Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Klub Mini Teatar i službeno zatvoren!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2013. 18:50 
Naslov:  Klub Mini Teatar i službeno zatvoren!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ono o čemu se govorkalo već mjesecima dobilo je nažalost i svoju službenu potvrdu: jedini osječki alternativni koncertni prostor, Klub Mini Teatar, prestao je s radom!

Poznavateljima scene ova vijest nije iznenađenje obzirom da se o zatvaranju kluba šuškalo već dosta dugo, ali je konačna odluka o zatvaranju donesena prije ljetne stanke tijekom koje klub uobičajeno nije radio. Ključevi prostora vraćeni su Gradu a korisnik prostora, osječka udruga Klub Mini Teatar, ga je napustila.

Klub Mini Teatar u posljednjih se godina profilirao kao jedno od najaktivnijih mjesta za svirke u gradu, posebno za koncerte bendova rock, punk, metal i sličnih usmjerenja, ali je svoja vrata otvarao i DJ-evima, za elektronske partyje, slušaonice, koncerte blues i jazz izvođača itd., a ostvario je i vrlo dobru suradnju s raznim osječkim udrugama koje su mogle dobiti prostor kluba za svoje evente.

Razlog zatvaranja Teatra vrlo je jednostavan: veliki troškovi „hladnog pogona“ koji se nisu mogli pokriti ni kartama ni šankom. Malo je rock koncerata koji su se pokazali financijski isplativim u posljednje vrijeme, osječka rock i urbana publika prorijedila se toliko da već možemo govoriti o endemskoj vrsti, a i kriza koja nas je udarila također je pridonijela tome da mladi ljudi prestanu posjećivati klub.

Što će se dogoditi s prostorom Teatra ne zna se, ali obzirom da je on u vlasništvu Grada vrlo vjerojatno će se iznajmiti na nekom od sljedećih javnih natječaja, najvjerojatnije nekome tko će od njega napraviti novu narodnjačku špelunku. Rocku je u ovom gradu ionako odzvonilo, što potvrđuje činjenica da je prije manje od mjesec dana zatvoren i kultni Big Ben, također omiljeno okupljalište osječke rock publike.



Tekst: M.M./Osijek031
Foto: Dino Spaić/Foto-arhiv 031



Pogledajte i:
R.I.P. Klub Mini Teatar
U katakombama Tvrđe ponovno će biti otvoren Klub Mini Teatar
Klub Mini Teatar opet počinje s radom
Big Ben: zatvaranje kafića i oproštajni tulum - "Nema više naše birtije"


Zadnja promjena: Redakcija 031; 25.09.2013. 23:10; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2013. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nazalost gasenje kultnih rock mjesta...iako rockeri i metalci nikad nisu slovili kao dobri potrosaci
znam hrpu ljudi koja je uvijek cugala prije izlaska po parkovima i stanovima i vani popije pivo eto toliko da se nest popije

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2013. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo da ne prijeđu na cajke...

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2013. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros, mislim da to nema veze s tipom glazbe koje slušaš. Jer, realno većina ljudi koji učestalo izlaze su srednjoškolci, studenti tj. ljudi ispod 25 godina. I sad ja ne znam koji to srednjoškolac,student i općenito mladi čovjek može imati 100-200 kuna za spizditi navečer u nekom klubu osim ako ga roditelji dobrano na podržavaju financijski i daju mu tolike svote novca za trošiti na alkohol. Jedina razlika od toga je da na cajkama nažalost postoje stariji ljudi (najčešće se ne bave baš legalnim poslovima) koji navečer uz miodrage zvukove novih Cecinih i Karleušinih hitova šalju pića mladim zgodnim "pristojno obučenim" curama. Eto.
A što se tiće Mini Teatra, i za njim ću plakati koliko i za Big Benom, jer jednostavno sad i službeno nemam di izaći i popiti s guštom jedno pivo i uživati u glazbi.
Ovo u što se Osijek pretvara mene žalosti, jer zaista mi je više muka uopće otići u Tvrđu navečer petkom i subotom. Želudac mi se smuči kad vidim onaj neukus pretežito kod ženskog roda. Većina u nekim minjacima kao da idu prema Red District-u, nabadajući u višim štiklama nego što imaju godina. Ali ajde da još liče na nešto u tim minjacima i tako "skockane", ali to je takav neukus da se ponekad zapitam jesu li se pogledale u ogledalo prije nego su izišle van.
Uglavno da više ne plačem i ne žalim za svime ovim, postoji li uopće više ijedno mjesto u Osijeku slično Benu i Teatru?

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2013. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Exit je alternativan, i tamo će biti s vremena na vrijeme nekih svirkih... Ali, kada nema svirki, većinom je izrazito mlada ekipa, no alternativna

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2013. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prije kad su ljudi imali puno vise novaca neki foklor alternative je bio cuganje po parku i klupicama za razliku od casual ekipa...bar koliko sam ja znao vidjeti svoje ekipe po parkovima,ispred sove pa u parkic pa mal prozujati kadilakom...
regularna ekipa je uvijek cugala po bitijama...
nazalost exit je vec toliko puta otvaran i zatvaran kao alternativno mjesto da me strah koliko ce to izdrzati...iako koliko imam godina nemam vise sta traziti vani xD

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.09.2013. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Rocku je u ovom gradu ionako odzvonilo, što potvrđuje činjenica da je prije manje od mjesec dana zatvoren i kultni Big Ben, također omiljeno okupljalište osječke rock publike.


Vrlo glup zaključak za kraj, jer ne određuje broj rock klubova koliko se neka glazba sluša, nego na koliko mjesta tu glazbu možeš poslušati izvan svoja 4 zida.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2013. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jbg žao mi je Teatra, bio sam tamo na nekoliko koncerata. Sad još da se zatvori i Medium, pa stvarno više nećemo imati gdje otići na koncerte.

Obzirom da sam obiteljski čovjek, ne izlazim više tako često, no ovo malo što izlazim najčešće skočim s ekipom do Exita. Petkom zna biti i starije ekipe pa ja i moji fosili ne odudaramo toliko od ostalih. Glazba je uglavnom po našem ukusu, cijene cuge su OK...

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.09.2013. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjećam se sjećam kakva me tuga zela kad se Kesten zatvorio... Pjevalo se bar dvadeset puta: http://www.youtube.com/watch?v=yAlHaJdjHgo

Ali ti zaključci tipa "rocku je u ovom gradu odzvonilo" su ipak previše. Ništa nije vječno, pogotovo ne birtije. Izrodit će se neka nova, u to sam siguran, samo će trebati vremena da se karte preslože, jer "alternativcima" (kad bolje riječi nemam) ionako ne treba puno: jeftino pivo i dobra mjuza, za razliku od šmensi mjesta u koje treba uložit milijune da bi privukli štikle i bemveje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.09.2013. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema ovo veze s rockom nego s dvije stvari:

1. Nesposobnim vodstvom
2. Škrtošću pankera/alternativaca

I tu je kraj priče.

Možemo se vratiti na koncert Leta 3 u starom Mini teatru za koji je prodano max 150 karata. Kada taj isti Let 3 nastupa besplatno pod šatorom - onda bude barem 3000 ljudi.

Dakle, to što se izdaje za alternativnu scenu je mahom škrto, vječito zbraja i oduzima te procjenjuje vrijedi li platiti koncert ili ne.

Druga stvar je nesposobnost - koncerti se loše reklamiraju, ljudi uopće ne znaju da netko dolazi u grad svirati. Ne, dragi moji, facebook nije dovoljan da biste informirali ljude. Ili se prodaju karte za koncert najvećeg hrvatskog benda - Živog blata - i onda se ne uspije organizirati koncert, a i samog se generala naljuti. To je nedopustivo!

Ima i nešto treće čega sam se sad sjetio - alternativna scena u osijeku je pomodarska: dolazi opet Električni orgazam, ma neću ići bio sam prije par mjeseci. Isto tako je bilo i s Brkovima.

Da zaključim, Osijek ima rock mjesta taman onoliko koliko zaslužuje. I nemojte spominjati Big Ben - onaj svinjac od wc-a je bio dovoljan razlog da ih inspekcija drži stalno zatvorenim. A nije.

Stoga umjesto krokodilskih suza neka se netko počne ozbiljno baviti ugostiteljstvom, a onda može i rock'n'roll priča proći. Bit ću sretan kad se to dogodi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
vjeko_99
Offline
Ukupno postova: 43
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2013. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la: › Nema ovo veze s rockom nego s dvije stvari:

1. Nesposobnim vodstvom
2. Škrtošću pankera/alternativaca

I tu je kraj priče.

Možemo se vratiti na koncert Leta 3 u starom Mini teatru za koji je prodano max 150 karata. Kada taj isti Let 3 nastupa besplatno pod šatorom - onda bude barem 3000 ljudi.

Dakle, to što se izdaje za alternativnu scenu je mahom škrto, vječito zbraja i oduzima te procjenjuje vrijedi li platiti koncert ili ne.

Druga stvar je nesposobnost - koncerti se loše reklamiraju, ljudi uopće ne znaju da netko dolazi u grad svirati. Ne, dragi moji, facebook nije dovoljan da biste informirali ljude. Ili se prodaju karte za koncert najvećeg hrvatskog benda - Živog blata - i onda se ne uspije organizirati koncert, a i samog se generala naljuti. To je nedopustivo!

Ima i nešto treće čega sam se sad sjetio - alternativna scena u osijeku je pomodarska: dolazi opet Električni orgazam, ma neću ići bio sam prije par mjeseci. Isto tako je bilo i s Brkovima.

Da zaključim, Osijek ima rock mjesta taman onoliko koliko zaslužuje. I nemojte spominjati Big Ben - onaj svinjac od wc-a je bio dovoljan razlog da ih inspekcija drži stalno zatvorenim. A nije.

Stoga umjesto krokodilskih suza neka se netko počne ozbiljno baviti ugostiteljstvom, a onda može i rock'n'roll priča proći. Bit ću sretan kad se to dogodi.
Cijeli ulomak o nesposobnosti je netočan od prve do zadnje riječi Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2013. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sa 22 godine a vec tako mudar xD

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.09.2013. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la (Pogledaj post): › Nema ovo veze s rockom nego s dvije stvari:

1. Nesposobnim vodstvom
2. Škrtošću pankera/alternativaca

I tu je kraj priče.

Možemo se vratiti na koncert Leta 3 u starom Mini teatru za koji je prodano max 150 karata. Kada taj isti Let 3 nastupa besplatno pod šatorom - onda bude barem 3000 ljudi.

Dakle, to što se izdaje za alternativnu scenu je mahom škrto, vječito zbraja i oduzima te procjenjuje vrijedi li platiti koncert ili ne.

Druga stvar je nesposobnost - koncerti se loše reklamiraju, ljudi uopće ne znaju da netko dolazi u grad svirati. Ne, dragi moji, facebook nije dovoljan da biste informirali ljude. Ili se prodaju karte za koncert najvećeg hrvatskog benda - Živog blata - i onda se ne uspije organizirati koncert, a i samog se generala naljuti. To je nedopustivo!

Ima i nešto treće čega sam se sad sjetio - alternativna scena u osijeku je pomodarska: dolazi opet Električni orgazam, ma neću ići bio sam prije par mjeseci. Isto tako je bilo i s Brkovima.

Da zaključim, Osijek ima rock mjesta taman onoliko koliko zaslužuje. I nemojte spominjati Big Ben - onaj svinjac od wc-a je bio dovoljan razlog da ih inspekcija drži stalno zatvorenim. A nije.

Stoga umjesto krokodilskih suza neka se netko počne ozbiljno baviti ugostiteljstvom, a onda može i rock'n'roll priča proći. Bit ću sretan kad se to dogodi.


S ovim o nesposobnosti reklamiranja i razglašavanja ću se složiti, jer je to stvarno istina. Ali škrtost jednostavno ne mogu progutati. Jer iz tvog teksta mi neako odiše kao da svako ima ono koliko mu prdne kao da živimo u Švicarskoj a ne u ovom rasulu od države.Trošiš onoliko koliko imaš, nema to veze sa škrtosti.
I zapravo kad malo bolje promislim, svaki dan slušam kako se posla nema, nema se di raditi, jedva se plaćaju režije, kako kod mlađih tako kod starijih. Onda odem u Tvrđu i zaključim da neki mogu potrošiti dvije prosječne dnevnice na jednu večer, i pitam se tko je tu lud.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2013. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije stvar u škrtosti nego u navikama. Mojoj generaciju su live svirke bile vrh i uvijek se imalo za upad prije nego za bilo što drugo, dok je današnjim mlađim generacijama draže popiti Ribara ili dvolitru ispred kluba, nego platiti upad i uči na svirku...

I to je cijela filozofija

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2013. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm da prije su svirke bile azra,ramonsi,stonsi....danas svak iband ima potencijalnu publiku od 20 ljudi u cijelom gradu a ne ljudi koji dođu tamo...
nisam za komercijalizaciju ali ne mos svirat behemot za 5 ljudi a ostalih 100 te blijedo gledaju...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: