Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kazneno djelo nametljivog ponašanja [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2013. 15:43 
Naslov:  Kazneno djelo nametljivog ponašanja [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od početka ove godine, u kazneni je zakon uvršteno postupanje koje je mnogima zagorčavalo život, a nisu imali zakonske mehanizme zaštite. Kazneno djelo nametljivog ponašanja koje opisuje članak 140 kaznenog zakona novost je u hrvatskom zakonodavstvu. Podrazumijeva uhođenje, ometanje privatnosti, ali i slanje sms poruka uvredljivog ili prijetećeg sadržaja, a upravo to je česta praksa zlonamjernika na našem području, kažu u policiji. Od sada svi koji se služe takvim metodama riskiraju zatvorsku kaznu do 3 godine. Na našem se području vodi šest sudskih postupaka zbog nametljivog ponašanja, a iako se u Hrvatskoj tek očekuje donošenje prve presuda, poruka je jasna, možda se možete sakriti od osobe koju uznemirujete, ali od policije ne.

U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- prisilne naplate duga
- Work Abroad 3
- ŽNK Osijek – Dinamo Maksimir

Osječka televizija - Vijesti, 02.10.2013.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.evil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Antunovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2013. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dali u to "NAMETLJIVO PONAŠANJE" spada i kada me zovu iz call centra i nude mi usluge drugih teleoperatera i kojekakve slične gluposti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.10.2013. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HAZU, HRT, Kaptol, raznorazni stozeri i domovinsko-folklorne udruge, HDZ, HDSSB, HSP, itd. itd. svi bi oni prvi trebali pozavrsavati po zatvorima kao izraziti primjeri izrazito nametljivog ponasanja / ometanja privatnosti gradjana. fakat, ne samo ometanja privatnosti, vec i ugrozavanja svih ostalih gradjanskih prava i sloboda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2013. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šteta što u "nametljivo ponašanje" ne spada i spamanje/trolanje anonimnih forumaša, seksističke + morbidne uvrede, vješanje ustaških plakata, prizivanje konačnih rješenja za određene društvene skupine i različite druge inkvizicijske aktivnosti po forumu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.10.2013. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.evil je napisao/la (Pogledaj post): › Dali u to "NAMETLJIVO PONAŠANJE" spada i kada me zovu iz call centra i nude mi usluge drugih teleoperatera i kojekakve slične gluposti?


...ili deranje krumpiraša iz međimurja u blaga subotnja i nedjeljna popodneva, dok radni narod odmara....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2013. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
dr.evil je napisao/la (Pogledaj post): › Dali u to "NAMETLJIVO PONAŠANJE" spada i kada me zovu iz call centra i nude mi usluge drugih teleoperatera i kojekakve slične gluposti?


...ili deranje krumpiraša iz međimurja u blaga subotnja i nedjeljna popodneva, dok radni narod odmara....

dok netko odmara netko drugi mora da radi bez obzira koji je dan u tjednu pa tako i ovi ljudi koje spominjete

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.10.2013. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...neka rade kad god žele, ali neka ne krše zakon (bar kad je riječ o krumpirašima), obzirom da u civiliziranom svijetu postoji nešto što se zove kućni red, odnosno javni red, pa prema tome ako ga se ja moram držati, neka izvole i oni.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: