Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Šoljić u odori na obavijesnom razgovoru [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2013. 15:29 
Naslov:  Šoljić u odori na obavijesnom razgovoru [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz Vukovaru stiže nova scena koja po mnogima simbolizira apsurd kojeg hrvatski narod doživljava. Umirovljeni časnik HV Franjo Šoljić prijavljuje se policiji nakon što je dobio prijavu za uvredu države koju je branio. No, nije došao ponižen. Uzdignute glave, u časničkoj odori i s bijelim rukavicama, časnik Šoljić, odazvao se policiji, kako bi objasnio da na prosvjedima početkom rujna nije radio "protiv državnog ugleda, zastave, grba ili himne". Svemu je prethodila medijska konferencija Stožera za obranu hrvatskog Vukovara na kojoj je istaknuto da je do sada 10tak branitelja privedeno u policiju na obavijesne razgovore. U Stožeru stoga Vladu prozivaju da je "spremna mijenjati Ustavni zakon kako ne bi morali isporučiti udbaše, dok se branitelji međusobno isporučuju policiji, jer stoje iza onog što rade", rečeno je.

U Vijestima Osječke televizije pogledajte još i:

- kultura i novci EU fondova
- "Zeleni četvrtak" u znaku cikle

Osječka televizija - Vijesti, 19.09.2013.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2013. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kakav flešbek.....čitajući članak, samo mi je bljesnila slika iz 2007. i ovo

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2013. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni su baš super ta paradiranja u uniformi... Mogu zamisliti automehaničara koji na sud dolazi u radnom kombinezonu... ili još bolje, mesar...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2013. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la: ›
Meni su baš super ta paradiranja u uniformi... Mogu zamisliti automehaničara koji na sud dolazi u radnom kombinezonu... ili još bolje, mesar...


OSTV je napisao/la: ›
Umirovljeni časnik HV Franjo Šoljić

čovjek je u mirovini, što bi značilo da ta ista odora koju nosi mora stajati kod kuće u ormaru, a ne sa njom paradirati kud se njemu hoće. Svaka njemu čast na borbi za domovinu, ali dokle više nabijanje na nos, mi smo se borili?

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.09.2013. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: › čovjek je u mirovini, što bi značilo da ta ista odora koju nosi mora stajati kod kuće u ormaru, a ne sa njom paradirati kud se njemu hoće. Svaka njemu čast na borbi za domovinu, ali dokle više nabijanje na nos, mi smo se borili?


Josip Kraš, heroj naš, borio se borio, i u keks pretvorio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.09.2013. 9:54 
Naslov:  Re: Šoljić u odori na obavijesnom razgovoru [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Samoviktimizacija je najvažnija lekcija istorije, jer uloga žrtve obezbeđuje moralno privilegovanu poziciju, koja se u sadašnjosti može koristiti bilo u međunarodnim odnosima ili za društvenu koheziju u državi. Kao što je napisao Amos Oz, prisustvujemo „svetskom šampionatu žrtava“, jer prestižno mesto „najveće žrtve“ donosi moralni „benefit“ i večno oruđe protiv vinovnika koji se stalno podsećaju da nisu platili svoj stvarni i simbolički dug. Uz to, sadašnje ili buduće nasilje koje čine „žrtve“ može se pravdati u ime nekadašnjih patnji. Žrtva ima indulgenciju za sve sadašnje i buduće postupke."

http://pescanik.net/2013/09/vinovnici-i-zrtve-u-srpskim-udzbenicima-istorije/print/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: