Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



FlyAcademy predstavlja .NET edukaciju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2013. 14:44 
Naslov:  FlyAcademy predstavlja .NET edukaciju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poučeni lošim iskustvom u potrazi za stručnim kadrom na području web developmenta, BetaWare i Flystartup odlučili su organizirati FlyAcademy.

Što je FlyAcademy?
FlyAcademy je projekt obrazovnog tipa koji je proizašao iz potrebe kontinuiranog obrazovanja i usavršavanja u programiranju. Tim potezom pružamo mogućnost da usavršite svoje programersko znanje i postanete konkurentni na tržištu rada. Jer činjenica je da postoji nedostatak kvalitetnih programera. Kroz formalno obrazovanje uvijek je naglasak na općem i teorijskom dijelu. Što u većini slučajeva rezultira nedovoljno obrazovanim programerima. Bavite li se programiranjem u bilo kojoj mjeri ovaj program edukacije će vam pomoći da napravite iskorak u znanju i napredak u karijeri.

Plan akademije
FlyAcademy je osmišljen tako da pruža različite edukacije i tečajeve iz IT segmenta. Prva u nizu edukacija u sklopu ovog projekta je .NET 4.5 akademija.

Osposobljavanje za rad na ASP.NET platformi održati će se kroz 160 sati nastave gdje će se stjeći sveobuhvatno znanje u korištenju Microsoft tehnologije za izradu web rješenja i rada s podacima. Program je osmišljen tako da pokriva dio teoretske i praktične nastave.

Za programiranje na .NET platformi koristit će se programski jezik C# i razvojni alat Visual Studio, Microsoftovo razvojno okruženje. Ukratko će se obraditi HTML5/CSS, a cilj .NET 4.5 akademije je razvoj MVC 4 web aplikacija na ASP.NET 4.5 platformi.

U okviru ovog programa nastavu izvodi visokoobrazovani certificirani Microsoft developer koji ima veliko iskustvo u radu sa MCTS tehnologijama.

Preduvjet za upis
Uvjet za upis u program edukacije je dobro poznavanje Windows operativnih sustava. Prilikom prijave testirati će se predznanje svakog polaznika.

Broj polaznika u grupi je ograničen kako bi osigurali kvalitetnu nastavu uz individualan pristup svakom polazniku. Cijena edukacije iznosi 5 000,00 kn. Mogućnost obročne otplate.

Članovi udruge Osijek Software City ostvaruju 20% popusta na edukaciju.
Sve dodatne informacije o programu edukacije možete dobiti upitom na mail info[at]flystartup[dot]com


Okvirni program

1. Uvod u Microsoft .NET platformu (4 sata)
Za programiranje na .NET platformi koristiti će se programski jezik C# i razvojni alat Visual Studio, Microsoftovo razvojno okruženje. Da biste mogli programirati, potrebno je savladati razvojne alate za izgradnju i izvršavanje koda, stoga će u ovom poglavlju biti predstavljene značajke i mogućnosti Visual Studia 2012.

2. Uvod u C# programski jezik (4 sata)
C# je programski jezik posebno projektiran za .NET platformu i programere koji rade na Microsoft Windows operativnom sustavu. Koristi se, između ostalog, za izradu distribuiranih, web, desktop i mobilnih aplikacija. U ovom poglavlju biti će predstavljen C#, te će biti opisano za rješavanje kakvih problema se koristi.

3. Osnovne tehnike programiranja (6 sati)
U ovom poglavlju savladavaju se osnove programiranja, te se uči kako izgraditi funkcionalan program za upisivanje, ispisivanje informacija, kao i izvršavanje izračuna te donošenje odluka.

4. Varijable (6 sati)
U ovom poglavlju su predstavljeni tipovi podataka koji su ugrađeni u C# programski jezik i .NET platformu. Razviti će se aplikacija koja pohranjuje, prati i izvršava određene manipulacije nad tim tipovima podataka.

5. Klase i objekti (14 sati)
C# je objektno-orijentirani programski jezik, te sve u njemu je objekt, stoga će ovdje biti u potpunosti razrađen taj koncept. U ovom poglavlju biti će definirani i izrađeni objekti, razvijene klase u kojima će se definirati svojstva, polja i metode, te će ih se instancirati i nazivati objektima. Također, biti će razrađene tehnike za ponovnu upotrebu koda i proširivanje.

6. Eventi i delegati (4 sata)
U ovom poglavlju se raspravlja o objektima koji znaju kako pozvati metodu i njihovoj ulozi u C#-u i .NET platformi.

7. Nizovi, liste i kolekcije (4 sata)
U ovom poglavlju razrađene su klase, odnosno posebne vrste objekata koje služe za praćenje i spremanje skupova podataka.

8. LINQ (12 sati)
LINQ-u predstavlja moćni dodatak C# programskom jeziku koji sadrži izraze za upite (eng. query expressions) koji služe za manipulaciju nad bazama i skupovima podataka.

9. Upravljanje datotekama (eng. File Management) (4 sata)
U ovom poglavlju koristiti će se ugrađene klase i metode u .NET platformi za pronalaženje, izradu, čitanje i pisanje datoteka i mapa.

10. Napredne tehnike programiranja (10 sati)
U poglavlju su razrađene neke, koje nisu razrađene u svojim zasebnim poglavljima poput poglavlja 6. Eventi i delegati, od naprednih tehnika C# programiranja. Teme koje će biti obrađene uključuju .NET regularne izraze, dinamički stil u C#-u, .NET sklopovi (eng. assembly).

11. Asinkrono programiranje (4 sata)
.NET platforma podržava paralelno izvršavanje više dijelova koda, stoga u ovom poglavlju pomoću C#-a biti će prikazivano kako razviti aplikaciju koja može istovremeno obavljati više zadataka (poslova).

12. Ispravljanje pogrešaka (eng. Exceptions) (4 sata)
U ovom poglavlju biti će razrađeni načini kako upravljati greškama u aplikacijama. Nitko ne može napisati savršenu aplikaciju, koja nema niti jedne greške, ali zato može isprogramirati načine kako da se aplikacija nosi s njima, zbog toga je posvećeno jedno cijelo poglavlje greškama.

13. Refleksija i atributi (4 sata)
U ovom poglavlju predstavljeni su metapodaci u .NET-u i proces njihovog čitanja.

14. Garbage Collection (2 sata)
.NET pruža automatski memory management i odlično brine o alociranju memorije, stoga nije potrebno detaljno ovu temu obrađivati, jer u većini slučajeva C# programeri o tome uopće ne moraju brinuti, stoga će biti, u ovom poglavlju, konceptualno prikazano kako to u praksi radi.

15. Uklanjanje grešaka (Debugging) (2 sata)
U ovom poglavlju obrađuju se greške koje nastaju prilikom kompajliranja, te kako se uočavaju i ispravljaju pomoću Visual Studio IDE-a i njegovih mogućnosti.

16. Baze podataka (2 sata)
Baze podataka su bitan dio aplikacija koje upravljaju raznim podacima, stoga će biti u ovom poglavlju obrađene općenito baze bodataka te instaliran i konfiguriran Microsoft SQL Server 2012 Express with Tools.

17. Entity Framework Code First (16 sati)
U ovom poglavlju biti će obrađen Microsoftov mehanizam Entity Framework za izradu i pristup podacima u bazi, te kako on radi s LINQ dodatkom C# jezika. Nakon toga biti će izrađen model baze za web aplikaciju izrađivanu u 18. i 19. poglavlju.

18. Uvod u programiranje ASP.NET MVC Web aplikacija (30 sati)
Poglavlje će poslužiti za uvod u web programiranje, ukratko će se obraditi i HTML5/CSS. Također, biti će pružen sveobuhvatan uvod u ASP.NET, te dane potrebne osnove za izradu ASP.NET web aplikacije na MVC platformi.

19. Programiranje ASP.NET MVC Web aplikacije (30 sati)
U ovom poglavlju izraditi će se konkretna LOB (eng. line-of-business) ASP.NET MVC 4 aplikacija uz korištenje tehnologija obrađenih u prethodnim poglavljima.

I novo poglavlje:
20. Unit testing ASP.NET MVC Web aplikacije (10 sati)
U ovom poglavlju biti će obavljena integracija unit testing-a u, prethodno izrađenu, web aplikaciju. Biti će rasprave o svrsi unit testing-a, dostupnim frameworksima za njih, te isprogramirati će se efektivni testovi nad izrađenom aplikacijom u 19. poglavlju.



[Sponzorirani članak]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: