredit i sljedećih 30 godina živjeti sirotinjski (čitaj:provesti život presipavajući iz šupljeg u prazno) pa tamo negdje u 60-toj godini života konačno otplatiti kredit


Ovisi o tome da li si sam ili imaš (planiraš imati) obitelj, da li imaš posao i koliko zaradjuješ, da li ti je taj posao siguran bar donekle...što danas nije slučaj ni sa jednim poslom.
Nije slučajno da sve više "mladih" živi i dalje s roditeljima koji imaju neku kuću ili stan. Sve je to odraz ekonomskih prilika (neprilika) u kojima živimo zadnjih 20 godina a nema ni na pomolu nekih pozitivnih pomaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2013. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
Po meni najbolja opcija je pod 3.
- otici van na par godina pa si kupiti krov ili makar imati manju kreditnu zaduzenost..
Vozenjem kamiona po Americi mozes si kupiti stan za 2-3 godine..


Jadno je to kad moraš napustiti svoju lijepu zemlju da bi negdje drugdje kruha tražio Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dunja123
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2013. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je što su se počeli djeliti gradski stanovi,nadam se da če biti još dodjela jel naš grad na Dravi ima jako puno problema i stambene politike,jer u gradu ima dosta napuštenih stanova i to u prilično lošem stanju!A pogotovo ako se trend blokiranih računa i ovrha nastave ,to je veliki problem u našem gradu,jer veliki broj radno sposobnih tj odraslih osoba ima blokiran račun, zbog nekih ne plačenih računa i sl! A Mogu reči da ako mi ko građani ne zaustavimo taj crni trend blokada i ovrha još više naših sugrađana biti če gladni i žedni i tko zna i na ulici,jer račun mu blokiran što znači za podstanare nema kn,i onda što činiti!? dobro kaže letak koji ima i na facebook grupi blokiranih,tko če hraniti djecu blokiranih računa? ili da bi ubili čovjeka ne treba pucati,več oduzmite mu posa i blokirajte mu račun! Zato predlažem da grad učini povodom te teme našim sugrađanima pogotovo onima koji imaju mala primanja,nekima več i struju moguče svaki dan isključuju! zato u dogledno vrijeme planira se uvest podružnica u osijeku udruge blokiranih da se zakon o tom izmjeni u korist blokiranih građana!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2013. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..super, a na koji način misliš zaustaviti "crni trend blokada i ovrha" kao građanka?????

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2013. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hoce netko od blokiranih reci kako je do toga doslo?
Pa zivimo u kapitalizmu i demokraciji..dakle ako uzivate neku uslugu morate ju i platiti..
Za nase gradjane se moze reci da zive preko svojih mogucnosti, zaduzuju se, dizu kredite za automobile , zaduzuju se na karticama za skijanje, znam nekoliko ljudi koji toboze nemaju za platiti plin, ali imaju za skupe igracke koje su im hobi!?
Pricamo li o tim ljudima ili o nekim drugima..
Za one koji nemaju za plin postoji opcija da grad sufinancira rezijske troskove, pa socijalna skrb, pa jos nekoliko varijanti, ali one dakako ne vrijede ako imate automobil primjerice..
Nisam primjetila da nasi sugradjani pretjerano stede..
Da su racionalni u potrosnji..
Ima se za cugu, za kave, za skupe bicikle, za skupe fotoaparate, za motore, za kojekakvu opremu..
a ono gle, duguju tri racuna za plin..
Pa tko je tu lud?
Umirovljenike bih tu izuzela, oni su zbilja ugrozeni..
Dakako i oni koji nemaju za kruha, ti nemaju ni za internet pa tu ni ne piskaraju..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: