Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Volonterke iz Singapura i Rusije ljeto provele u Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2013. 17:07 
Naslov:  Volonterke iz Singapura i Rusije ljeto provele u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo ljeto obilježila je uspješna suradnja studentske organizacije AIESEC i udruge "Zvono" iz Belišća. Naime, dvije studentice iz dalekog Singapura i Rusije, odlučile su iskoristiti ljeto za boravak u Hrvatskoj i to volontirajući upravo u udruzi "Zvono". Iz jugoistočne Azije stigla nam je Woo Qiao Hui Denna, studentica bankarstva i financija, a iz najveće države na svijetu, Polina Petrusevich, studentica ekonomije.



Udruga djece i mladih s poteškoćama u razvoju "Zvono" iz Belišća osnovana je 2003. godine, a djeluje na području gradova Belišća i Valpova te Općina Bizovac, Petrijevci i Petlovac. Poludnevni boravak svakodnevno pohađa tridesetak korisnika s posebnim potrebama (cerebralna paraliza, mentalna retardacija, Down sindrom).



Woo i Polina vrijeme su provodile u radu i druženju s korisnicima udruge, ali i na njihovoj Citadeli gdje su pomagale u vrtu sa začinskim biljem te kuhale tradicionalna jela svojih zemalja što je posebno oduševilo domaćine. Također, djevojke su surađivale i s Gradskom i sveučilišnom knjižnicom Osijek, gdje su u okviru literarnih susreta za djecu, pod nazivom "S knjigom oko svijeta", vrijeme provodile s osječkim mališanima čitajući im bajke i priče.



"Nisam znala što očekivati od Hrvatske, ali od prvog trenutka osjećala sam se ugodno i prihvaćeno", otkrila nam je Woo, "A posebno mi se sviđa što ljudi ovdje žive dosta opuštenije nego u Singapuru."



Polina kaže da nije doživjela veliki kulturalni šok za svog boravka u Hrvatskoj: "Jedino što me iznenadilo su visoke temperature, sve ostalo me podsjeća na moj život u Rusiji tako da sam se brzo prilagodila životu ovdje."

Na kraju svog boravka, djevojke su nam otkrile da im nije lako napustiti Hrvatsku i korisnike udruge u kojoj su radile. Kažu, Hrvatsku će ponajviše pamtiti po ljudima, dobroj hrani i ljepoti zemlje.

Spomenimo još samo da je u rad udruge djece i mladih s poteškoćama u razvoju "Zvono" iz Belišća, uključeno 50 stalnih volontera te je udruga dobitnik regionalne i Državne nagrade za promicanje volonterskog rada u 2009. godini.





Tekst i foto: AIESEC Osijek

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: