Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Rješenje" za Eurodomovu biciklističku stazu: sad je vidiš, sad ne vidiš!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.09.2013. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam mislio na blokiranje pješačke (Very HappyVery HappyVery HappySmile nego kolnika. A što AKO je prelaženje pješaka preko prijelaza (bez semafora) slučajno, spontano i masovno - amo - tamo - tako da vozači automobila ne mogu prolaziti?


Bolja je ideja da svi koji svakodnevno koriste bicikle dođu, zavežu ih lancem i odlože na udarnom mjestu na nekih sat vremena. Pa da se vidi koliko nas je!


Sviđa mi se ovo razmišljnje! Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2013. 1:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam mislio na blokiranje pješačke (Very HappyVery HappyVery HappySmile nego kolnika. A što AKO je prelaženje pješaka preko prijelaza (bez semafora) slučajno, spontano i masovno - amo - tamo - tako da vozači automobila ne mogu prolaziti?


Bolja je ideja da svi koji svakodnevno koriste bicikle dođu, zavežu ih lancem i odlože na udarnom mjestu na nekih sat vremena. Pa da se vidi koliko nas je!


Sviđa mi se ovo razmišljnje! Evil or Very Mad

Koje, moje ili @zen031? Zbunjuje me krivi citat...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.09.2013. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Podebljani! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2013. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): › Podebljani! Smile

Aha, onda moj. Smile
Hvala!

Malo mi je već prekipilo od toga da vozači automobila tretiraju vozače bicikla kao građane drugog reda.
Već bi im trebalo biti dovoljno to da oni svojim autom od točke A do točke B stignu tri puta brže nego biciklisti pa bi stoga trebali biti i tolerantniji prema njima. Posebno zato što oni u svom vozilu imaju sklonište od sunca, kiše i snijega, a biciklistima koji voze kroz cijelu godinu "kako Bog pomogne".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.09.2013. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rodaroda je napisao/la: › Malo mi je već prekipilo od toga da vozači automobila tretiraju vozače bicikla kao građane drugog reda.
Već bi im trebalo biti dovoljno to da oni svojim autom od točke A do točke B stignu tri puta brže nego biciklisti pa bi stoga trebali biti i tolerantniji prema njima. Posebno zato što oni u svom vozilu imaju sklonište od sunca, kiše i snijega, a biciklistima koji voze kroz cijelu godinu "kako Bog pomogne".


Osijek je seoce u odnosu na gradove svijeta. dva sata hoda po duzini, sat hoda po sirini, to su smijesne relacije i za Zagrepcane, a kamoli za stanovnike Pariza, ili pak (pomisli samo) jednog New Yorka. tako da, u vecini slucajeva, nije tocno da se od tocke A do tocke B stigne brze autom nego biciklom. a kada bi postojala kvalitetna biciklisticka infrastruktura, Osijek bi tek tada pokazao svoje biciklisticke PREDNOSTI; i u odnosu na velike gradove, i u odnosu na voznju automobilom. recimo, kada bude zavrsena promenada uz Dravu, dakle i biciklisticka staza na kompletnom potezu od RF-a u Donjem gradu do Pampasa u Retfali, uistinu ce biti lakse i brze doci biciklom od bilo koje tocke A do bilo koje tocke B na pravcu koji se pruza duzinom Grada na Dravi.

...

sto se pak postivanja i nepostivanja tice, po mom osobnom iskustvu stvari ovako stoje -> vecina vozaca redovito zaustavljaju svoje automobile pred biciklistickim prijelazima i propustaju bicikliste, mada u vecini slucajeva upravo vozaci auta imaju prednost prolaza. medjutim, na cesti je situacija obrnuta; samo maleni broj vozaca zaobilazi bicikliste na propisani nacin (ja sam recimo dvaput letio preko bankine), a nervoza koju primjetis na licu vozaca kad te na raskrscu mora propustiti jer se kreces cestom s prednoscu prolaza, upravo je, hmmm, pa hajde, posluzit cu se izrazom -> neupitna. i sve je to razumljivo (i logicno).

rjesenje je kristalno jasno -> odvojiti bicikle od motornih vozila (i pjesaka), dakle izgraditi kvalitetnu prometnu infrastrukturu za bicikliste u Osijeku. rjesenje kristalno ocigledno, ali kako vidimo po ovim primjerima koje navodi udruga BikeMyDay, i dalje upitno za gradske celnike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.09.2013. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rodaroda je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): › Podebljani! Smile

Aha, onda moj. Smile
Hvala!

Malo mi je već prekipilo od toga da vozači automobila tretiraju vozače bicikla kao građane drugog reda.
Već bi im trebalo biti dovoljno to da oni svojim autom od točke A do točke B stignu tri puta brže nego biciklisti pa bi stoga trebali biti i tolerantniji prema njima. Posebno zato što oni u svom vozilu imaju sklonište od sunca, kiše i snijega, a biciklistima koji voze kroz cijelu godinu "kako Bog pomogne".

Također, dosad sam tisuću puta se susrela i kao pješak i kao biciklist da po najgorem pljusku i hladnoći, ja sam ta koja čeka da me vozač propusti, dok njemu ni ne pada na pamet stati. I ne pričam o nekom "pretrčavanju" već o pješačkim prijelazima. Neću generalizirati niti su svi vozači bezobrazni, niti su svi biciklisti odgojeni i prometno obrazovani. Evo recimo neki dan, vozim se po biciklističkoj stazi navečer a posred biciklističke mi šeće jedna ženska bleji u mobitel i fura ona svoju spikicu.. I normalno ja prođem po svojoj stazi, da bi zenska zaurlala "Ajme, Isuse Bože!", i meni tlak jednostavno skoči. Jer zaista ima puno i previše ljudi koje nije briga za nikoga osim za sebe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2013. 21:42 
Naslov:  Re: "Rješenje" za Eurodomovu biciklističku stazu: sad je vidiš, sad ne vidiš!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›

Također, dosad sam tisuću puta se susrela i kao pješak i kao biciklist da po najgorem pljusku i hladnoći, ja sam ta koja čeka da me vozač propusti, dok njemu ni ne pada na pamet stati. I ne pričam o nekom "pretrčavanju" već o pješačkim prijelazima. Neću generalizirati niti su svi vozači bezobrazni, niti su svi biciklisti odgojeni i prometno obrazovani. Evo recimo neki dan, vozim se po biciklističkoj stazi navečer a posred biciklističke mi šeće jedna ženska bleji u mobitel i fura ona svoju spikicu.. I normalno ja prođem po svojoj stazi, da bi zenska zaurlala "Ajme, Isuse Bože!", i meni tlak jednostavno skoči. Jer zaista ima puno i previše ljudi koje nije briga za nikoga osim za sebe...

jesi joj barem spomenula rodbinu onako po finjaka Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.09.2013. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Haha, nisam inače nemam običaj (ako me nešto treće nije pošteno nanerviralo) spominjati rodbinu, al eto ovaj je bila ajmo reć "pristojna" pa je samo urlala nije meni spominjala rodbinu. Ali da se razumijemo ima i onih pješaka također na biciklističkoj koji meni počinju spominjati rodbinu, e tu ne ostajem dužna! Laughing

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2013. 0:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Također, dosad sam tisuću puta se susrela i kao pješak i kao biciklist da po najgorem pljusku i hladnoći, ja sam ta koja čeka da me vozač propusti, dok njemu ni ne pada na pamet stati. I ne pričam o nekom "pretrčavanju" već o pješačkim prijelazima.


da, to je zanimljivo. vozaci staju biciklistima na biciklistickim prijelazima (mada u vecini situacija upravo vozaci imaju prednost), medjutim, kad se biciklist spusti s bicikla, da bi presao pjesacki prijelaz, vozaci ga tretiraju kao obicnog pjesaka, i onda vec rijedje staju (mada upravo pjesak u svim situacijama ima prednost).

hajde da te naucim jedan (stari) trik. kada hoces s biciklom prijeci na pjesackom, uhvati bicikl za sic i lagano ga gurni (u biti, cimni prema) naprijed, na cestu. da vidis kako ce stati i propustiti te.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2013. 3:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zadnji put kad sam koristila taj tvoj trik Vilenjak, naišla sam na bahatog majmuna u BMW-u,koji me skoro zgazio, bilo je oko 1 u noci, koji je napravio snažni zalet prema nazad izlazući iz auta sa stavom : "Šta si rekla ?Ponovi?". (jer sam jasno nakon što je on projurio u skretanje sa definitivno prevelikom brzinom da nije mogao vidjeti ni auto a kamoli pješaka, dotakla rodbine Smile.. Ugl, vjerojatno sam ja pehista pa uvijek naliječem na budale..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2013. 10:05 
Naslov:  Re: "Rješenje" za Eurodomovu biciklističku stazu: sad je vidiš, sad ne vidiš!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da spomenem da je točno prije 10 dana automobil vukovarskih tablica ulazeći u Istarsku ulicu srušio ženu sa bicikla na biciklističkom prijelazu, te je žena nepokretna čekala dolazak hitne pomoći, a policija je regulirala promet do dolaska hitne pomoći.
Što je sa ženom bilo kasnije nemam pojma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2013. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: › bilo je oko 1 u noci


i tolika koloncina automobila na cesti da nitko nije zelio stati na pjesackom, pa si morala pribjeci triku? oprosti, a gdje je to konkretno bilo? nemoj ljutis, cini mi se malo vjerojatno.

naravno da trik ne pali s pijanim budalama u 1 iza ponoci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2013. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sudeci prema slikama moze se pretpostaviti da na tom "trbuhu" Eurodoma ima dovoljno mjesta izmedju procelja objekta i kolovoza, te se taj dio moze vrlo jednostavno preprojektirati, i na tom dijelu popuniti sve asfaltom, dakle bez ono malo trave, i ima dovoljno mjesta i za stazu i za biciklisticku stazu.
Sigurnost biciklista, koji bi bili odmah do ceste, osigurati sigurnosnom ogradom ili stupicima..
I eventualno malo suzena staza ili malo suzena biciklisticka su bolje od izostanka jedne od njih. Ili ovako kako su mislili kroz prolaz ispod Eurodoma, ako oni to dopuste..cek cek hoce to biti javni prostor ili ostalo zemljiste?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2013. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la: › bilo je oko 1 u noci


i tolika koloncina automobila na cesti da nitko nije zelio stati na pjesackom, pa si morala pribjeci triku? oprosti, a gdje je to konkretno bilo? nemoj ljutis, cini mi se malo vjerojatno.

naravno da trik ne pali s pijanim budalama u 1 iza ponoci.


Ne upravo suprotno nije bila koloncina niti išta slično, al kad vidiš nekoga iz daljine da piči ko da je sam na svijetu, i kad mu ti spomeneš rodbinu jer si krenuo preći svoji pješački prijelaz a on te skoro ubio..Plus semafori ne rade tako da ima fini put za voziti ko maniak, i bilo je to na Sjenjaku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2013. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za te i slične slučajeve zahvalite našim prometnim stručnjacima u nadležnim gradskim/županijskim/državnim tijelima.

Kad netko pogine, ekspresno će se postaviti znak/ležeći policajci i slično. A možda neće ni onda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: