Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne ćirilici u Vukovaru!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mali pijonir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2013. 2:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›

slobodno ti dakle, Pijonir moj Mali (iz USA / zemlje Kraljice individualnih sloboda?) povlaci crte i crtice u svojoj "liberalnoj" glavici. ali, molio bih te, zadrzi ih za sebe. svoja vlastita ogranicenja meni nemoj nametati.



Oduvijek su me fascinirali ljudi koji imaju potrebu doći na forum i onda drugima s visoka poručiti da "zadrže svoje mišljenje za sebe". Jer naravno, samo oni, velekreteni, imaju pravo na mišljenje i ne ustručavaju se pisati kilometarske postove u kojima će, koristeći se arogancijom, prepotencijom i pseudointelektualnim diskursom pokušati demonstirati nadmoć njihovog "VELEmišljenja".

Ovo je FORUM. Mjesto izričito predviđeno za iznošenje mišljenja, pa čak i takvih gnojnih iscjedaka kao što je tvoje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2013. 3:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mali pijonir je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›

slobodno ti dakle, Pijonir moj Mali (iz USA / zemlje Kraljice individualnih sloboda?) povlaci crte i crtice u svojoj "liberalnoj" glavici. ali, molio bih te, zadrzi ih za sebe. svoja vlastita ogranicenja meni nemoj nametati.



Oduvijek su me fascinirali ljudi koji imaju potrebu doći na forum i onda drugima s visoka poručiti da "zadrže svoje mišljenje za sebe". Jer naravno, samo oni, velekreteni, imaju pravo na mišljenje i ne ustručavaju se pisati kilometarske postove u kojima će, koristeći se arogancijom, prepotencijom i pseudointelektualnim diskursom pokušati demonstirati nadmoć njihovog "VELEmišljenja".

Ovo je FORUM. Mjesto izričito predviđeno za iznošenje mišljenja, pa čak i takvih gnojnih iscjedaka kao što je tvoje.


al opravi ovu nakupinu govana pod nickom "vilenjak", svaka ti čast! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2013. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/94982-nedozivljena-pravda-kao-uzrok-svih-problema-u-vukovaru.html

Prema riječima sociologa iz vukovarskog ureda Instituta Ivo Pilar vukovarski prosvjedi i nemiri zbog pokušaja uvođenja ćirilice samo su dio puno dubljeg nemira koji godinama vlada među Vukovarcima zbog činjenice da njihova žrtva nije doživjela nužnu zadovoljštinu već je sve ostalo na simboličnim gestama mira i tolerancije, a da pravda, sa stajališta žrtava, nije zadovoljena. - Proces mirne reintegracije nije dovršen, i to je, čini mi se ključni problem. Uvijek smo se zadovoljavali terminima 'mir' i 'toleranacija' bez da se ikada pokušalo dublje prodrijeti u međuljudske i međunacionalne odnose u Vukovaru. Sve je nažalost u Vukovaru stalo 15. siječnja 1998., kada je označen završetak procesa mirne reintegracije i s tim datum kao da su zacementirani svi odnosi među Vukovarcima iako je posla za završiti bilo još puno - rekao je Živić.

Kratko i jasno. Ljudi su jednostavno razocarani sto nisu docekali barem pravnu zadovoljstinu za izgubljene oceve, muzeve, za sva silovanja i razaranja. Na stranu srusene kuce i popljackani domovi to se nekako i prezali nakon 15 godina.
I onda bi oni trebali biti tolerantni prema dvojezicnosti? Ja da sam Vukovarac pa iz inata bih bio protiv toga, ne zbog same cirilice nego iz bijesa i jada... I onda se tu nadju neki jebivjerti kojima je najvece nasilje koje su dozivjeli vjerovatno samar u skoli...

Dovoljno je procitati samo ovo, ne mora se ici dalje...
Negdje prije sam i gledao video na YT koji mi je natjerao suzu u oko... Nema smisla sada izvlaciti ovakve potresne price, ali mozda neke treba podsjetiti sto je i kako je bilo...

Ono sto mene smeta je sto se jedna takva stvar krajnje ispolitizirala. Koliko god sam ja protiv cirilice u Vukovaru dok se Srbi i hrvatski Srbi javno ne ispricaju za sve zlocine i poloze vijenac na spomenik zrtvama njihovog terora, toliko ne mogu podrzavati ni ovo politicko orgijanje HDZa ovim skupom



I najgore je sto se ovdje najvise bune ljudi kojih se to najmanje tice, a ne Vukovarci...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2013. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dovraga, kakva smo mi mocvara od drustva.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2013. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
sve su to samo isprazne (mada ne i bezopasne) igre pateticnim velesimbolima / imbecilne fraze za hulje kojima je domoljublje posljednje utociste. uzmi samo, primjera radi, taj velepojam "branitelji". jesi li ga kada pokusao analizirati, rasclaniti, shvatiti o kakvoj se velemanipulaciji tu radi? evo, i opet primjera radi, kad bi sad istresao iz napaljenih gaca ove forumske "branitelje" / utvrdio sto je svatko od njih radio za vrijeme tog famoznog velerata (nulte godine postanka njihovog svijeta) - rata koji su, poput светосавске им браће, prigrlili kao temelj kulturnog i nacionalnog identiteta - bilo bi, naravno, smijurije. i bruke, naravno. uvijek je tako kad se domoljublje pretrese / iz vusranih gaca istrese (bruka i sramota). cudi me da tu hadezeovsku lekciju - gdje su ponajveci domoljubi u pravilu bili ponajveci ratni profiteri i zlocinci, ili jednostavno pobjegulje, ili pak jos jednostavnije, samo idioti zeljni ubijanja - neki jos uvijek nisu savladali.
dozvoliti pak nacionalistima (dakle zivotinjama) da postavljaju kriterije ljudskosti, etike cak, pa to je tek apsurdno. a upravo se to (freneticno) radi ovih dana diljem Lijepe (medijske) nase. ma zamisli samo, njima (dakle zivotinjama) je, navodno, jako, ali bas strasno jako zao zrtava? zao im zrtava, a sutra bi rodjeno dijete prodali / osudili na smrt u ime neke vukojebinske nacionalne ideologije zvane hrvatstvo, ili srpstvo, ili pak, jos vece idiotarije, zvane "nezavisna i suverena etnicka drzava u 21. stoljecu". to moze biti samo bolesno, nikako, i nikada humano.
nista tu dakle od ljubavi prema covjeku nema. niti ljubavi, niti iskrene i ljudske sucuti za poginule Vukovarce. samo mrznja, cista, nepatvorena (mada uglavnom kurvinjski prikrivena) mrznja kroz koju se dokazuje primitivni monoetnicki identitet / zivotinjska pripadnost "rodu". ljudske zivotinje jednostavno vole coporativno mrziti. em je lako, em omogucava besplatno grijanje.
slobodno ti dakle, Pijonir moj Mali (iz USA / zemlje Kraljice individualnih sloboda?) povlaci crte i crtice u svojoj "liberalnoj" glavici. ali, molio bih te, zadrzi ih za sebe. svoja vlastita ogranicenja meni nemoj nametati.
pa ako je ista, kako ti velis, "jebena svinjarija" u cijeloj ovoj hrvatskoj veleprici o Vukovaru (koja se ritualno ponavlja svake jebene jeseni), a to je cinjenica da hrvatska demokratska vlast, u svih ovih "nezavisnih i suverenih" dvadesetak godina, nikada nije podnijela Srbiji zahtjev za ratnu odstetu. vidis, to je ono sto kod normalnog i slobodnog covjeka (nesputanog laznim vrijednostima), izaziva povracanje.
a ne neka faking cirilica.

Pa iz tebe teku predivne rijeke tolerancije, mira, uvažavanja, nenasilja! Da nisi ti mesija koji ima doći?

Obožavam ove koji se tobož zalažu za ljudska prava i uvažavanje, a kad pogledaš njihov stil i izričaj sve vrvi agresijom, ljutnjom, psovkama, uvredama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2013. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najvise nas pokrecu niske strasti ocito. Da se ljudi mogu ujediniti i ovako zustro cekicima i kamenicama baciti na politicke hulje oko drugih bitnih problema poput Zakona o radu, pa oko mirovina, pa oko toga da se za bolesnu djecu skuplja novac po medijima umjesto da zdravstveni sustav sluzi svrsi..oko toga da se za kunu poklanjaju dobra poduzeca gospodarskim huljama, da se pljacka prenamjenom zemljista, manipulacijama i mahinacijama..nama pred ocima..
Ne, na to se suti, oko toga nema ni mirnih ni nemirnih prosvjeda..
A ove cirilicne table ponajmanje trebaju Srbima.
Bas kao i dvojezicne osobne iskaznice. Samo im to treba pa ce jos teze dobiti posao, kojeg ionako nema..bas kao i "srpske opcine" od tri sela s nikakvim proracunom..
Potpuno je jasno da SDSS trazi provodjenje zakona koji inace vazi za sve manjine. Isto tako je jasno da oni svojim biracima ne mogu ponuditi nista pametnije ni ozbiljnije.
Tesko da to bilo kome treba. Sto znaci nekome u Bijelom Brdu ili Trpinji cirilicni natpis ako on nema posao?
To natjecanje "ciji je veci" i "koji ce kome utjerati" nas je i dovelo tu gdje jesmo. Dok se mi hrvamo u blatu oko ovakvih "problema" druge drzave idu naprijed, a za nasu se djecu novci za operacije i dalje skupljaju po medijima.
Mene to boli. Ove mi vijesti idu na onu stvar.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2013. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mali pijonir je napisao/la: › Ovo je FORUM. Mjesto izričito predviđeno za iznošenje mišljenja


misljenje nije ograniceno crtama. osim ako se ne radi o nacionalnom mozgicu koji fercera od crte do crte, pa cesto zastajkuje, a hoce i stat. onda moras zvat slep sluzbu, placat servis, nove dijelove, ruke, sto sranja.

...

i btw. ovo NIJE forum. osim ako ti pod forumom ne drzis pijacu na kojoj svatko moze lajat sto god mu padne na pamet, a ako je malkic pijaniji, i nekog priklat. tako su neki, prije dvadesetak godina, umislili da je demokracija = divljanje (ili npr. dizanje antifasistickih spomenika u zrak, valjda zato sto dizanje i demokracija pocinju sa istim slovom). pa se zajebali.

na civiliziranom forumu kristalno je jasno sto je dozvoljeno, a sto nije. promocija totalitaristickog nacionalsocijalizma, relativizacija ratnih zlocina, negiranje holokausta, ili ustaskih logora smrti u NDH, primjera radi, nije dozvoljeno. ni na civiliziranim forumima, ni u civiliziranim drustvima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2013. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra prestajem je napisao/la: › Obožavam ove koji se tobož zalažu za ljudska prava i uvažavanje, a kad pogledaš njihov stil i izričaj sve vrvi agresijom, ljutnjom, psovkama, uvredama...


evo ga jos jedan "s crticom" koji "misli" da je nacizam pobjedjen fino und krasopisno srocenim zamolnicama Hitleru, Mussoliniju i Hirohitu, sve urucenim na plisanom jastucicu, uz trostruki aksl perikom i pregibom do poda.

surprise!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2013. 23:02 
Naslov:  Re: Ne ćirilici u Vukovaru!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim da se poboljšao standard u HR, čim se mase zajebavaju sa glupostima. Ako je dogovoreno (zbog mirne reintegracije) uvođenje dvojezičnosti, neka tako i bude. Prvo se RH dokazala kao nedosljedna sa EU uhidbenim nalogom, sada je to potvrdila sa orgijanjem u režiji udruga. Što je slijedeće što je RH potpisala, a da neće sprovesti u djelo? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2013. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drzi se ti Mannheim-a..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2013. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo opet malo o ćirilici, stvarno je dosadno na forumu


_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2013. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U "Bujici" koja je upravo na OsTV lijepo je rečeno zašto vlada podržava frke oko ćirilice i još kojejakvih marginalnijih stvari ... bez toga bi se više naroda moglo pitati što je sa PLANOM 21.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2013. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2013. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›



Very Happy
ajd onda i jedan vic

Na Trgu bana Jelačića u Zagrebu prose dva čovjeka. Ispred jednog piše:
- “Ja sam Hrvatski borac, bez posla, pomozite”, a ispred drugog:
- “Ja sam srpski borac, bez posla, pomozite”.
I tako prolaze dani, a prolaznici daju novac samo Hrvatu. Jednom im priđe neka starija gospođa i pita Srbina:
- “A zašto ti ne prosiš u Beogradu, ovdje nećeš ništa dobiti. Vidiš da svi daju novac našem (hrvatskom) borcu.”
I dade 10 kuna Hrvatu. Ode gospodja, a “Srbin” se okrene “Hrvatu”.
- “Jesi li je čuo Haso, ona će nas da uči marketingu.”

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: