Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



SP u Belgiji: Robert Seligman korak do finala Svjetskog prvenstva!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2013. 21:56 
Naslov:  SP u Belgiji: Robert Seligman korak do finala Svjetskog prvenstva!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman na korak je do plasmana u finale 44. Svjetskog gimnastičkog prvenstva u Antwerpenu. Nakon tri od četiri odrađene skupine, Seligman se nalazi na visokom trećem mjestu na konju s hvataljkama. Osječki vježbač kojemu je ovo deveto SP, briljirao je u kvalifikacijama prvog dana natjecanja. Za jednu od najboljih izvedbi u karijeri dobio je ocjenu 15,500. Čudo se sutra (ponedjeljak) u posljednjoj kvalifikacijskoj skupini treba dogoditi da Robert ne uđe u svoje treće svjetsko finale nakon Aarhusa 2006. i Londona 2009.

"Bila je to vježba života. Rekao sam uoči kvalifikacija „ili ću proletjeti vježbu, ili ću odletjeti s konja“. Osjećao sam se odlično tijekom cijele vježbe. Opet sam kao nekada ušao u „tunel“, nisam vidio ni čuo nikoga nego samo gurao naprijed. Imao sam dovoljno snage tako da sam se i sam sebi čudio kako svaki element sve lakše odrađujem.", rekao je Robert Seligman nakon kvalifikacija.

Iz igre za finala ispali su Filip Ude, Tomislav Marković i Marijo Možnik. Ude je bio možda i najspremniji za ovo natjecanje s izrazito zahtjevnom vježbom koju je izveo odlično sve do saskoka na kojem je pao i ukupno skupio 13,766 bodova.

"Razočaran sam. Imao sam snage za završiti vježbu, ali ruka mi je klecnula na saskoku. Ništa, idemo dalje.", komentirao je Filip Ude.

Viceprvak Europe na preči prošle godine Marijo Možnik neće biti daleko od finala. Odradio je pristojnu vježbu sa startom od 16,7 i u konačnici nakon ne baš idealnog saskoka dobio 14,766.

"Dobro je bilo, zadovoljan sam. Žao mi je samo nisam ukopao saskok. Tu sam izgubio 3 desetinke s kojima bih se vrtio oko finala. Svjestan sam da je moja startna ocjena na granici 10-ak najboljih, a ovo mi je samo potvrdilo da moram ići dalje, pojačati vježbu. Nadam se da ću slijedeće godine na SP s novom vježbom biti konkurentan ne samo za finale nego i za medalju."

Jedan od najzadovoljnijih u Antwerpenu bio je parteraš Tomislav Marković koji je odradio vrlo dobru vježbu i zaradio 14,833.

"Rekao sam prije da sam ovdje došao pobijediti samog sebe i uspio sam. Ja sam realan, maksimum za start koji ja imam (16,3) je ocjena do 15,0. Na prvoj dijagonali sam napravio poskok i dobio penalizaciju jer sam izašao van sektora, sve ostalo je bilo super. Idem sretan doma. Biti među 20 na svijetu a raditi spravu koju nemaš doma nego treniraš na isprobijanoj traci a ne parteru je - uspjeh.", rekao je Tomislav Marković.

Muške kvalifikacije nastavljaju se sutra (ponedjeljak) ujutro, a u njima će se naći još dva Hrvata - najmlađi reprezentativci Andrej Korosteljev na parteru te Renato Prpić na konju s hvataljkama.

Nakon te skupine biti će poznati svi finalisti.



Foto: Radio Osijek


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: