Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO + rezultati] Ude, Korosteljev i Marković brončani na gimnastičkom kupu u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.09.2013. 3:49 
Naslov:  [FOTO + rezultati] Ude, Korosteljev i Marković brončani na gimnastičkom kupu u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Filip Ude na konju s hvataljkama, te Andrej Korosteljev i Tomislav Marković na parteru osvojili su brončane medalje na 5. Grand Prixu Osijek Žito Challenge cupu, posljednjem ovosezonskom natjecanju iz serije Svjetskog kupa.

Filip je u izrazito jakom finalu prvi put u karijeri odradio vježbu s najjačim elementom na svijetu "Busnarijem" i u konačnici dobio velikih 15,675.

- Šest ljudi iz ovog finala je među 10 na svijetu. Ovo je bilo gotovo kao finale Svjetskog prvenstva. Zadovoljan bih bio i da sam posljednji, samo da sam uspio napraviti svoju novu vježbu. Pokazao sam da mogu, iako, imam još jedan element koji ću ubaciti za Svjetsko prvenstvo – komentirao je nakon finala Filip Ude.

Kako je bilo pogledajte u galeriji fotografija...

Galerija 031: Grand prix Osijek Žito - finale [subota, dan #2]
[Foto: Dino Spaić][14.09.2013. SD Gradski vrt]
Napomena: Fotke pregledavate KLIKOM na fotku ili strelicama lijevo-desno, kao na Facebooku ;-)

Najbolji na konju s hvataljkama bio je Talijan Alberto Busnari s jednom od najvećih ocjena svih vremena, 16,100, dok je Belgijanac Donna Donny Truyens osvojio srebro sa 15,700.

Osječani Andrej Korosteljev i Tomislav Marković imali su isti cilj – "ne razočarati svoju publiku”. Na kraju su podijelili broncu nakon što su na parteru ocijenjeni sa 15,050.

- Andrej je veliki talent, u slijedećih 10 godina može biti jedan od najboljih na svijetu. Drago mi je da smo obojica uspjeli razveseliti naše vjerne navijače. Nisam idealno odvježbao, ima tu puno prostora za popravak, nadam se ad ću to ispraviti na Svjetskom prvenstvu – rekao je Marković.

Andrej je bio iznenađen medaljom.

- Dao sam sve, baš sve od sebe, ali u ovako jakoj konkurenciji nisam se nadao medalji - ispričao je Andrej.

Zlatni je Japanca Kaneka sa 15,100, a srebrni Nizozemac Wammes (15,075).

Juniorski finalist poslijednjeg Europskog prvenstva, "inovaš" Renato Prpić izborio je priliku za nastup na idćem Svjetskom prvenstvu u Belgiji te se tako priključio standardnim A reprezentativcima Korosteljevu, Udeu, Markoviću,Seligmanu i Možniku.

Ovo je odlična vijest za GK Inova gim i grad Osijek jer su čak četvorica hrvatskih prvotimaca Osječani, a za Renata i Andreja ovo Belgija će biti prvo seniorsko prvenstvo obzirom da im je ovo zadnje u kojem se računaju kao juniori.



U finalu ženskog preskoka Ema Kajić zauzela je osmo mjesto nakon što je za dva skoka ocijenjena sa 13,513. Najbolja je bila Nizozemka Van Klaveren (14,763).

U nedjelju od 18 sati na rasporedu je slijedećih 5 finala, a najbolji poziv za doći u Gradski vrt je da će vidjeti spektakl na preči s aktualnim olimpijskim pobjednikom Epkeom Zonderlandom.

Ulaznica stoji 20 kuna (besplatno za djecu do 7 godina).

Rezultati

Parter (m):
1. Kaneko (Jap) 15,100
2. Wammes (Niz) 15,075
3. ANDREJ KOROSTELJEV (HRV) 15,050
3. TOMISLAV MARKOVIĆ (HRV) 15,050
5. Takeda (Jap) 14,925, 6. Kosmidis (Grč) 14,350, 7. Klavora (Slo) 14,300, 8. Cuong (Vij) 13,775

Konj s hvataljkama
1. Busnari (Ita) 16,100
2. Truyens (Bel) 15,700
3. FILIP UDE (HRV) 15,675
4. Hidvegi (Mađ) 15,525, 5. Bertoncelj (Slo) 15,425, 6. Tommasone (Fra) 14,850, 7. Calvo Moreno (Kol) 14,400, 8. Takeda (Jap) 13,025

Preskok (ž)
1. Van Klaveren (Niz) 14,763
2. Netteb (Niz) 14,513
3. Thanh (Vij) 14,288
4. Sosnickaja (Rus) 14,175, 5. Makra (Mađ) 13,775, 6. Cummins (JAR) 13,675, 7. Plichta (Polj) 13,663, 8. EMA KAJIĆ (HRV) 13,513, 9. Rojas Galean (Ven) 12,813



Kako je bilo pogledajte u galeriji fotografija...

Galerija 031: Grand prix Osijek Žito - finale [subota, dan #2]
[Foto: Dino Spaić][14.09.2013. SD Gradski vrt]
Napomena: Fotke pregledavate KLIKOM na fotku ili strelicama lijevo-desno, kao na Facebooku ;-)



Najava 031: Svjetski kup u gimnastici "Grand prix Osijek Žito Challenge Cup" [2013.] [program]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: