Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bez bodova s gostovanja u Koprivnici

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2006. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

42 je napisao/la: ›
Mislim da njima svima treba jedan jaaaaki reality check


Ma šta? Uaaaaaaaaaaaaaaaa...

Purgeraaaaa, purgeraaaaaa!!! Gazi gazi gazi purgeraaaaaaaaaaaaaa!!! Osijek šampiooooonnnn Osijek šampion...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2006. 1:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

donekle se slažem s četrdsdvicom... ne bi se trebali smatrati (igrači) iznad varteksa i sličnih klubova. ali su većinom to takvi igrači kojima je vrhunac karijere dobiti bmw-a. a podobijali su ih. daklem...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2006. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › donekle se slažem s četrdsdvicom... ne bi se trebali smatrati (igrači) iznad varteksa i sličnih klubova. ali su većinom to takvi igrači kojima je vrhunac karijere dobiti bmw-a. a podobijali su ih. daklem...


I manekenku!! Smile Čak ne mora biti ni Nives....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 19.10.2006. 21:25 
Naslov:  Re: Bez bodova s gostovanja u Koprivnici
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[align=center]Gledajte to opet i s ove strane. Mi svi mislimo kako je pobijediti lako. Ali ipak gledajte ovako: Osijek nema Bog zna kakve igrace, premda su i oni pokazali sta znaju na tekmi protiv tovara. Stoji da nisu motivirani, ali opet kada usporedite sa dinamom, hajdukom, pa cak i drugim klubovima koje nazivamo slabijima dobro se i drzimo, premda uvijek moze i bolje.

Ali kod nas je problem sto 95% (bez pretjerivanja ) ljudi koji dođu na tekmu ne plati kartu tako da i nije cudo sto nemamo dobre igrace. I opet se vracam na poruku koju sam napisao prije ove, opet je problem u navijacima....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2006. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale car je napisao/la: ›
Ali kod nas je problem sto 95% (bez pretjerivanja ) ljudi koji dođu na tekmu ne plati kartu tako da i nije cudo sto nemamo dobre igrace.


Ne vidim uzročno-posljedičnu vezu između (ne)plaćanja karte i kvalitete igrača - čekaj, imali smo prije 10ak godina vrlo kvalitetan košarkaški klub na čijim je utakmicama Zrinjevac bio prepun, ne samo protiv Cibone ili Zadra (tada su se stavljale dodatne stolice na parket), a ulaz je bio slobodan na sve utakmice. Prihod od ulaznica nula.

Koliko ljudi u Osijeku je platilo (ikada) da ode pogledati (a kamo bi i išli) Roberta Seligmana? A Mirnu Rajle? A oni u svojim sportovima postižu puno, puno bolje rezultate nego Osijek u nogometu...

Priznajem da velik broj ljudi na stadionu može pozitivno utjecati na motiviranost igrača i zalaganje u pojedinoj utakmici, ali na njihovu kvalitetu nikako ne može - to se stvara tijekom godina odricanja i kvalitetnog rada.

_________________
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

-Douglas Adams, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2006. 13:53 
Naslov:  Re: Bez bodova s gostovanja u Koprivnici
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale car je napisao/la (Pogledaj post): › I opet se vracam na poruku koju sam napisao prije ove, opet je problem u navijacima....


šta je problem u navijačima?? de molim te mi pojasni svoju teoriju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 20.10.2006. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

42 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sale car je napisao/la: ›
Ali kod nas je problem sto 95% (bez pretjerivanja ) ljudi koji dođu na tekmu ne plati kartu tako da i nije cudo sto nemamo dobre igrace.


Ne vidim uzročno-posljedičnu vezu između (ne)plaćanja karte i kvalitete igrača - čekaj, imali smo prije 10ak godina vrlo kvalitetan košarkaški klub na čijim je utakmicama Zrinjevac bio prepun, ne samo protiv Cibone ili Zadra (tada su se stavljale dodatne stolice na parket), a ulaz je bio slobodan na sve utakmice. Prihod od ulaznica nula.

Koliko ljudi u Osijeku je platilo (ikada) da ode pogledati (a kamo bi i išli) Roberta Seligmana? A Mirnu Rajle? A oni u svojim sportovima postižu puno, puno bolje rezultate nego Osijek u nogometu...

Priznajem da velik broj ljudi na stadionu može pozitivno utjecati na motiviranost igrača i zalaganje u pojedinoj utakmici, ali na njihovu kvalitetu nikako ne može - to se stvara tijekom godina odricanja i kvalitetnog rada.


Gledaj ljudi na tekmama ne mogu utjecati na kvalitetu igraca, ali kad bi placali ulaznice osijek bi zaradivao novaca pa bi mogao kupiti kvalitetnije igrace. Za kosarkase necu nista reci zato sto ne pratim kosarku, nisam je ni pratio, a necu je ni pratiti. Ne znam kakve su igrace imali, a kako ti kazes da su imali dobre ja ne znam odakle im para za njih.

Kod osijeka je opet greska sto ima jako puno odlicnih juniorskih igraca, pa kada oni dođu do seniora osijek ga proda, a da igrac ne odigra ni jednu sezonu. Pogledajte recimo samo Šukera. Svi znaju da je on iz osijeka, a da smo ga zadrzali malo dulje mogli su osvojiti i koje prvenstvo. Takvih je igraca mala hrpica.

Stoji isto tako da se osijek razbacuje s novcima. Oni i kada dobiju novce odmah si kupuju jurilice, umjesto da se potrude dovesti kojeg boljeg igraca.

cohors je napisao/la: ›
šta je problem u navijačima?? de molim te mi pojasni svoju teoriju.


Procitaj poruku koju sam napisao prije ove.

Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2006. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale car je napisao/la: › Gledaj ljudi na tekmama ne mogu utjecati na kvalitetu igraca, ali kad bi placali ulaznice osijek bi zaradivao novaca pa bi mogao kupiti kvalitetnije igrace.
Ok, ajmo ovo provjeriti na banalnom primjeru...

Godišnje NK Osijek u prosjeku gleda oko 4000 gledatelja po utakmici (posjećenije - Dinamo i Hajduk, slabo posjećene - Šibenik, Pula, Međimurje i sl.).

Cijene ulaznica - 40kn zapad, 30kn istok, ostalo ne znam, ali uzmimo tih 30kn kao prosjek - uglavnom bude više ljudi na istoku nego na zapadu (osim na ovim "jačim" utakmicama).

Znači, pod pretpostavkom da trenutno NITKO ne plaća, a kad bi odjednom SVI počeli plaćati to bi značilo nekih extra 120.000kn po utakmici.

Osijek igra 16 domaćih utakmica (ligaških) tijekom sezone (11 u prvom dijelu + 5 u ligi za prvaka/opstanak) - ukupan prihod od prodaje ulaznica 120.000kn x 16 utakmica = 1.920.000kn

Krasno... idemo sad u potragu za kvalitetnim igračima - kvalitetan igrač neće koštati ispod 50.000 EUR u našim okvirima (ovisno o kriterijima kvalitete), trebaju nam barem 2 kvalitetna da utječu na kvalitetu cijele ekipe, znači ugrubo 100.000 EUR što je nekih 740.000kn.

Njih treba i platiti... mjesečno neće htjeti primiti (ako se zaista radi o kvalitetnim igračima, a i ovo su smiješne cifre u europskim okvirima) ispod 2.000 EUR = 15.000kn što je (s porezima i doprinosima) oko 18.000kn po glavi, znači 36.000 mjesečno, odnosno 432.000kn godišnje.

Ukupni troškovi nabave i plaćanja 2 kvalitetna igrača su znači 1.172.000kn - ostaje još nekih 750.000kn od prihoda od ulaznica. To ćemo utući u malo povećanje plaća postojećem kadru, premije igračima (koje idu na plaće), u održavanje stadiona... I odoše nam novci, a kupili smo 2 igrača i kad se jedan ozlijedi - što sad??? Ako bismo htjeli i 3. kvalitetnog pa-pa svim novcima od ulaznica...

Prihod od prodaje ulaznica predstavlja malu stavku u proračunu i klub od tih novaca ne može osigurati kvalitetu.

Igrači i klub moraju prvo dobro zaorati, izvući maksimum iz postojećeg kadra i pokazati rezultate kako bi privukli dodatne gledatelje na stadion - tko je čuo za Janicu dok nije počela pobjeđivati? Tko je gledao utakmice rukometne reprezentacije dok nisu postali svjetski prvaci? Prvo pokaži rezultate pa će doći i dodatna podrška...

Je li NK Osijek 2000/2001 imao kvalitetne igrače zbog toga što je stadion bio pun ili je stadion bio pun zbog kvalitetne igre?

_________________
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

-Douglas Adams, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 21.10.2006. 23:00 
Naslov:  Re: Bez bodova s gostovanja u Koprivnici
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka cast na trudu. Ali nista ne pada s neba. kako da pocnemo pobjedivati kada nema tih igraca. Lijepo si ti to izracunao i sve, ali da ti SVI navijaci pocnu placati karte sigurno da bi doveli nove igrace, poboljsali igru sto donosi pobjede.

Kada smo vec kod kvalitete igraca. Pod kvalitetnijeg igraca nisam mislio nekog koji toliko kosta, postoje i mlađi igraci koji znaju dobro igrati ( koji igracu u marsoniji, metalcu, bjelovaru .... ) koji bi bili sretni da dođu u osijek igrati, a nebi trazili ni puno novaca za placu i premije.

Evo recimo lopez. Odlican jeigrac, a nisu ga nesto pretjerano platili. Kada bi se vodstvo osijeka potrudilo potraziti mlade i dobre igrace onda bi sve bilo drukcije.

I samo da napomenem kako je velika greska odlazak suska, jer nakon sto je on otisao ( nakon tekme osijek - hajduk koja je zavrsila 1:0 ) osijek niti jednu tekmu nije pobijedio. Tri zaredom smo nanizali izgubljenih. za one koji ne prate evo tih tekmi : Varteks - Osijek 3:1; Sl. Belupo - Osijek 1:0; Osijek - Dinamo 0:4.

Iducu igramo kod kuce protiv sibenika i ako i tu izgubimo, onda mislim kako kohorta treba poceti skandirati :"zitnjak odlazi; susak vrati se"

Toliko od mene.....

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: